PDA

Zobacz pełną wersję : d700 i niedziałający AF ze szkła z silnikiem



Hamarama
02-08-2012, 16:36
Nie działa mi AF w d700 ze szkłami z silniczkiem. Stałki śrubokrętowe działają bez problemu. Czyściłem styki, poruszałem szkłem przy bagnecie bo może styki nie łączą ale nadal nic. Wcześniej już tak mi się zdarzyło na imprezie. Przepiłem na stałkę ale po jakimś czasie jak zapiąłem 50 af-s to działało. Czego to może być wina? Czy miał ktoś podobny problem?

rychu_cmg
02-08-2012, 16:42
A nie przestawił Ci się przełącznik AF z przodu aparatu na pozycję M ?

Hamarama
02-08-2012, 16:43
Hehe, no bez przesady :)

gALL
02-08-2012, 18:56
Eee padniety AF-S?

mOSAd
02-08-2012, 18:58
Nie mam pojęcia, może coś z zasilaniem? Jak możesz to sprawdź inne.

Hamarama
02-08-2012, 19:32
Hm.. mam 4 szkła z AF-S i z żadnym nie działa. Na d800 działają. To wina puszki. Zastanawiałem się nad tą listewką przy bagnecie ze stykami. Może tam coś nie łączy. Może wewnątrz jakiś kabelek się odłączył. Piszę, bo może ktoś już coś takiego zdiagnozował u siebie. Korci mnie, żeby dobrać się do środka puszki ale to pewnie nie takie proste, żeby jakiegoś układu optycznego nie rozregulować. A może i proste. Nigdy nie rozbierałem lustrzanki. Jak nikt nic mądrego nie poradzi to pewnie jednak wyślę puszkę na serwis. Chociaż uważam, że skoro wszystko inne działa to pewnie jakiś duperelkowaty kabelej albo styk, a w serwisie skasują kilka stówek. Żeby ta pucha nie miała takiej wartości to bym to sam rozebrał, eh..

cheyenne
02-08-2012, 20:55
miałem przed chwilą to samo w s5pro
zimny pot mnie oblał, przez godzinę nie doszedłem czego to wina szukając przyczyny w błędnym ustawieniu jakiejś funkcji
pomogło przywrócenie ustawień fabrycznych body

Hamarama
02-08-2012, 21:26
miałem przed chwilą to samo w s5pro
zimny pot mnie oblał, przez godzinę nie doszedłem czego to wina szukając przyczyny w błędnym ustawieniu jakiejś funkcji
pomogło przywrócenie ustawień fabrycznych body
Już próbowałem. Nic. Nadal AF stoi w miejscu. Skoro mi się już kiedyś to przydazyło i zaczeło działać ponownie bez żadnych zabiegów to wydaje mi się, że coś mogło się odłączyć gdzieś.

gruchaseven
04-08-2012, 15:00
Mam ten sam problem. AF od trzech tygodni raz działał, raz nie. W drugim korpusie wszystko chodzi, a tu z żadnym szkłem AF nie pracuje. Zachowuje się jak w trybie AF-M. Czasem nagle zacznie ostrzyć i działać poprawnie przez 5 minut, po czym siada i nie wiadomo kiedy wróci do normy. Od trzech dni nie wrócił..
Nie działa ani na spuście, ani na AF-ON, ani na gripie. Aparat ma 2 miesiące i zaledwie parę tys klatek.
Czy już tylko serwis może mi pomóc?

rg2000
04-08-2012, 15:27
A czy po podłączeniu obiektywu nie miga wam czasem wskaźnik baterii? Znajomy miał tak w d3 i niestety pucha do serwisu poszła. Naprawiono jakiś układ i pucha śmiga.

gruchaseven
04-08-2012, 19:15
U mnie nic nie miga. Aparat zachowuje się normalnie, nic nie wskazuje na problem. Dziwne może jest to, że pomimo ustawienie w korpusie priorytetu ostrości, robi foty jak by cały czas ostro było, a jest totalne mydło, jak nie wyostrzę ręcznie. On sobie normalnie nie zdaje z tego sprawy. Na dodatek działa normalnie potwierdzenie ostrości i robi foty, nawet gdy nie jest potwierdzona.

Hamarama
04-08-2012, 20:31
U mnie wygląda to tak, że mam priorytet ostrości i nie da się zrobić zdjęcia aż nie wyostrzę ręcznie. AF-S po prostu nie kręci. Robilem reset, wyjmowałm baterię na cały dzień i nic. Po powrocie z wakacji wysyłam aparat na NPS. Zobaczymy co z tego będzie.

gruchaseven
04-08-2012, 21:37
Ja właśnie wróciłem z wakacji i mam zacząć pracować, a tu nie ma czym... Do NPS się zgłosiłem o dwa miesiące czekam na weryfikację już... Mam tydzień na załatwienie problemu, jak nie, to będę na szybko musiał trzeci korpus kupić do pracy na czas naprawy...

Hamarama
04-08-2012, 21:57
Twój ma deko inne objawy. Jak by mu coś się w sofcie pokiełbasiło. U mnie to z kolei chyba jakiś odłączony kabelek, niełączący styk albo coś w tym stylu. Jak wróci z naprawy to koniecznie napisz co było i na ile zabolało kieszeń.

gruchaseven
07-08-2012, 19:00
Dam znać oczywiście co i jak. Jeszcze go nie wysłałem ale właśnie dzisiaj dostałem potwierdzenie dołączenia do NPS, więc będzie okazja sprawdzić działanie tej opcji. W przyszłym tygodniu w poniedziałek będę wysyłał.

Hamarama
13-08-2012, 21:32
Wróciłem z urlopu. d700 został w domu na 8 dni. Wyjąłem mu baterie. Kilka godzin temu wróciłem, włożyłem akumulatorek i AF działa :) I co o tym sądzić?

stachmuszel
13-08-2012, 21:41
Wróciłem z urlopu. d700 został w domu na 8 dni. Wyjąłem mu baterie. Kilka godzin temu wróciłem, włożyłem akumulatorek i AF działa :) I co o tym sądzić?

Cieszyć się sprawnym sprzętem. Jakiś stan nieustalony układu AF. 8 dni "zerowania" pomogło.

Hamarama
13-08-2012, 21:44
Cieszyć się sprawnym sprzętem. Jakiś stan nieustalony układu AF. 8 dni "zerowania" pomogło.

No właśnie myślę sobie, że chyba odpuszczę do następnego zwisu. Jak się to powtórzy to kogut na dach i do Wawy z body pod pachą :) A gdyby padł podczas przysięgo to poproszę PM żeby zaczekali tydzień, bo aparat musi odpocząć :D Na szczęście teraz robi już jako zapas.