PDA

Zobacz pełną wersję : Fotogafia otworkowa a D70



bugdi
24-06-2005, 21:59
Jak jest z długim naswietlaniem w naszym D70 od kilku do kilkunastu minut, czy duzo pobieranej jest energii, czy matryca sie bardzo nie zuzywa, czy wystepuja duze szumy, czy ktos jush to robil, czy warto?

Anonymous
24-06-2005, 23:07
ponoc sie matryca grzeje i nie zalecają, ale jest zabezpieczenie, więc nie powinno się nic stać...

mihow
23-08-2005, 14:17
Jak jest z długim naswietlaniem w naszym D70 od kilku do kilkunastu minut
Matko Boska! A na co komu takie czasy naświetlania? :)

pebees
23-08-2005, 14:29
Matko Boska! A na co komu takie czasy naświetlania? :)
Żeby zrobić poprawne zdjęcie w ciemnościach ? Albo jakieś błyskawice? :D

mihow
23-08-2005, 14:39
Żeby zrobić poprawne zdjęcie w ciemnościach ? Albo jakieś błyskawice?
Rajt :oops:

admin
23-08-2005, 14:50
Bulb do 30 minut. Matryca sie grzeje i trzeba pamietac o kilku zasadach, np. odszumianiu NR aby nie zobaczyc masy konstelacji i zjednej galaktyki ;)

mihow
23-08-2005, 14:52
Rozumiem, że takie czasy można uzyskać tylko za pomocą wężyka spustowego albo pilota?

madmips
23-08-2005, 20:36
do błyskawic nie zalecam dłuższych czasów niż 5 sek. - pozdr

mihow
24-08-2005, 21:42
Ja troszkę z innej beczki: tzn z tej samej, ale trochę innej :)

Otóż. Dzisiaj robiłem zdjęcia wieczorem (chmurki, pejzaże) - nie było żadnych większych kontrastów - czasy jakich używałem to 2-6s. A chodzi mi głównie o pomiar światła... Robiłem w trybie M i sugerowałem się wskazaniem drabinki EV. Jeśli ustawiałem czas i przesłonę tak aby EV było na 0 zdjęcia były prześwietlone. Musiałem ujmować do -1/-1.5 EV.

Dlaczego tak się dzieje? Czy światłomierz nie powinien sugerować natężenia oświetlenia jakie widzi ludzki oko? Jeśli coś namieszałem proszę o stosowne sprostowanie :)

Aha - używałem pomiaru matrycowego...