PDA

Zobacz pełną wersję : Głęboka czerń



zibistanczyk
26-06-2005, 13:37
Witam!
Jak uzyskać głęboką czerń jako tło fotografii?
Próbowałem z czarnym kartonem ale przy doświetleniu lampą wychodzi szrość! :cry:

Czornyj
26-06-2005, 13:40
musisz oddalić tło od obiektu

zibistanczyk
26-06-2005, 13:46
A jak oddalić obiekt od podłoża na którym właśnie stoi?

Czornyj
26-06-2005, 13:51
uuu to gorzej. W takim wypadku albo odpada oświetlenie z przodu, albo musisz sie postarać o jakiś mocno rozpraszający światło materiał (choć to może niewiele pomóc)

zibistanczyk
26-06-2005, 13:57
Myślę, że musi być jakiś sposób :(

sinner
26-06-2005, 14:03
jasne ze jest zrobic najpierw zdjecie tla bez lampy potem obiektu na tym tle z lampa , wyciac wkleic do pierwszej fotki ...

zibistanczyk
26-06-2005, 14:08
A może jest jakiś sposób bez oszukiwania widza :wink:

Czornyj
26-06-2005, 14:16
a co toto jest, co fotografujesz?

zkruk
27-06-2005, 09:55
no to postaw blende z boku, lampa w bok w strone blendy, swiatlo sie odbije - oswietli obiekt a tlo bedzie czarne...
nie rozumiem dlaczego sie dziwisz, ze tlo sie robi szare - poza tym - ze nie ma czegos takiego jak czarny (w pojeciu abstrakcyjnym)... to po prostu walor ktory nie zmiescil sie w uzytecznej rozpietosci tonalnej matrycy... idac tym tropem biale tlo tez moze byc czarne - wystarczy niedoswietlic je o ponad 8 ev... (powiedzmy 10) - wszystko jasne?

atuzi
27-06-2005, 12:46
A może użyj softwaru? Zmień tło w PS czy innym diabelstwie, które po to wymyślono. :lol: No chyba, że jesteś przeciwnikiem manipulacji obrazem.
Pozdrawiam.