PDA

Zobacz pełną wersję : Padł mi odtwarzacz CD



fafniak
17-08-2012, 23:23
Technics SL-PS770D
szkoda mi go bo grał bardzo bardzo miło...
Może ktoś zna jakiś niedrogi serwis ?(warszawa) Wygląda na padaczkę samego napędu (silnik krokowy?)

Artreserved
18-08-2012, 02:02
Ten mogę polecić. Szybko, sprawnie i przyzwoite ceny KLIK (http://marksonic.pl/index.html)

egoiste
18-08-2012, 06:52
serwisu nie moge polecic ale na rogu koszykowej i emili plater jest komis ze sprzetem , gosc ma tam technicsa na peczki w bdb cenach , nie wiem czy nie taniej bedzie kupic :)

fafniak
18-08-2012, 09:47
Dzięki za namiar na serwis
Komis - to oczywiście też jest wyjście :) Może takiego 770D też będzie miał?
Telefonu nie znasz ?
(może guglaki coś wyszukają)

fafniak
18-08-2012, 10:32
No niestety po telefonie do serwisu jestem troszkę zdołowany, bo wychodzi ok 300-400 zł z wymianą napędu

Artreserved
18-08-2012, 10:49
Mam na dnie szafy SL-P370. Po przesiadce na Yamahę stoi sobie. Jest sprawny w 100%, może coś Ci się z niego przyda - np. napęd. Nie wiem czy to ten sam, ale w razie czego służę.

fafniak
18-08-2012, 11:00
Teoretycznie ten sam co w moim modelu cdm 12.1
o ile jest to : SL-PG370A

Artreserved
18-08-2012, 11:03
Mogę Ci go oddać - jeśli napęd ten sam, to niech Ci gra ;-)

fafniak
18-08-2012, 11:13
byłoby super - czy możesz sprawdzić model ? Czy to ten co napisałem?
Według tej stronki :
http://audio-technics.fm.interia.pl/technika/lasery.htm
to mają identyczne napedy

kux
18-08-2012, 11:15
za 400zł kupisz używany, który gra lepiej
no chyba że kwestia sentymentów, wtedy wiadomo nic innego sie nie liczy :)

kux
18-08-2012, 11:18
ale tutaj:
http://tomelektron.pl/B2CProdukt.aspx?id_artykulu=163

jak widać panowie z serwisu nieco przegieli

fafniak
18-08-2012, 11:18
za 400zł kupisz używany, który gra lepiej
no chyba że kwestia sentymentów, wtedy wiadomo nic innego sie nie liczy :)

Zdaję sobie z tego sprawę (choć 770D jak na technicsa był dobrym źródłem :) i przez wielu był klasyfikowany jako jeden z lepszych technicsów także do modyfikacji)

Miałem sporo wydatków - wolałbym nie kupować "nowego" CDka

egoiste
18-08-2012, 11:24
nie zmieniaj , i tak nie uslyszysz ze jest lepiej , ja sie kiedys "onani...." sprzetem audio , zmienialem co chwila klocki i tylko moje Ego slyszalo coraz to fajniejsze dzwieki :)

Artreserved
18-08-2012, 11:35
Wg jednych źródeł jest to CDM4/19, a wg innych CDM12.1
Nie będę go rozbierał, oddam Ci go i się baw. Jeżeli napęd przypasi do Twojego, to bierz i się ciesz, jeżeli nie - posłuchasz tego staruszka ;-) Przynajmniej gra :-)
Pisz Pw to się jakos umówimy. Jestem dziś w W-wie.

fafniak
18-08-2012, 11:54
nie zmieniaj , i tak nie uslyszysz ze jest lepiej , ja sie kiedys "onani...." sprzetem audio , zmienialem co chwila klocki i tylko moje Ego slyszalo coraz to fajniejsze dzwieki :)

Róznicę pomiędzy starym odtwarzaczem a tym 770D usłyszałem :)
Natomiast ten zestaw który mam , pewnie dla wielu audio fili jest nie do przyjęcia , ale według mnie gra wystarczająco dobrze :)
770D + yamaha v661 + kef iq3 :) (natomiast jakiegoś denona szybko sprzedałem bo był tak totalnie bezbarwny.... :) )

Wojteksw
18-08-2012, 21:34
A jesteś pewien, że jest uszkodzony silnik. Ja miałem taką diagnozę w dwóch napędach, a okazało się, że były uszkodzone paski gumowe, koszt 2 zł i sprzęt naprawiony.

fafniak
19-08-2012, 10:11
Tzn. jest tak ze płyta "wjeżdża" do napędu i zaczyna się kręcić, by po chwili zatrzymać się.
Pomaga czasem lekkie dotknięcie modułu lasera, ale nie zawsze

amirez
19-08-2012, 10:34
Czyściłeś oczko lasera? Laser ma to do siebie, że po latach następuje rozszczepienie wiązki światła. Przeczyszczenie może chwilowo pomóc.

Wojteksw
19-08-2012, 15:02
Jeżeli masz dostęp do płyty czyszczącej laser to dokonaj czyszczenia, może być faktycznie zabrudzony. Dawniejsze lasery były bardziej odporne i była możliwość dokładnego czyszczenia.

fafniak
19-08-2012, 15:33
Znalazłem płytę czyszczącą - o wynikach poinformuję

fafniak
19-08-2012, 17:14
Jest dziwnie
Po czyszczeniu płytą - niewielka poprawa - pojedyncze płyty zauważa
Przypomniałem sobie że mam zestawy do czyszczenia matrycy
po zabiegu czyta sporo płyt, ale zdarza mu się nie widzieć płyty... (sprawdzane na różnych)
Te które sa bardziej "srebrne" czyta bez kłopotu - te które są "żółtawe" - ma czasem problem

amirez
19-08-2012, 19:12
Płytę czyszczącą to sobie można... ;)
Wacik do uszu, czysty spiryt /ale czysty: żadne tam z apteczki czy gorzałka/ i delikatnie podziałać.
Jak czytnik ma kłopot z kolorowymi płytami to pada laser. Czyszczenie pomoże na jakiś czas, ale najlepiej wymienić.

fafniak
19-08-2012, 19:48
Ciekawe że wszystkie oryginalne płyty :(
Swoją droga nadal czyta to co nagrałem do samochodu ale tylko jezeli płyta jest "srebrna"

stachmuszel
19-08-2012, 20:27
To co opisujesz to wynik spadku emisji lasera. Albo zanieczyszczona optyka albo jego zywot dobiega konca.
W 770A/D pracuje Philips CDM12.1. Bardzo dobry, cichy i trwaly naped. Jesli to laser to kupisz sporo taniej nowy i sam wymienisz przy odrobinie wprawy. Niestety jest bardzo duzo chinskich zamiennikow o watpliwej jakosc. Zyja baaardzo krotko?

fafniak
19-08-2012, 20:57
No właśnie - jak zdobyć oryginał....
większosć aukcji/informacji w serwisach sklepach mówi o tym że sprzedają odpowiednik tego lasera/modułu