PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] ***



sirart
06-08-2012, 18:46
Kolejne z urlopu :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img854.imageshack.us/img854/2451/dsc3831s.jpg)

Zapraszam...

Davit
06-08-2012, 22:45
bardzo fajnie uchwycony kadr.zjawiskowe.

deemes
07-08-2012, 12:04
fajne głaziki:) gdzie to? jakie filterki użyłeś?

sirart
07-08-2012, 12:11
fajne głaziki:) gdzie to? jakie filterki użyłeś?

Kos, rejon Mastichari - plaża przy hotelu :)

jeden filtr B&W NDx1000

creep
07-08-2012, 22:27
Fajna faktura piasku na pierwszym planie, szkoda tych śladów butów, naprawdę psują nastrój moim zdaniem. Jakaś mgiełka tam była, czy poświata nad kamieniami to efekt postprocesu?
Mam też problem z tymi proporcjami zdjęcia :)

deemes
07-08-2012, 23:03
Kos, rejon Mastichari - plaża przy hotelu :)

jeden filtr B&W NDx1000

więc połówek nie używasz, niebo Ci się nie przepala? czy w postpro retuszujesz?


Fajna faktura piasku na pierwszym planie, szkoda tych śladów butów, naprawdę psują nastrój moim zdaniem. Jakaś mgiełka tam była, czy poświata nad kamieniami to efekt postprocesu?
Mam też problem z tymi proporcjami zdjęcia :)
coś w tym jest, pokusiłbym sie o obcięcie 2/3 dołu aby zostawić same kamloty, wtedy byłoby czyściej w kadrze

sirart
08-08-2012, 08:05
dziękuję!


szkoda tych śladów butów, naprawdę psują nastrój moim zdaniem.

Zdjęcie robione o zachodzie słońca, więc plaża mocno zdeptana. Miałem w trakcie obróbki wersje z usuniętymi śladami ale jakieś obiekcje mi się włączyły, że za duża ingerencja w zdjęcie jak na pejzaż. Jak widać nie słusznie :)


Jakaś mgiełka tam była, czy poświata nad kamieniami to efekt postprocesu?

Duszki bliżej prawej krawędzi to niemieccy turyści włażący mi w kadr. Co do mgiełki na kamieniu to jest ona już w NEF więc to nie wina obróbki. Albo tak się odbiło na zabrudzeniu filtra, albo rozbryzg uderzającej fali się tak rozmył, albo coś innego.


Mam też problem z tymi proporcjami zdjęcia :)

"Trochę" odciąłem prawej by mniej plaży mieć do czyszczenia :)


więc połówek nie używasz, niebo Ci się nie przepala? czy w postpro retuszujesz?

Nie mam połówek więc nie używam :) Kiedyś pracowałem na pożyczonych i jakoś mnie nie wciągnęło.

Tutaj różnica ekspozycji nie była aż tak duża - wszystko z jednego NEFa. Niebo przyciemnione trochę gradientem w ACR. Czasem robię osobno ekspozycje osobno na niebo i podłogę, z zamiarem późniejszego łączenia ale potem z lenistwa i tak kończy się ciągnięciem z jednej klatki.


pokusiłbym sie o obcięcie 2/3 dołu aby zostawić same kamloty, wtedy byłoby czyściej w kadrze

Ale wtedy moja piękna linia prowadząca od narożnika do kamieni by znikła ;)

deemes
08-08-2012, 10:09
no tak, na szczęście za efekt końcowy odpowiedzialny jest autor a my tylko sie wypowiadamy:))

m.luszczak
08-08-2012, 16:41
Bd fajny efekt dający wrażenie "czystości" na zdjęciu :D