PDA

Zobacz pełną wersję : [ Reportaż ] Królewny



CZOLG
12-03-2007, 23:26
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

CZOLG
13-03-2007, 23:19
Aż takie słabe?
Jeśli tak to co poprawić:)

swiatlo
13-03-2007, 23:27
Więc jeśli chodzi o moje wyczucie, to należy po prostu jeszcze raz zrobić to zdjęcie. Przede wszystkim osoba pierwszoplanowa, czyli dziewczynka, musi być lepiej oświetlona i na niej musi być ustawiony focus. Osoba z tyłu przy oknie niech zostanie jaka jest, czyli sama sylwetka. Wtedy czy dobre czy nie to już zależy od interpretacji, ale pierwszy warunek to jest ta dziewczynka na pierwszym planie.

aTomek
13-03-2007, 23:28
Na początek to jest trochę krzywo (ściany się kładą w prawo), kolory jakieś szarobure (wiem, koszmarne różnice w oświetleniu) i brakuje mi zaakcentowania ostrości na którejkolwiek z postaci.
Ale może wszystko tak miało być?

CZOLG
13-03-2007, 23:42
Avatar faktycznie może zmienię, jeśli kogoś obraża.
Co do zdjęcia to nie da się powtórzyć. Po prostu podobało mi się to ujęcie bardzo i pstryknąłem. Było ciemno, wysokie ISO. Kolory są jakie są, ale moim zdaniem mają właśnie swój urok.
Na pewno nie miało to być zdjęcie pozowane, bardziej uwiecznienie chwili. Nie znam ani dziewczynki ani kobiety na drugim planie.

swiatlo
13-03-2007, 23:57
Avatar faktycznie może zmienię, jeśli kogoś obraża.
Co do zdjęcia to nie da się powtórzyć. Po prostu podobało mi się to ujęcie bardzo i pstryknąłem. Było ciemno, wysokie ISO. Kolory są jakie są, ale moim zdaniem mają właśnie swój urok.
Na pewno nie miało to być zdjęcie pozowane, bardziej uwiecznienie chwili. Nie znam ani dziewczynki ani kobiety na drugim planie.

Ale tak pomijając te niedociągnięcia, to powiem że zdjęcie mi się podoba. Komercyjni zawodowcy może i fukną z wyższością, ale samo ujęcie ma duszę i wciąga mnie. Może te techniczne braki są nawet jego mocną stroną?
Psia kość, im bardziej się na niego patrzę, tym bardziej ta scena i ta dziewczynka mnie hipnotyzują..

Jeszcze jedno - żeby atmosfera była lepsza, to bym wystemplował te linki, wtedy będzie przynajmniej to udawało jakiś zamek a nie muzeum.