PDA

Zobacz pełną wersję : Etui na filtry



manfred
16-08-2012, 16:39
Jak w temacie poszukuje coś co podzieli moje filtry żelowe na 5 przegródek. Przeszukałem cały internet i sklepy okoliczne tez i nic nie znalazłem. Chyba że ktoś podzieli się patentem jak to cholerstwo nie pognieść.

RobertMiernik
16-08-2012, 17:04
Może któreś z tych?
(ja mam taki Cocin na 10 filtrów)


Jeden (http://www.twenga.pl/dir-Fotografia,Akcesoria-do-aparatow-i-kamer,Etui-na-filtry-do-aparatu)
Dwa (http://www.stopfoto.pl/Cokin-P-Etui-na-filtry%284,9101,4378%29.aspx)
Trzy (http://www.stopfoto.pl/Cokin-P-Pudelko-na-filtry%284,9101,4380%29.aspx)
Cztery (http://www.firstcall-photographic.co.uk/products/1233/cokin-r030-filter-case)

Art Erie
16-08-2012, 17:13
Jak w temacie poszukuje coś co podzieli moje filtry żelowe na 5 przegródek. Przeszukałem cały internet i sklepy okoliczne tez i nic nie znalazłem. Chyba że ktoś podzieli się patentem jak to cholerstwo nie pognieść.

Dobry pomysł, żeby to w coś zapakować :)
Może takie etui na GSM http://allegro.pl/kabura-etui-pokrowiec-nokia-x2-i-inne-f-vat-i2536002525.html
Do środka wkleić na przykład foliowe koszulki na negatywy... (?)

RobertMiernik
16-08-2012, 17:18
Za wąskie chyba, ale to w sumie od filtra zalży ;>

Art Erie
16-08-2012, 17:24
Za wąskie chyba, ale to w sumie od filtra zalży ;>

Tutaj chodzi chyba o żelki do lamp reporterskich, moje mają 4cm szerokości; etui na telefon ( mój ) - 6cm.
Właśnie szukam na Allegro producenta (może będzie bliżej niż w Chinach), żeby sobie zamówić etui bez otworów na obiektyw i głośnik.

RobertMiernik
16-08-2012, 17:29
O matko ;P

manfred
16-08-2012, 19:19
Dzięki za podsunięte pomysły. Generalnie chyba muszę się udać do sklepu z okładkami i coś wyszukać i dodatkowo przegródki zrobić z twardych foli.

Art Erie
16-08-2012, 19:44
Znalazłem coś takiego http://www.javro.pl/?cmd=prod&prod=83&kat1=6&kat2=19&lng=1&menu=reklamowe
ale mało wygodne i na dodatek naturalna skóra, więc standardowe wyroby kosztują od 50zł w górę.
Można spróbować napisać tutaj http://www.okladki.com/galeria_produktow.html

militarius
16-10-2012, 20:05
odkopuję.
czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły na przechowywanie filtrów żelowych? aktualnie trzymam w oryginalnym opakowaniu, ale nie jest to zbyt wygodne itp.

Bartek - NinoVeron
17-10-2012, 03:37
w sumie to nie wiem czego oczekujecie
w drugim poście Robert podał linki do wielu przeróżnych pudełek czy etui na filtry
czy coś w nich jest nie tak? są za małe, za wąskie? za grube???

osobiście nie używam filtrów żelowych ale mam sporo innych filtrów i na dniach mam zamiar kupić takie etui na kilka filtrów (za 16 zł)
http://chawison.pl/23,pokrowiec-etui-na-filtry-58mm-62mm-67mm-72mm-77mm-82mm,136

jeśli ten pokrowiec pomieści filtry 77 i 82 mm to powinien bez problemu pomieścić "żelki"
no chyba, że oczekujecie czegoś co pomieści jeszcze więcej filtrów a zarazem będzie węższe ... myślę, że wtedy będzie można pomyśleć o jakiejś okładce na 8-10-12 kart kredytowych

militarius
17-10-2012, 10:47
jeśli ten pokrowiec pomieści filtry 77 i 82 mm to powinien bez problemu pomieścić "żelki"



wątpię ;) chyba, że zgięte w pół, bo długość filtra to 12,5 cm.
poza tym szukam czegoś co pomieści komplet filtrów, czyli 15-17 sztuk - niekoniecznie przegródki na każdy, byleby się nie zaginały i nie niszczyły.
myślałem nad etui na okulary.