Zobacz pełną wersję : d700 tryb CH nie działa.
mateo912
10-08-2012, 21:22
Witajcie.
Dziś na sesji gdy potrzebowałem na chwile 8fps przełączyłem na tryb CH ( zazwyczaj robię na CL i max 4fps) wciskam spust a tu mi się LV włącza. sprawdzam na wyświetlaczu(info) i przełączam po kolei tryby i mam tak "S"(tryb S) "4fps"(tryb CL) "S"(tryb CH) "S"(tryb LV).
tak jakby tryb CH nie był wykrywany w ogóle.
co może być przyczyną?
grip oryginał i 8x świeżych eneloopów
I nie miałeś akumulatora normalnego w korpusie przy okazji?
mateo912
11-08-2012, 09:21
I nie miałeś akumulatora normalnego w korpusie przy okazji?
a co to ma do rzeczy? skoro baterie są naładowane na full a po przełączeniu w CL na 7fps działa?
nie wykrywa w ogóle trybu CH na pokrętle tylko widzi je jako LV.
jacek.gold
11-08-2012, 09:34
a co to ma do rzeczy? skoro baterie są naładowane na full a po przełączeniu w CL na 7fps działa?
nie wykrywa w ogóle trybu CH na pokrętle tylko widzi je jako LV.
organ nieużywany zanika :)
sprawdziłem i mi jeszcze działa ze zwykłym aku
mateo912
11-08-2012, 09:39
organ nieużywany zanika :)
sprawdziłem i mi jeszcze działa ze zwykłym aku
otóż ostatnio bardzo często używałem 8fps(max tydzień temu i działało bez zarzutu)
Nie za bardzo skumałem opis za pierwszym razem, wybacz (coś tam namotałeś z jakimiś literkami "S" przy okazji, a o działaniu CL na 7 FPS nie wspominałeś). No to w takim razie proponuję reset puszki do ustawień fabrycznych, a jak to nie pomoże to wgranie softu raz jeszcze.
Rozumiem, że mechanicznie jest w porządku i ładnie zatrzaskuje się blokadka w pozycji CH?
Wygląda to na takie możliwe przyczyny jak na amatorskie oko:
1) coś w oprogramowaniu się skopało
2) zanieczyszczenie styków lub uszkodzenie przełącznika i podawanie pozycji CH jako LV
3) lekkie przekręcenie się jakiegoś obrotowego elementu w tym przełączniku, tak, że pozycje nie do końca trafiają we właściwe miejsce
Poza przypadkiem pierwszym raczej celowałbym zatem w serwis. Na szczęście można robić zdjęcia na 7FPS i się tym za mocno nie przejmować. :)
PS. Jaki soft? Wgrywałeś może nowa wersję ostatnio?
mateo912
11-08-2012, 13:01
Nie za bardzo skumałem opis za pierwszym razem, wybacz (coś tam namotałeś z jakimiś literkami "S" przy okazji, a o działaniu CL na 7 FPS nie wspominałeś). No to w takim razie proponuję reset puszki do ustawień fabrycznych, a jak to nie pomoże to wgranie softu raz jeszcze.
Rozumiem, że mechanicznie jest w porządku i ładnie zatrzaskuje się blokadka w pozycji CH?
Wygląda to na takie możliwe przyczyny jak na amatorskie oko:
1) coś w oprogramowaniu się skopało
2) zanieczyszczenie styków lub uszkodzenie przełącznika i podawanie pozycji CH jako LV
3) lekkie przekręcenie się jakiegoś obrotowego elementu w tym przełączniku, tak, że pozycje nie do końca trafiają we właściwe miejsce
Poza przypadkiem pierwszym raczej celowałbym zatem w serwis. Na szczęście można robić zdjęcia na 7FPS i się tym za mocno nie przejmować. :)
PS. Jaki soft? Wgrywałeś może nowa wersję ostatnio?
soft najnowszy, wgrywany przeszło miesiąc temu i wszystko normalnie działało.
Z tym "S" to zerknij na wyświetlacz po wciśnięciu przycisku INFO i przekręć kółkiem trybów przy trybie S i LV będziesz miał ikonkę S.
normalnie przeskakuje kółko, spróbuje z resetem i wgraniem softu jeszcze raz.
a jak nei to na dniach kupie izopropanol i tak jak TOP67 mi poradził wpuszczę kilka kropel do kółka i "przemyje"
No właśnie - przemyć trochę nie zaszkodzi chyba. Tu jednak się nie znam, więc nie doradzam. :)
Ikonka "S" jest wyłącznie w trybie pojedynczych zdjęć. Znika przy CL i CH, gdyż to zdjęcia seryjne i zastępuje ją znaczek stosu kartek.
mateo912
11-08-2012, 13:21
No właśnie - przemyć trochę nie zaszkodzi chyba. Tu jednak się nie znam, więc nie doradzam. :)
Ikonka "S" jest wyłącznie w trybie pojedynczych zdjęć. Znika przy CL i CH, gdyż to zdjęcia seryjne i zastępuje ją znaczek stosu kartek.
otóż to. w trybie pojedynczego zdjęcia mam "S" w CL obecnie mam ikonkę tryb seryjny i 7fps, w trybie CH mam znów "S" tak jak i w trybie LV
Tak, ale tryb wyzwalania migawki w LV ustawiasz w:
Aparacik - Podgląd na żywo - Wyzwalanie Migawki - S, CL, CH
Ciekawe co będzie jak wybierzesz CH. :) Nadal pewnie w ustawieniu CH włączy się jednak LV, bo coś tam nie kontaktuje.
mateo912
11-08-2012, 13:45
Tak, ale tryb wyzwalania migawki w LV ustawiasz w:
Aparacik - Podgląd na żywo - Wyzwalanie Migawki - S, CL, CH
Ciekawe co będzie jak wybierzesz CH. :) Nadal pewnie w ustawieniu CH włączy się jednak LV, bo coś tam nie kontaktuje.
a to o tym zapomniałem ;)
zmieniłem i mam 8fps w trybie LV. czyli ewidentnie coś z przełącznikiem.
mateo912
18-08-2012, 00:28
kupiłem dziś izopropanol i przemyłem wybierak trybów i wszystko działa :)
Sapphiron
18-08-2012, 08:10
to pochwal się jeszcze w jaki sposób go przemyłeś bo chwilowo ciężko mi ogarnąć ;)
mateo912
18-08-2012, 09:53
to pochwal się jeszcze w jaki sposób go przemyłeś bo chwilowo ciężko mi ogarnąć ;)
aparat ustawiony do góry nogami(i trochę w pionie), kilka kropel izopropanolu na kółko trybów i ruszanie nim lewo prawo i tak 2-3 razy :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.