PDA

Zobacz pełną wersję : D800 i potwierdzenie ostrości przy filmowaniu



pgaik
05-08-2012, 11:25
Mam pytanko do użytkowników d800. Jak jest z AF-em podczas kręcenia video? Ja dotąd kręciłem a77 i powiem, że rozwiązania tam zastosowane zaskakują pozytywnie. Po zakupie d800 podczas nagrywania z włączonym LV AF szaleje na każdym słoiku (35/1.8, 85/1.4D, 14-24/2.8, 70-200/VRI). Wiem, że zabawą jest filmowanie na manualu, ale czasami AF się przydaje. Może ktoś podpowie mi czy gdzieś można ustawić zdecydowanie wolniejszy AF, żeby nie fiksował o ile to jest możliwe...
I ogólnie na LV też macie takie szaleństwa AF-a? Czy to na video czy foto.
Aaaaa i jeszcze jedno, czy można jakoś włączyć potwierdzenie ostrości podczas kręcenia na manualu? Już nie mówię o peakingu, ale chociaż jakaś kropka;)
Sorki, że dupeczkę zawracam, nie wynika to z lenistwa, szukałem, szperałem i tych info nie znalazłem.

Pozdrawiam serdecznie
Paweł

Aries
09-08-2012, 22:55
Niestety na LV D800 korzysta z contrast detection i jest woooolno. AF jezdzi przod i tyl i ... po chwili jest focus. Normalnie AF dziala w oparciu o phase detection, dlatego jest szybciej.
O kropeczce nic nie wiem. Przydalaby sie, ale pewnie jej nie ma.

Pozdrawiam,

TMB
15-08-2012, 01:54
Jeszcze z dwie dobre "epoki" miną, nim tryb filmowania i AF bedzie zadawalający ;) 2 epoki czyli..."d900" i "d1k" ;) Oczywiście mowa o autofocusie.

madness
15-08-2012, 17:27
wystarczyły by rozwiązania typu Magic Lantern z Canona, Nikon1 ładnie też to rozwiązli i szybko tam śmiga AF, ale nie wiem jak wygląda z przypiętymi szkłami przez przejściówkę...

pgaik
26-08-2012, 21:16
ok.Wielkie dzięki za info. Tego się bałem ;) ale na szczęście mam dobry wzrok i manualne ostrzenie daje radę ;)

himi
07-09-2012, 15:09
Do filmowania używam Panasa GH2 ze szkłem 14-140 AF przy odrobinie wprawy i unikaniu przeostrzania działa prawie jak w kamerach, ja nim robię normalne materiały newsowe. Jeśli światła jest dość (to ciemne szkło) to komfort pracy jest bardzo przyzwoity. Panas sobie więc poradził z Af-em w czasie filmowania....

airspec
11-09-2012, 09:14
Ja mam tez canona 600D, i musze przyznac, ze D800 ostrzy w w LV duuuuuuzo lepiej i szybciej. Mysle, ze jest to raczej kwestia jednej "generacji" i bedziemy mieli cos, z czym mozna pracowac. Poki co jednak polecam lupe na wizjer. Ogromnie sie przydaje przy filmowaniu.

pgaik
11-09-2012, 09:26
Pasikonikiem robiłem i faktycznie to piękny sprzęt do wideo. Czysta zabawa. Podobnie jak a77, którym miałem przyjemność filmować pół roku (oczywiście nie bez przerwy ;) ). A77 ma półprzepuszczalne lustro co powoduje, że nie ma żadnych ograniczeń związanych z filmowaniem przy LV. Dodatkowo świetnie rozwiązana jest kwestia manualnego ostrzenia poprzez zastosowanie funkcji „peaking”, powodującej podświetlenie na wyświetlaczu ostrych partii zdjęcia.