PDA

Zobacz pełną wersję : Jeśli nie Leica, to co



piotrromanowski
13-08-2012, 19:36
Zacznę od tego, że uwielbiam dalmierze. Urzekły mnie te aparaty i ... co tu dużo mówić. Muszę robić foty tymi konstrukcjami.
Ale nie ma róży bez ognia. Leica M9, M8,M7, M6 jest poza zasięgniem finansowym
1. Czy jest coś w zamian
2. Czy są cyfrowe odpowiedniki ( tak szybkie jak wspomniane Leiki )

matys
13-08-2012, 19:53
fuji?

zdyboo
13-08-2012, 19:54
Współczesne konstrukcje dalmierzy oferuje Voigtlander i Zeiss. Cyfrowe dalmierze oferuje tylko Leica.
A i jeszcze jest Contax ze swoim systemem G, ale tu już są podzielone opinie.

piotrromanowski
13-08-2012, 20:05
A te stare japońskie wynalazki typu Canonet, warte to uwagi?
Ruskimi dalmierzami robiłem. Świetna zabawa, ale ciężkie potwornie, duże i brzydkie ( może za wyjątkiem Zorka 3, ale ciężkie duże i ...
A które Fuji, bo nie kojarzę.

zdyboo
13-08-2012, 20:08
Jak kupisz niezajechaną sztukę, to warto zainteresować się minidalmierzami.

gibber
13-08-2012, 20:08
Jest Zeiss Ikon, nowy okolice 5k. Do tego albo Zeiss albo Voigtlandery.

Tomasz Dudrak
13-08-2012, 20:14
Jest jeszcze Epson RD-1...

Lupus
13-08-2012, 20:48
A tak z innej beczki to wspomne jeszcze o Konice hexar.

Sa 2 wersje.
Pierwsza podobna do contaxa z serii G.
2ga wersja to prawdziwa perelka.
Af najszybszy i najpewniejszy jaki widzialy moje galy - a widzialy wiele. Wizjer jasny i kontrastowy.
A migawka to najprawdziwsze mistrzostwo swiata. W wersji <silent> predzej uslyszysz wlasny oddech niz jej klapniecie.

Ach i jeszcze jedno....
Obiektyw to podobno kopia lejkowskiej 35tki tylko w lepszym wydaniu.

doktor
13-08-2012, 22:42
Epson RD-1 to Bessa chyba R2 z matrycą z Nikona D70. Wychodzi z tego budżetowa wersja M8. M8 ma 10 Mpx sensor z cropem 1.33 (czyli 28mm daje ok. 35mm) Epson ma crop 1.5 i sensor 6 Mpx. Poza tym jest trudno dostępny, a jeśli chodzi o dostępność serwisu to wiele bym na to nie postawił.

amatorek2
13-08-2012, 22:49
Z analogów jest jeszcze Minolta CLE.

piotrromanowski
13-08-2012, 22:58
Z analogów jest jeszcze Minolta CLE.

Fakt, tylko słabo dostępna, ale piękna. Mam sentyment do Minolt.
Na allegro jest wystawiona Leica CL, to chyba właśnie efekt współpracy z Minoltą

amatorek2
14-08-2012, 07:31
Leica CL nie ma pomiaru światła , a Minolta CLE ma. Trochę więcej o CLE jest tutaj:
http://photopiotrka.blogspot.com/2011/06/minolta-cle-may-wielki-aparat.html

piotrromanowski
14-08-2012, 09:18
świetny blog. Dzięki za linka

doktor
14-08-2012, 09:35
Leica CL nie ma pomiaru światła , a Minolta CLE ma. Trochę więcej o CLE jest tutaj:
Jesteś pewien tego co piszesz?
Minolta/Leica CL ma pomiar światła , w dodatku TTL poprzez element CdS umieszczony na ramieniu przed migawką. Podobnie skonstruowana jest CLE. Różnica jest taka, że CLE ma automatyczny program A priorytetu przesłony (elektronicznie kontrolowaną migawkę) w przeciwieństwie do mechanicznej w CL.

amatorek2
14-08-2012, 10:56
Racja. Chodziło mi o tryb preselekcji przysłony, którego a CL nie ma.