PDA

Zobacz pełną wersję : Jak to z tymi Nikonami jest ???



krissw
26-06-2005, 13:58
To mój pierwszy post, więc na początek chciałbym przywitać się z wszystkimi uzytkownikami tego forum.
Mam do Was takie pytanie: jak jest z awaryjnością lustrzanek cyfrowych Nikona? Czy te aparaty rzeczywiście tak często się psuja, jak wywnioskować można z lektury tego forum? Ilu jest użytkowników zadowolonyc ze sprzętu i cieszących się ze zdjęć? A ilu jest narzekających na sprzęt i bluzgających na aparat? Temat serwisu przemilczę, bo z lektury forum mam pewien obraz jak Ci Panowie działąją... Jak jest z trwałościa i solidnością cyfrowych Nikonów?
Chciałbym końcem lipca kupić sobie Nikona d50 (długo zastanawiałem się nad wyborem, na dzień dzisiejszy padło na d50, wcześniej myślałem o Canonie 350d) i właśnie stanęła mi przed oczami perspektywa (ewentualnego oczywiście) wysłania apratu do serwisu...
Proszę o pomoc w decyzji - czy sprzęt Nikona jest trwały i solidny? Czy jest szansa, że taka d50 będzie przez kolejne 10 lat śmigać bez najmniejszego problemu - tak jak Nikon f50 mojego brata?

Czornyj
26-06-2005, 13:59
Na pewno Nikon jest solidniejszy od Canona, mój dostawca mówił mi nawet, że klienci oddają mu 350tki, bo trafiają sie egzemplarze kiepsko wykoanane. Oba serwisy są cudne (jak wiekszość serwisów sprzetu elektronicznego w naszym kraju)

Kaleid
26-06-2005, 14:04
Zarówno jeden i drugi sprzęt sie psuje....nie ma na to rady. Legendarną solidnosc mozna dzis wlozyc miedzy bajki. Teraz produkuje sie masowo i tanio.

trigger
26-06-2005, 15:32
ja tam nie narzekam, trzeba dbać o sprzęt i będzie ok. Oczywiście zawsze może trafić się jakiś wadliwy egzamplarz.

JaW
26-06-2005, 18:54
Jesli Twoj brat ma Nikona, to zakup D50 będzie bardzo uzasadniony - na poczatek bedziesz mogl od niego pozyczac jakies szkla, lampe itp.
Co do awaryjności - w tej klasie sprzetu to nie ma roznic moim zdaniem... na forum Canona tez co drugi post to narzekania na deady, FF/BF, padniete egzemplarze...
A poza tym - witam ziomka, jakbys mial jakies pytanka to pisz smialo na PW :D

krissw
27-06-2005, 17:43
Witam
Dzięki za udział w ankiecie i za odpowiedzi na moje pytanie. Poczekam jeszcze na dokładne testy d50 na dpreview i dcresource, a jak bozia da (albo nie wydam za dużo kasy :-)) to z początkiem sierpnia powniniem stać się szczęśliwym posiadaczem d50.