PDA

Zobacz pełną wersję : Tablet z wi fi i gps



manfred
11-08-2012, 09:59
Witam serdecznie czy ktoś może mi polecić urządzenie takie jak w temacie. Interesuje mnie dostęp do internetu oraz klasyczna nawigacja do samochodu.

adamtg
11-08-2012, 10:12
Podaj trochę więcej szczegółów. Jaki rozmiar, czy ma znaczenie system operacyjny, cena? GPS na potrzeby nawigacji samochodowej , rowerowej, pieszej (online, offline?)?

Wysłane z urządzenia mobilnego.

pil74
11-08-2012, 10:23
Najlepszym rozwiązaniem będzie 7" Samsung. Jam mam P1000 i uważam, że do celów jak wyżej wymieniłeś jest doskonały. Jest na tyle duży, że spokojnie można na nim net przeglądać, a na tyle mały, że wieszając go na szybie nie zasłania widoku na drogę i jest stosunkowo lekki. Zaletą jest też to, że ma moduł GSM, więc masz dostęp do netu gdzie chcesz i od biedy masz telefon.
Mam też 10" Asusa transfomera i wg mnie jest mniej poręczny. Chociaż matryca IPS bardziej mi podchodzi niż amoledy z ich cukierkowymi kolorami.
Polecam 7" samsunga. Teraz chyba są nowsze wersje z szybszymi dwurdzeniowymi prockami.
A może samsung Note??? :)

manfred
11-08-2012, 10:24
Rozmiar taki aby można stosować w samochodzie osobowym jako klasyczną nawigację może być ciut ;-) większa od klasycznej. System operacyjny tu nie mam żadnego pojęcia. Nie gram nie bawie się z instalowanie programów ot muszę być na bieżąco z forum nikoniarze. Cena chyba do 800 zł chyba że ta podana przeze mnie to śmiech na sali. GPS tylko na potrzeby nawigacji samochodowej najlepiej offline.

pil74
11-08-2012, 10:35
800 zł powinno starczyć na P1000 lub P1010 lub jakiś sensowny tablet innego producenta jeżeli na GSM Ci nie zależy.

manfred
11-08-2012, 10:37
A AutoMape tam wrzuce?

pil74
11-08-2012, 10:41
Jasne. Na swoim wczoraj załadowałem AM beta 2. Zainstalowałem i działa bardzo przyzwoicie.
PS
wyskoczyłem z tym P1000, bo przekręciłem GPS z GSM :)

eristoff
11-08-2012, 10:43
a ja szukam też coś 7" tylko może być bez GPSa ale z wbudowanym 3G pod AERO2 , bo na donglu to lipa

manfred
11-08-2012, 10:45
Teraz już mam mózgownice rozjaśnioną. A może zapytam bo mam (nie wiem czy płakać czy się śmiać) tel Nokia E72 i przeglądanie na nim internetu to jak granie na kasetowych grach a Atari czyli koszmar z masakrą w jednym. Czy na tablecie np tym P1010 wiesza się net czy to jakoś tak płynnie idzie?

pil74
11-08-2012, 10:57
Działa normalnie. Nawet filmy w HD ciągnie bez problemu.
Jak nie zależy Ci na GMS to w tej cenie kupisz tablet z jeszcze mocniejszym prockiem.
Tylko zwracaj uwagę na wagę bo jeżeli od czasu do czasu ma to wisieć na szybie samochodu to ma do dość istotne znaczenie :)

manfred
11-08-2012, 10:59
Muszę się wybrać do sklepu i sobie obejżeć jak to sie ma. GSM czyli że z tego można dzwonić? Nie to mi jest nie potrzebne

pil74
11-08-2012, 11:04
Taki tablet działa jak zwyczajny telefon. Możesz dzwonić, możesz pisać smsy itp. Mając wpakowaną kartę GSM masz dostęp do netu o ile masz jakiś sensowny pakiet wykupiony. Dodatkową zaletą jest to że to jedno urządzenie załatwia wiele innych. Zamiast brać laptop, nawigację, telefon, wszystko to masz w jednym :)

manfred
11-08-2012, 11:13
Czyli mogę sobie zaplikować np takie coś ZESTAW STARTOWY PLAY ON-LINE 1GB za 19 zł? Czy jest coś lepszego nadmieniam że net ma tu priorytem potem nawigacja a dopiero długo długo za nimi zimne piwo.

rychu_cmg
11-08-2012, 11:23
Czyli mogę sobie zaplikować np takie coś ZESTAW STARTOWY PLAY ON-LINE 1GB za 19 zł? Czy jest coś lepszego nadmieniam że net ma tu priorytem potem nawigacja a dopiero długo długo za nimi zimne piwo.
Ten zestaw startowy Play to nic innego jak zwykła karta SIM.

RobertMiernik
11-08-2012, 11:24
pil skup się na tych literkach, bo z GSM zrobiłeś GPS a teraz nawet GMS ;>

pil74
11-08-2012, 11:32
pil skup się na tych literkach, bo z GSM zrobiłeś GPS a teraz nawet GMS ;>

Szczegół, wszystko i tak na G wiec luz :)

fotograf58
11-08-2012, 13:07
obyś tego luzu nie poczuł gatkach, a tak serią to jest to doskonale rozwiązanie 3 w 1 :)