PDA

Zobacz pełną wersję : Pixel King - jak zaktualizować ?



krzysztof jot
04-08-2012, 00:32
Witam.
Mam i jest tez nowy soft. Ale ni cholery nie wiem jak to ugryźć. Komputery (XP i W7 64) nie rozpoznają moich PK i d... - i nie wiem, tak ma być :) czy wysłać do serwisu ?

bradley
12-08-2012, 21:52
Zadzwoniłem do Mega Pixel, u nich kupiłem lamki. Niewiele mi poradzili, raczej nie wiedzieli o "co chodzi". Stanęło na tym, że zaproponowali bym opisał problem w mailu i wyslą zapytanie do Pixela, co tez uczyniłem. Napisałem też do Pixela. Ciekay jestem czy i co odpiszą. W sumie mało praddopodone, by wszyscy jak tu jesteśmy byjibyśmy aż "kompuetrowymi ćwokami" albo że wszystkie są spier...

mirongie
29-08-2012, 12:53
Zadzwoniłem do Mega Pixel, u nich kupiłem lamki. Niewiele mi poradzili, raczej nie wiedzieli o "co chodzi". Stanęło na tym, że zaproponowali bym opisał problem w mailu i wyslą zapytanie do Pixela, co tez uczyniłem. Napisałem też do Pixela. Ciekay jestem czy i co odpiszą. W sumie mało praddopodone, by wszyscy jak tu jesteśmy byjibyśmy aż "kompuetrowymi ćwokami" albo że wszystkie są spier...

jakieś wieści w temacie aktualizacji?

mirongie
02-09-2012, 22:50
jakieś wieści w temacie aktualizacji?

no to sam sobie odpowiem... dostałem wyzwalacze, poszperałem na stronie producenta i znalazłem programik do aktualizacji firmware'u.

Zła wiadomość jest taka, że PK nie chcą, mimo deklaracji sprzedawcy w opisie aukcji, synchronizować z krótkimi czasami z moją lampą (Nissin Di866) - do 1/320 w TTL wszystko jest ok a jak zmieniam na 1/400 to błysku (bo lampa blyska) na zdjęciu już nie widać :(

Art Erie
04-09-2012, 07:25
no to sam sobie odpowiem... dostałem wyzwalacze, poszperałem na stronie producenta i znalazłem programik do aktualizacji firmware'u.

Zła wiadomość jest taka, że PK nie chcą, mimo deklaracji sprzedawcy w opisie aukcji, synchronizować z krótkimi czasami z moją lampą (Nissin Di866) - do 1/320 w TTL wszystko jest ok a jak zmieniam na 1/400 to błysku (bo lampa blyska) na zdjęciu już nie widać :(

Di866 ma tryb FP? Jest on wymagany dosynchro z krótkimi czasami.

mirongie
07-09-2012, 12:48
Di866 ma tryb FP? Jest on wymagany dosynchro z krótkimi czasami.

Ma. I bezpośrednio w stopce aparatu śmiga bez problemów a na Kingach nie chce :(
Wstępnie umówiłem się na test z właścicielką "systemówki" więc będę miał pewność czy to moje radyjka mają problem czy to kompatybilność.

Art Erie
07-09-2012, 12:52
Może trzeba przeczyścić styki na stopce body i radyjka; w sumie to FP bardziej dotyczy body niż lampy, bo moje studyjne Quantuum dają radę w FP do 1/8000s

GonzoG
09-09-2012, 00:17
Zła wiadomość jest taka, że PK nie chcą, mimo deklaracji sprzedawcy w opisie aukcji, synchronizować z krótkimi czasami z moją lampą (Nissin Di866) - do 1/320 w TTL wszystko jest ok a jak zmieniam na 1/400 to błysku (bo lampa blyska) na zdjęciu już nie widać :(

Zgodnie z tym co jest na stronie producenta, to Pixel King dla Nikona w trybie HSS działa tylko z Nikonem i Metzem.

Art Erie
09-09-2012, 06:41
Zgodnie z tym co jest na stronie producenta, to Pixel King dla Nikona w trybie HSS działa tylko z Nikonem i Metzem.

Tak też może być, choć to co jest napisane na stronie producenta, często mocno odbiega od możliwości urządzenia (zarówno w jedną, jak i w dugą stronę).

mirongie
09-09-2012, 08:49
Zgodnie z tym co jest na stronie producenta, to Pixel King dla Nikona w trybie HSS działa tylko z Nikonem i Metzem.

kurcze, a sprzedawca w opisie aukcji napisał, że hula również z innymi (m.in. wymienił Nissina)... spróbuję jeszcze przeczyścić styki - może coś to pomoże. Zastanawiam się czy jak podepnę Nissina przez kabel synchro to to coś zmieni... póki co nie mam takiego kabla :(

Art Erie
09-09-2012, 15:00
FP z lampami reporterskimi wygląda w ten sposób, że lampa synchronizuje z body wykonując serię krótkich błysków. Do takiego działania jest potrzebne więcej niż dwa piny ( a tyle ma gniazdo synchro).
Z kolei z lampami studyjnymi sprawa wygląda w ten sposób, że mamy do czynienia z "ciągłym błyskiem", a body tylko "mysli" że działa w trybie FP, co w tym przypadku sprowadza się do udostępnienia krótkich czasów migawki.
Nie miałem Nissina w rękach, więc nie odpowiem, czy zadziała FP z Kingiem.
Jednak biorąc pod uwagę czas trwania błysku lamp reporterskich wydaje mi się, że synchronizacja lampy i body jest konieczna, aby wykonać zdjęcie bez widocznego zaciemnienia kadru.

Rafi083
14-09-2012, 22:16
Pomocy ja mam taki problem z pixelem... Mam czas 1/60 i lampę na stopce, w aparacie tryb A preselekcja przesłony, ev 0 i zdjęcie naświetlone nazwijmy poprawnie daję ev - 1 i jest niedoświetlone czas dalej 1/60 ta sama scena. teraz to samo na pixel kingu i niestety kompensacja expozycji nie zmienia naświetlania, dopiero widać efekt gdy czas się zmieni, dodam że przycisk głębi ostrości gdy lampa jest na stopce uruchamia palnik, a w pixelu nie.. Lampka SB Pozdrawiam

Art Erie
15-09-2012, 10:23
Pomocy ja mam taki problem z pixelem... Mam czas 1/60 i lampę na stopce, w aparacie tryb A preselekcja przesłony, ev 0 i zdjęcie naświetlone nazwijmy poprawnie daję ev - 1 i jest niedoświetlone czas dalej 1/60 ta sama scena. teraz to samo na pixel kingu i niestety kompensacja expozycji nie zmienia naświetlania, dopiero widać efekt gdy czas się zmieni, dodam że przycisk głębi ostrości gdy lampa jest na stopce uruchamia palnik, a w pixelu nie.. Lampka SB Pozdrawiam

W PW nie napisałeś, że chodzi o tryb A preselekcja przesłony. http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=204548
od postu nr 7

dandan
16-09-2012, 20:26
Dla ciekawości ściągnąłem nowy firmware i rzeczywiście Windows nie rozpoznaje urządzenia, ale z uwagi że jestem z tych co nie boją się eksperymentować i różne rzeczy w życiu elektroniki widzieli rozgryzłem dziada :-)


Należy po podłączoneniu Pixel Kinga włączyć go z wciśniętymi jednocześnie klawiszami CH SET i GP SET (zarówno wyzwalacz jak i odbiornik)

W trakcie aktualizacji soft będzie wrzeszczał, że oprogramowanie jest tylko do wersji Nikona oraz, że jest stare, ale i tak popchnąłem instalację dalej. Urządzenia działają nadal :-)

Niestety problem z usypianiem korpusu przy wyłączonym wyzwalaczu pozostaje. Napiszę jutro w tej sprawie do Pixela, może coś będą myśleć

Art Erie
16-09-2012, 20:32
A już miałem jutro wdepnąc do kolegi (elektronika) i wybebszyć dziada celem wyszukania usterek w montażu.
Nowy soft wniósł jakieś poprawki w pracy z lampą w trybie M ?

dandan
16-09-2012, 21:17
Proponuję wrócić z dyskusją do pierwszego wątku http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?p=2924305#post2924305


Dobra, teraz najlepsze, przeczytałem instrukcję i jest napisane to na co wpadłem :-) (świeży system mialem i jeszcze Readera nie zdążyłem zainstalować, więc nie wczytywałem się w załączonego pdf'a, natomiast jeśli moje eksperymenty by się nie powiodły to zerknąłbym na niego)