PDA

Zobacz pełną wersję : [F1_2012] 11 GP Węgier



adolfik9501
25-07-2012, 18:35
Witam.

Szybko przenosimy się z Hockenheimringu na Hungaroring gdzie po raz 27 odbędzie się FORMULA 1 ENI MAGYAR NAGYDÍJ 2012. Będzie to ostatni wyścig pierwszej części sezonu. Czeka nas wakacyjna przerwa ;)

Tor ten znajduje się w kalendarzu F1 od 1986 roku. Obecna układ (od 2003 r) jest 3 wersją toru. Dwie pierwsze różniła jedynie szykana po zakręcie nr 3, obecna jest mocno zmieniona dwóch miejscach. Wydłużono prostą startową, zmieniono profil zakrętu nr 1, oraz przesunięto zakręt nr 11 wydłużając odpowiednio prostą.

Układ toru jest następujący:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

(pełny diagram (http://www.formula1.com/races/in_detail/hungary_874/circuit_diagram.html))

Widok z satelity:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

(47°34'55.42" N, 19°15'01.60" E (http://maps.google.com/maps?q=47.578889,19.248611&ll=47.582779,19.251566&spn=0.011782,0.032895&t=h&z=16))

Trochę danych technicznych (w nawiasach tradycyjnie dane odnoszące się do pierwszej wersji obiektu):

Długość toru: 4381 m (4014 m)
Ilość okrążeń: 70 (76)
Dystans wyścigu: 306.630 km (305.064 km)
Pierwsze GP F1: 2003 (1986)
Ilość wyścigów GP F1: 9 (3)

Strefa DRS:

Aktualnych informacji jeszcze nie mam, a Andrzej i Maurycy nie odbierają ;), lecz trudno się spodziewać innego umiejscowienia niż w zeszłym roku: pomiar przed ostatnim zakrętem, a aktywacja za.

Pierwszy zwycięzca:

2003 - Fernando Alonso (Renault R23B/Renault RS23 3.0 V10) 1:39'01.460 hrs. 185.810 km/h.
(1986 - Nelson Piquet (Williams FW11/Honda RA166E 1.5 V6T) 2:00'34.508 hrs. 151.804 km/h.)

Ostatni zwycięzca:

2011 - Jenson Button (McLaren MP4/26A-Mercedes FO108X 2.4 V8 ) 1:46'42.337 hrs. 171.416 km/h.
(1988 - Ayrton Senna (McLaren MP4/4-Honda RA168E 1.5 V6T) 1:57'47.081 hrs. 155.401 km/h.)

Najlepszy czas Pole Position:

2010 - Sebastian Vettel (Red Bull RB6/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'18.773 min. 200.215 km/h.
(1988 - Ayrton Senna (McLaren MP4/4-Honda RA168E 1.5 V6T) 1'27.635 min. 164.893 km/h.)

Rekord toru (najlepsiejszy Fastes Lap):

2004 - Michael Schumacher (Ferrari F2004/Ferrari 053 3.0 V10) 1'19.071 min. 199.461 km/h.
(1988 - Alain Prost (McLaren MP4/4-Honda RA168E 1.5 V6T) 1'30.639 min. 149.428 km/h.)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Harmonogram:

Piątek, 27 lipca 2012 r:

1 trening: 10:00 - 11:30
2 trening: 14:00 - 15:30

Sobota, 28 lipca 2012 r:

3 trening: 11:00 - 12:00
Kwalifikacje: 14:00

Niedziela, 29 lipca 2012 r:

Wyścig: 14:00

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Live Timing będzie dostępny tutaj (http://www.formula1.com/live_timing/), a streamy na stronach: http://www.vipbox.tv/, http://www.drhtv.com.pl/ (http://www.drhtv.com.pl/index.html), http://www.meczyki.pl/.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dla przypomnienia wyniki wyścigu w zeszłym sezonie:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Z wideoteki YT:

7l55djHwDFQ

i dla porównania:

TVtPUdu3Qf0

Wyprzedzanie slajdem bolidem:

nk-lTh28uiE

Zapraszam.

MadOnion
27-07-2012, 13:20
Wyniki pierwszego treningu

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

adolfik9501
27-07-2012, 15:36
Wyniki drugiego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

107% najlepszego czasu: 1:27,734.

adolfik9501
28-07-2012, 12:05
Wyniki trzeciego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

107% najlepszego czasu: 1:27,258.

adolfik9501
28-07-2012, 15:05
Wyniki kwalifikacji:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Z niecierpliwością czekam na wyścig.

MadOnion
29-07-2012, 13:26
Trzymam kciuki za Romka

costi
29-07-2012, 15:21
Rany, ale nuda...

shaolin
29-07-2012, 16:17
Dopiero wrocilem, wiec nie obejrzalem... widze, ze duzo mnie nie ominelo :D

Jacek5001
29-07-2012, 17:37
A u mnie burza i straciłem sygnał na 7 okrążeń do końca...no cóż... nuda Panie nuda..

jjj
29-07-2012, 17:42
Wg. mnie na takich torach F1 nie powinno rywalizować.

costi
29-07-2012, 18:15
W sumie jedyną ciekawą rzeczą było odpalanie auta Schumachera korbą pneumatyczną. A potem zaczął się "wyścig".

adolfik9501
29-07-2012, 19:58
Wyniki:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Nuda mówicie? Nie zauważyłem, chyba musiałem przespać ;) A tak na poważnie, to był wyścig z tych o małej ilości manewrów wszelakich. Cóż taki tor, takie bolidy i ich opony.


Teraz miesiąc przerwy, se odpocznę :)

EDYTA: Fajnie, że McLaren wygrał, choć nie obraziłbym się na zwycięstwo Kimiego, bo lubię zbója. Buttonowi, coś zmiana strategii nie wypaliła, zdarza się choć nie powinno.

MadOnion
30-07-2012, 10:53
Liczyłem że opony Levisa się skończą na kilka okr. przed metą ahh : )
Natomiast dla wszystkich to najnudniejszy wyścig w sezonie poza Borowczykiem

adolfik9501
30-07-2012, 11:06
Liczyłem że opony Levisa się skończą na kilka okr. przed metą ahh : )

He he, również myślałem że końcówka będzie lepsza, no ale Lewis jakimś dziwnym sposobem lepiej sobie radził z oponami niż Jenson.


Natomiast dla wszystkich to najnudniejszy wyścig w sezonie poza Borowczykiem

Borowczyk jak zwykle ma swój wyimaginowany świat, a jak sądzisz Maurycy stara się jak może do niego dołączyć. Najbardziej mnie rozbawił jak stwierdził, coś w tym stylu: "55 okrążenie, 69 do końca" ;)

ekonet
30-07-2012, 13:03
Ulubione słówko Borowczyka podczas relacji: "nam" (np. "ale nam tu nabałaganił"). ;)

MadOnion
31-07-2012, 10:10
A jaki był podniecony jak na 1 okr. Senna awansował o 1 pozycje :D a co do opon to juz kolejny wyścig że Button nie tylko zmienia przed Hamiltonem ale robi to jaki pierwszy z całej stawki a tak niby szanuje gumy :]