PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie odnośnie jasności obiektywów



d40nikon
18-08-2012, 21:27
Zastanawiam się jak to jest : jeśli mam obiektyw ze światłem 1,8 i 3,5 tzn. że pierwszy jest 2 razy jaśniejszy od drugiego? Mógłby mi to ktoś na chłopski rozum wytłumaczyć?
Czy różnica 2.8 vs 3,5 lub 1,4 vs 1,8 to dużo?

Art Erie
18-08-2012, 21:34
http://pl.wikipedia.org/wiki/EV_%28fotografia%29