PDA

Zobacz pełną wersję : Pierścienie pośrednie a D90+50mm



JLz1
25-07-2012, 20:25
Kupiłem dziś te (http://allegro.pl/pierscienie-posrednie-nikon-makro-d80-d90-w-wa-i2440882558.html) pierścienie pośrednie do makro. Znalazłem PDF'a z instrukcją obsługi na stronie Eltec, ale chyba nie dotyczy ona mojego problemu. Korpus to Nikon D90 z przyciskiem podglądu ostrości, obiektyw to Nikkor 50mm f/1,8 D. Rozumiem, jak działają te pierścienie i że "trik" z wciśniętym przyciskiem podczas całego procesu zdjęcia obiektywu i założenia z nim pierścieni ma oszukać korpus, że nadal założony jest obiektyw 50mm. Ale u mnie to nie działa. Ustalam przesłonę np. na 8 i trzymam przycisk podglądu, zakładam pierścienie i obiektyw a mimo to wyświetla mi się "F - -" i nic nie da się zrobić, wizjer jest ciemny. Najlepsze, że już raz wyszło mi zdjęcie z tymi pierścieniami, ale nie pamiętam jak to zrobiłem :-)
Z góry dzięki za pomoc

Biotrek
25-07-2012, 21:25
To nie są pierścienie z przeniesieniem automatyki tylko manualne, czyli sam musisz wszystko ustawiać.
Te, które masz na myśli to...ot takie pierwsze z wyszukiwarki.
http://allegro.pl/pierscienie-posrednie-nikon-d3100-d5100-d7000-d90-i2484143894.html

JLz1
25-07-2012, 21:56
Podałem link do dokładnie tych pierścieni, które zakupiłem. To są pierścienie bez przenoszenia czegokolwiek :-)

puciek
26-07-2012, 10:09
Z tymi pierścieniami nie będziesz miał pomiaru światła i AF. Będziesz musiał robić zdjęcia w trybie M i samemu ustawiać przysłonę i czas naświetlania. Przysłona nie może być zablokowana w pozycji 22 tylko musi być ustawiona ręczne.

ps. I żaden trik nie pomoże na brak elektroniki obiektywu (te pierścienie nie przenoszą połączenia z obiektywem)