PDA

Zobacz pełną wersję : problem współpracy jongnuo 603 RF z lampami sb 900 i 910



markes1987
24-07-2012, 16:08
Witam. Mam problem z działaniem zestawu jongnuo 603 RF z lampami SB 900- 910 mimo,że zestaw jest praktycznie nowy. Czy lub jak powinienem skonfigurować ten zestaw aby działał jak należy??
Dodam,że wcześniej nie miałem styczności z wyzwalaczami do lamp,ale probówał dzisiaj kumpel,który w takie rzeczy się bawi i też nie poskutkowało.. Proszę o pomoc,bo nie wierzę,że kupiłem uszkodzony zestaw..

Art Erie
24-07-2012, 18:33
Chyba już byl taki przypadek, że kolega przy zakupie 3 szt. RF 603 dostał jedną sztukę niesprawną, jedną do Nikona i jedną do Canona...

Pakujesz do ustrojstwa sprawne baterie zwracając uwagę na polaryzację ogniw ( +/-), ustawiasz identyczne kanały na wszystkich RF-kach, lampy w tryb M, czas synchronizacji nie krótszy niż 1/250s, bez żadnych przedbłysków typu "redukcja czerwonych oczu" itp. i musi działać.

digit
24-07-2012, 19:01
tak jak napisał Art Erie musi działać. Oczywiście masz lampę ustawioną na remote ? Jak nie działa to masz uszkodzony niestety nadajnik.

markes1987
24-07-2012, 19:03
Art Erie gdybym nie miał problemów to nie pisałbym tutaj przecież..Ale żeby nie było to sprawdziłem wszystko jeszcze raz i niby wszystko jest tak jak powinno,a bezprzewodowe błyskanie dalej nie działa.. Mało tego-jak ustawię ON na odbiorniku i nadajniku i podpinam go pod lampe to od razu robi jeden błysk,a następnie lampa,tj. przyciski funkcyjne zacinają się i co ciekawe nawet jak próbuje wyłączyć lampe to ona dlaej pokazuje mi menu,czyli poprostu blokuje się.. I to samo było i na sb 900 i na 910..

Art Erie
24-07-2012, 19:22
tak jak napisał Art Erie musi działać. Oczywiście masz lampę ustawioną na remote ? Jak nie działa to masz uszkodzony niestety nadajnik.

Jakie REMOTE ???
Tryb MASTER i REMOTE dotyczą CLS, wyzwalacze radiowe działają tak samo jak kabelek synchro, tylko bez kabelka ;)
-Coś jak telegraf bez drutu...


Art Erie gdybym nie miał problemów to nie pisałbym tutaj przecież..Ale żeby nie było to sprawdziłem wszystko jeszcze raz i niby wszystko jest tak jak powinno,a bezprzewodowe błyskanie dalej nie działa.. Mało tego-jak ustawię ON na odbiorniku i nadajniku i podpinam go pod lampe to od razu robi jeden błysk,a następnie lampa,tj. przyciski funkcyjne zacinają się i co ciekawe nawet jak próbuje wyłączyć lampe to ona dlaej pokazuje mi menu,czyli poprostu blokuje się.. I to samo było i na sb 900 i na 910..

Spokojnie, napisałem tylko, że jeśli kupiłeś to nie jest tak że wszystko musi być sprawne...
Jeszcze raz: lampy ustawione w tryb manualny (wajcha od zmiany trybów pracy na lampie ma być na ON, nie MASTER i nie REMOTE), lewy górny róg wyświetlacza pokazuje literkę M i jedyne co możesz na lampie ustawić to moc, kompensację i ewentualnie zoom.
W aparacie (menu lampy błyskowej) ma być "piorunek", bez redukcji czerwonych oczu, synchro na pierwszą lub drugą kurtynę itd. czas synchronizacji nie krótszy niż 1/250s ( dla pewności dałbym dłuższy np: 1/125s), body w trybie manualnym.
Albo działa, albo odeśli do sklepu.

markes1987
25-07-2012, 16:23
niestety nic nie pomogło.. chyba kupiłem szajs.. Niemniej jednak dziękuje za pomoc