PDA

Zobacz pełną wersję : Quantuum PT-200 i systemowe na wesłelicho !



takpoprostu
04-08-2012, 02:06
Hej, często błyskam sobie lampkami systemowymi na weselu które wyzwalam dzięki yongnuo rf-602. Rozstawiam dwie gdzieś po kątach by mi doświetlały. Ostatnio stwierdziłem że przydała by się jeszcze jedna taka systemowa lampka, a może i być również yongnuo bo do body tego nie zapinam. Ale jak sobie pomyślę o tym wiecznym ładowaniu akumulatorków pilnowaniu tych baterii to mi się słabo robi... nie dośc że i tak ich sporo to jeszcze kolejne... I mojepytanko brzmi:

Co myślicie bym kupił quantuum pt-200 jako główna mocna lampa i by mieć zasilalnie z gniazdka prądowego, a te dwie pozostałe lampki systemowe również gdzieś po kątach porozstawiać. I wyzwalać wte wszystkie 3 lampy wyzwalaczami Yongnuo rf-602 ? Zagada to ?

AndrzejMirek
04-08-2012, 08:58
Bedzie pasowalo, dlaczego nie. Musisz quantuuma podlaczyc przez kabelek. Tylko pamietaj ze nie bedzie ttl, tylko manual. I bron Boze nie ustawiaj zadnej na fotocele, bo goscie beda blyskac malpkami I szybko rozladuja Ci akumulatory :)

Redskull
04-08-2012, 08:58
pt-200 to fajna lampka. Ale powstaje kilka pytań/problemów:

1. Błyskasz w ttl czy w M. Bo pt-200 będziesz miał tylko manualnie
2. Pasowałoby założyć jakiś modyfikator na pt-200(albo chociaż grida na czaszę). To dodatkowe koszty i miejsce
3. PT-200 będzie sie wolniej ładować, jeśli będziesz dużo strzelał

Fajnie by to zagrało z octą 150cm i boomem. Oświetlać z góry jedną lampką. Będzie miękko i klimatycznie. Aczkolwiek do takiej octy PT-200 za słaby :D I masz babo placek :P

takpoprostu
04-08-2012, 10:25
błyskam w manualu... A booma mam więc mógłbym pokombinować :) A Waszym zdaniem lepszy taki quantuum czy może kolejna systemowa lampka ? Bo za cene quantuuma miałbym w sumie dwie YN-460 II ... Tylko te baterieeeeee bleeeee

malachowskim
04-08-2012, 15:57
bierz dwie małe lampki. Studyjną chce ci się nosić na wesele i gdzie ustawiać. druga sprawa jak to będzie wyglądało?
Chyba żeby dogadać się z orkiestrą i u nich umieścić i porządnie przymocować lampę, założyć duży filtr koloryzujący i korzystać z niej jako kontrę a systemową doświetlać z przodu. Ale i tak bym brał dwie małe. bądź kup sobie od razu dual powera to na plenery będziesz miał ;)

Redskull
05-08-2012, 11:06
Ja brałbym studyjną. Zawsze Ci się przyda poza ślubami(chyba, że nic innego nie robisz). Tylko nie PT 200 a R300+

jacoslavgth
05-08-2012, 12:35
dla mnie studyjna na weselu to troche bez sensu, po pierwszenie masz takiej mobilności (ja osobiście mam tylko i wyłącznie lampe na body + czasami druga na kontrze), będziesz łapał lampe w kadrze co niekoniecznie musi wyjść na dobre, po trzecie goście którzy po wódzie niekoniecznie muszą zwracac uwage na booma i studyjna z oktą czy innym wynalazkiem - moim skromnym zdanniem mobilność ponad wszystko a studyjna z całym osprzętem waży więcej i jest ogromniasta - nnie potrzebujesz tez takiej mocy jaką daje ci studyjna, trochę sie dziwie że odpalasz w manualu, warunki oświetleniowe sa zmienne, a to lasery, a to strobo czy swiatła z filtrami rgb...

takpoprostu
01-09-2012, 11:25
quantuum r+ dual power 600ws czy ta lampa ma na tyle mocy by zgasić słońce ?

Art Erie
02-09-2012, 06:25
Tak, nawet przy przesłonach 1,4-1,8; ale potrzebny jest oczywiście tryb FP.

marekb
02-09-2012, 09:34
raz kilka lat temu miałem 200Ws na weselu i rok temu powtórzyłem i olewam temat. Regulacja do 1/16 i za wiele było i za obszernie to świeciło, przy czułościach ok 1600-3200 na 1/4 sufitu (w niego waliłem bo bezpośrednio było nie do ogarnięcia ). owszem, dodając jedną dwie systemówki można spokojnie obniżyć czułość, lecz nigdy nie przewidzisz gdzie coś się zacznie dziać i czy nie będziesz miał w kontrze wyjaranego placka, czy nie będziesz miał widocznej wielkiej lampy. Trzeba to też rozkładać, kable itp - olać to:)