PDA

Zobacz pełną wersję : Awaria 5700



Andrzej Szatkow
24-06-2005, 13:59
Już trzeci sezon uzywam Nikona Coolpix 5700 :D . Od pewnego czasu mialem z nim problem olegajacy na tym, że po wyłączeniu zasilania przełacznikiem w pozycję OFF, pozostawiony w aparacie akumulator się rozładowywał :( . Oznaczało to, że wyłacznik w pozycji OFF, pozostawiał na akumulatorze jakąś impedancję :roll: - czyli nie wyłaczał wszystkich funkcji. Radziłem sobie w ten sposób, że wyjmowałem akumulator z aparatu na czas przerwy między sesjami :) . Ale ten sposób sprawdzał się do wczoraj. Wczoraj po umieszczeniu w aparacie akumulatora i przełaczeniu włącznika w pozycję ON, obiektyw się wysunął i zamarł w tej pozycji odmawiając dalszej wspólpracy :shock: . W przeszłości tak bywało, że aparat się "zawieszał" w jakimś miejscu swojego programu :( . Wówczas wyjmowałem akumulator i po powtórnym umieszczeniu w aparacie było O.K. 8) . Obecnie jednak ta metoda nie skutkuje :x (a nawet :evil: ). Na razie odłożyłem aparat tak żeby mnie widział i niby postanowiłem poczekać :wink: - ale :idea: już powoli wczytuję się w opis Canona model 350D 8) . Czy ktoś może mi pomóc :?: . Chciał bym być w dalszym ciągu uprawnionym i legalnym członkiem tego forum :lol: . [shadow=red:c671df70fe]Może ktoś zna sposób na to co zrobić z takim aparatem.[/shadow:c671df70fe] :| Pozdrawiam Andrzej.

groseb
24-06-2005, 21:09
Trudana sprawa.
Polecam oddać do serwisu , napewno coś zaradzą .Trudna sprawa.
Polecam oddać do serwisu , na pewno coś zaradzą .
Jest sporo nie autoryzowanych punktów gdzie zrobią Nikona za mniejszą kasę.
Polecam to:Fotoservice (http://www.fotoservice.pl/serwis/index.php)

McFerry
24-06-2005, 22:12
To typowe objawy "padu" elektroniki. Chyba tylko serwis.

Anonymous
25-06-2005, 11:53
sprawdz laczenie karty pamieci z aparatem swego czasu mialem coolpix-a 5700 i mialem podobny problem ze aparat mi sie zawieszal i nie reagowal na wylaczenie wlozylem karte pamieci i jak reka odiol. pozdro!