JLz1
25-07-2012, 20:25
Kupiłem dziś te (http://allegro.pl/pierscienie-posrednie-nikon-makro-d80-d90-w-wa-i2440882558.html) pierścienie pośrednie do makro. Znalazłem PDF'a z instrukcją obsługi na stronie Eltec, ale chyba nie dotyczy ona mojego problemu. Korpus to Nikon D90 z przyciskiem podglądu ostrości, obiektyw to Nikkor 50mm f/1,8 D. Rozumiem, jak działają te pierścienie i że "trik" z wciśniętym przyciskiem podczas całego procesu zdjęcia obiektywu i założenia z nim pierścieni ma oszukać korpus, że nadal założony jest obiektyw 50mm. Ale u mnie to nie działa. Ustalam przesłonę np. na 8 i trzymam przycisk podglądu, zakładam pierścienie i obiektyw a mimo to wyświetla mi się "F - -" i nic nie da się zrobić, wizjer jest ciemny. Najlepsze, że już raz wyszło mi zdjęcie z tymi pierścieniami, ale nie pamiętam jak to zrobiłem :-)
Z góry dzięki za pomoc
Z góry dzięki za pomoc