PDA

Zobacz pełną wersję : Statyw do makro oraz głowica



logitech55
11-08-2012, 14:59
Jaki mały po złożeniu statyw do makro (ważki, motylki, itp) polecacie. Myślałem o manfrotto 055XPro jednak waga i rozmiary są za duże. Oraz jaka głowica się sprawdzi.

markB
12-08-2012, 01:30
Ponieważ nie podałeś zakresu cenowego, zacznę od wersji droższej, a mianowicie specjalistyczny statyw makro z serii Gitzo Explorer + głowica Markins Q10
http://www.gitzo.com/ser2-6x-explorer-4-s-g-lock + https://www.photoproshop.com/product_info.php/manufacturers_id/10/products_id/28?osCsid=vfiubk0tb59dtc0aehrpn7nfs0
Ponad 4K w zł za drogo? To może z trzy razy tańszy zestaw od Giotto's z głowicą MH-310 lub MH-311:
http://www.giottos-tripods.co.uk/index.php?page=productpage&cat=49130e801a374&product=49185f7ddd445 + http://www.giottos.com/
Jeszcze taniej wyjdzie coś od Benro, np.:
http://www.benro.com/Products.aspx?cid=208&pid=213&nid=253 + http://www.benro.com/Products.aspx?cid=208&pid=214&nid=255#
A może coś takiego:
http://www.speedgraphic.co.uk/metal/benbo_mini_trekker_legs_only/12238_p.html
lub takiego:
http://www.novoflex.com/en/products/camera-support-systems/macro-tripods/minipod/. To ostatnie b. lekkie.