Zobacz pełną wersję : Ustroń - 3-4 Dni Nocleg/Atrakcje
Witam,
Jak w temacie chciałbym z 5-latkiem wyskoczyć na parę dni pod koniec sierpnia do Ustronia. Ma ktoś może namiar na fajna lecz niedrogą kwaterę oraz co by było warto zwiedzić w samym Ustroniu ewe w obrębie miasta. Namierzyłem już Czantorie, Tor saneczkowy oczywiście i Leśny Park.
P.s. Namiar na jadłodajnie rówiez mile widziane (obiady domowe to już było by mega z uwagi na tego łobuza).
Dzięki wszystkim
Mam namiar na dość przyjemną kwaterkę, 2 km od szczytu Równicy (byłem w zeszły weekend), ale nie wiem czy Ci odpowiada taka lokalizacja, bo w bezpośredniej okolicy tylko szlaki turystyczne, Extreme Park oraz kilka przyjemnych restauracji regionalnych, a do centrum kawałek :)
Ogólnie bardzo przyjemna miejscowość. Idziesz dobrym tropem, Młodemu powinien się podobać Leśny Park Niespodzianek i wjazd na Czantorię (choć zawsze lepiej wybrać się pieszo, jak kondycja pozwala).
A z Ustronia blisko do Wisły, również warto zwiedzić. Po drodze masz jeszcze Miasteczko westernowe w Żorach. Może to będzie hit dla Twojego kompana? ;)
Zapomniałbym... tylko czasem nie leć trasą przez Tychy i Bielsko, za Siewierzem skręć nową drogą na Pyrzowice i tam na A1, a dalej przez Żory do Ustronia :)
Spoko dzięki za opis trasy. Jak jeździmy całą rodzina czyli aż 3 osoby to kwatery biorę zawsze z dal od centrum co by spacer wymusić, tym razem jedziemy sami więc wolałbym coś bliżej aczkolwiek daj namiar, bo może mieści się jeszcze w kryteriach :-). Czantoria spoko piechotą bo kondycja jest ale kolano odmówiło posłuszeństwa.
Poszło PM.
Nie zapomnij o skoczni narciarskiej w Wiśle Malince :)
W kwestii jadłodajni, to z czystym sumieniem mogę polecić rewelacyjną naleśnikarnię w centrum, na ul.3-go Maja. Dla dzieci widziałem taki wysoki fotelik, więc może siedzieć z Wami wygodnie przy stole, a i w menu na pewno coś znajdziesz dla malucha.
No i warto się wybrać przy okazji do czeskiego Cieszyna na piwo i smażony ser ;)
z noclegiem nie pomogę, bo za blisko mieszkam,
ale warto się wybrać, poza wspomnianymi, jak nie byliście:
- na równicę: http://www.rownica.pl/
- stożek w wiśle: http://www.stozek.narty.pl/ z parkingu spacerkiem do kolejki, kolejką do schroniska, tam kapuśniak i na dół do samochodu szlakiem, w sam raz dla pięciolatka (wiem bo mam ;)), a potem po drodze do ustronia koniecznie lody u janeczka http://www.janeczka.pl/
- wisła spacerek nad zaporą http://www.wisla.pl/Turystyka,4/Zapora_na_Jeziorze_Czernianskim,50 potem przez czarne zamek prezydenta w wiśle: http://www.wisla.pl/Turystyka,4/Zamek_Prezydenta_RP,38 i przez przełęcz kubalonka http://pl.wikipedia.org/wiki/Przełęcz_Kubalonka do istebnej, a tam np: trójstyk http://www.trojstyk.pl/ (granica trzech państw - spacerek kulturalny z parkingu 15 min)
- albo jak chcecie więcej pochodzić: zostawić samochód na białym krzyżu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Przełęcz_Salmopolska zjechać jakimś busem lub stopem do szczyrku na kolejkę: http://www.szczyrk.cos.pl/ 40 minut na skrzyczne z przesiadką, frajda jak nie wiem, spacerek na biały krzyż ok 3 h (ale musiał byś mieć plecaczek, żeby małego ponieść) a jak nie to samochodem do szczyrku, na skrzyczne kolejką i na dół do szczyrku nogami
- jak by była niepogoda, można podjechać na basen do skoczowa: http://www.basendelfin.pl/
chaos wielkie dzięki stary :-) napewno skorzystam
a, jak będziesz podjeżdżał pod kolejkę na czantorię samochodem, to jadąc od strony ustronia w kierunku wisły nie zjeżdżaj w prawo na parkingi pod kolejką, tylko kawałek dalej mniej więcej na przeciwko kolejki skręć w lewo, jest duża szansa że bez problemu zaparkujesz koło przystanku kolejowego za free, jest przejście pod drogą tunelem w stronę kolejki, gdzie moje dzieciaki zawsze krzyczą bo jest tam świetne echo, echo, echo ;)
No i git, mam juz kwaterke na 6 dni na ulicy Leśnej od 20.08. Zabieram młodego, aparat skalibrowana 35-tke i może jeszcze dziadka na przyczepke to porzadzimy troszeczke :-D
Raz jeszcze wielkie dzięki wszystkim za wartościowe posty, może kiedyś i ja pomogę.
W Ustroniu nie ma za dużo atrakcji, najlepsza dla dzieci jest Równica: tor saneczkowy lepszy niż na Czantorii, kino 4 d, wirtualna strzelnica i parę innych atrackcji, park leśnych niespodzianek. Na Czantorii oprócz toru nic nie ma.
Na Czantorii oprócz toru nic nie ma.
jak to ? jest przecież fajna kolejka krzesełkowa, ze stacji można podejść na wielką czantorię, na której jesy wieża widokowa, granica państwa (czesko polska) jest sklepik i można się napić czeskiego piwa, wędrówka przez las jest dobra dla niewprawionych dzieciaków, można pokusić się nawet o zejście na dół, do ustronia są dwie trasy, szybka i stroma oraz dłuższa ale za to łagodniejsza
kasia09 - sama Czantoria jest atrakcją ! No chyba, że ktoś jedzie wyciągiem lub wagonikiem na szczyt góry by tam iść do cyrku. Na Czantorii zabierz małego do miejsca rehabilitacji ptaków drapieżnych. 100 m od wyciągu w górę i masz park linowy. Idąc kamienną ścieżką w górę po jakiś 15 min dojdziesz do czeskiego wierzchołka góry. Jest tam piękna wieża widokowa na którą koniecznie się wybierzcie. Masz ochotę na Czeski browar ? idz dalej a na szlaku znajdziesz czeską knajpę której klimat zatrzymał się z 20 lat temu ale piwko i smażony syr daje rade... Ciekawy jest również leśny park niespodzianek pod hotelem belweder, jeśli dobrze pamiętam to o 10, 14 i 16 są tam pokazy lotów drapieżnych ptaków. Ustroń i okolica ma wiele do zaoferowania tylko trzeba oczy szeroko otworzyć...
chaos - wypisał ich sporo - każdy znajdzie coś dla siebie...
kasia09 - .........Ustroń i okolica ma wiele do zaoferowania tylko trzeba oczy szeroko otworzyć...
chaos - wypisał ich sporo - każdy znajdzie coś dla siebie...
No właśnie, jadę niestety tylko na 6 dób i już się ze mnie w pracy śmieją, że mi nie starczy czasu :-)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.