PDA

Zobacz pełną wersję : Komercyjna stopka



qualin
22-07-2012, 23:52
Juz kiedys jakis temat o podpisach byl.

Ja chcialbym sie dowiedziec od osoby, ktora skasowala moja stopke, gdzie na moim HOBBISTYCZNYM blogu jest komercja ?

Za slownikiem jezyka polskiego:

komercja
1. «działalność nastawiona jedynie na osiągnięcie zysku; też: produkty takiej działalności»
2. daw. «handel»
• komercyjny, komercjalny • komercyjnie • komercjalność

Wiec pytanie za milion punktow. Po czym ow moderator stwierdzil, ze mam komercyjny link w podpisie ?
Jak dlugo zyje nie zrobilem ani jednego zdjecia za kase, nie mam informacji o platnych zleceniach na swoim blogu.
Bloga prowadze jako amator, aby dzielic sie swoimi marnymi fotkami ze swiatem.

Regulamin znam i rozumiem, ale nie potrafie zrozumiec naciagania punktow regulaminu pod swoje widzimisie :/

Za regulaminem:

9. Dopuszcza się umieszczenie odnośników jedynie do prywatnych stron hobbystycznych, domowych i autorskich, z wyłączeniem forów, portali i stron komercyjnych.

Tyle na temat adresu do mojego bloga.

Jakby ktos chcial sam ocenic tu (http://www.lukaszkonieczny.com)jest link.

Nie rozumiem tez usuniecia z podpisu info o sprzecie jaki posiadam, tez jest na to jakis punkt w regulaminie ?

Redskull
23-07-2012, 08:16
Hm.....są galerie ślubne, są narzeczeńskie, jest kontakt-KOMERCJA :D

ajt
23-07-2012, 09:43
Dla mnie też strona sprawia wrażenie komercyjnej. Gdybym tam trafił nie wiedząc, że jest inaczej, uznałbym ją bez cienia wątpliwości jako typową, komercyjną ofertę sesji fotograficznych, głównie ślubnych. Jeśli tak nie jest, to radzę zmienić wygląd strony albo coś tam dopisać, bo prędzej czy później trafi się jakiś "życzliwy" z domniemanej konkurencji, albo i sam fiskus postanowi skontrolować :)

Michał Jędrak
23-07-2012, 09:45
Albo masz jakieś tajne zatargi z moderatorem, albo stopka była mega wielka, albo faktycznie moderator się rozpędził.

To co masz w linku wygląda na zwykłą stronę autorską, taką jaką ma prawie każdy z nas. Prawie każdy z nas zarabia na zdjęciach, więc gdyby iść tropem moderatora, to na forum byłaby pustka :-)

Domyślam się, że punkt regulaminu ma na celu uniknięcie użytkowników, którzy się rejestrują i piszą byle co, aby w stopce sprzedawać sprzęt fotograficzny albo prowadzić inny, podobny handel. Jednak usuwanie reklamy zdjęć pośród ludzi, którzy i tak z niej nie skorzystają (bo sami robią zdjęcia) jest bez sensu.

pil74
23-07-2012, 09:57
Może ktoś uznał, że poziom Twoich zdjęć, jak na hobby jest wysoki do tego tematyka prac i masz gotowy stereotyp. :)
Natomiast dobrym zwyczajem, przed podjęciem radykalnych czynności przez moderatora, warto by było poprosić samego zainteresowania o ustosunkowanie się do tego.

Też mi się wydaje, że moderator nieco się pospieszył i poszedł na łatwiznę.

zdyboo
23-07-2012, 10:17
Domyślam się, że punkt regulaminu ma na celu uniknięcie użytkowników, którzy się rejestrują i piszą byle co, aby w stopce sprzedawać sprzęt fotograficzny albo prowadzić inny, podobny handel. Jednak usuwanie reklamy zdjęć pośród ludzi, którzy i tak z niej nie skorzystają (bo sami robią zdjęcia) jest bez sensu.

Przecież Admin pisał po co jest ten punkt.
Chodzi o ludzi, którzy płaca za reklamę i mają za złe, że sporo ludzi tutaj ma stopkach linki do stron, na których reklamują swoje usługi, a nie płacą za reklamę.

admin
23-07-2012, 10:31
Napisałem i potwierdzam to co napisał Tomasz. Na dodatek dałem furtkę z której MOŻNA skorzystać. Nie będziemy się zastanawiali nad tym czy blog z fotografią ślubną i narzeczeńską jest komercyjny czy też jego właściciel robi zdjęcia dla przyjemności lub za darmo.
Apeluję, bądźmy uczciwi, a wszyscy na tym zyskają. Na marginesie. Już tyle razy usłyszałem że każda forma płacenia za cokolwiek na tym forum to nabijanie mojej kasy. Ok. Tylko to wszystko trzeba jakoś utrzymać, opłacić, etc. Tak ciężko jest napisać do mnie, "Piotrze, w pełni to rozumiem, umieszczam stopkę i wysyłam 10 złotych na rozwój forum" zamiast zastanawiać się czy mod czy ja uznamy coś za komercje czy nie. Ja mam trochę środków, Wy małą reklamę a duzi gracze banerowi nie mają do mnie pretensji.

qualin
23-07-2012, 11:20
Napisałem i potwierdzam to co napisał Tomasz. Na dodatek dałem furtkę z której NOŻNA skorzystać. Nie będziemy się zastanawiali nad tym czy blog z fotografią ślubną i narzeczeńską jest komercyjny czy też jego właściciel robi zdjęcia dla przyjemności lub za darmo.
Apeluję, bądźmy uczciwi a wszyscy na tym zyskają. Na marginesie. Już tyle razy usłyszałem że każda forma płacenia za cokolwiek na tym forum to nabijanie mojej kasy. Ok. Tylko to wszystko trzeba jakoś utrzymać, opłacić, etc. Tak ciężko jest napisać do mnie, "Piotrze, w pełni to rozumiem, umieszczam stopkę i wysyłam 10 złotych na rozwój forum" zamiast zastanawiać się czy mod czy ja uznamy coś za komercje czy nie. Ja mam trochę środków, Wy małą reklamę a duzi gracze banerowi nie mają do mnie pretensji.

Parę złotych na forum dawalem, widać banerek o wspieraniu forum. To że ktoś ma zdjęcia z jednego wesela i kontakt do siebie nie znaczy, że zaraz zdjęcia za kasę robi. Rownie dobrze mozna byc powiedzieć że każdy blog jest komercyjny, a jego autor dziennikarzem piszącym za kasę.
Nie widziałem jeszcze strony ślubnej komercyjnej na której autor zamieszcza zdjęcia swojego psa, samochodów czy przepisy kulinarne. To że mam estetycznego bloga nie znaczy, że zaraz na nim zarabiam, po prostu lubię mieć wszystko poukładane.
Poza tym skasowane u mnie został nie tylko adres bloga, ale i całą stopka na temat mojego sprzętu foto, a tego regulamin nie zabrania.

jaromir
23-07-2012, 12:04
Parę złotych na forum dawalem, .....

Ja Ci powiem tak - gdy miałeś w stopce linka to marne szanse żebym wszedł - natomiast z tego posta wlazłem od razu :) Robisz fajne zdjęcia - bardzo mi się podobają, gratulacje !

marszull
23-07-2012, 12:18
gdzie jest ten cennik za raeklame w stopce? bo nie moge tego znalezc

FHR
23-07-2012, 12:33
gdzie jest ten cennik za raeklame w stopce? bo nie moge tego znalezc

http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=893234&postcount=1

marszull
23-07-2012, 12:49
http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=893234&postcount=1

dzieki bardzo

admin
23-07-2012, 12:52
Parę złotych na forum dawalem, widać banerek o wspieraniu forum. To że ktoś ma zdjęcia z jednego wesela i kontakt do siebie nie znaczy, że zaraz zdjęcia za kasę robi. Rownie dobrze mozna byc powiedzieć że każdy blog jest komercyjny, a jego autor dziennikarzem piszącym za kasę.
Nie widziałem jeszcze strony ślubnej komercyjnej na której autor zamieszcza zdjęcia swojego psa, samochodów czy przepisy kulinarne. To że mam estetycznego bloga nie znaczy, że zaraz na nim zarabiam, po prostu lubię mieć wszystko poukładane.
Poza tym skasowane u mnie został nie tylko adres bloga, ale i całą stopka na temat mojego sprzętu foto, a tego regulamin nie zabrania.Bardzo Ci dziękuję za parę złotych dla forum. Miło i zapewniam że to doceniam.

Teraz konkluzja. Problem polega na tym że ani ja ani moderatorzy nie będą się zastanawiali czy odnośnik przynosi komuś dochody czy nie. Natomiast z Twojej strony czy bloga wynika że takie zdjęcia "robisz", naciągając: masz w ofercie bo ewentualny klient nie będzie się zastanawiał czy to aby nie hobby. Dokładnie tak samo wyglądają inne strony w których jest odnośnik do:"zdjęcia ślubne". Takie określenie linku jednoznacznie oznacza że takie zdjęcia wykonujesz. Możesz temu zaprzeczyć? Twój blog nie różni się pod tym względem od praktycznie żadnego innego z podobną ofertą. Nie ma tu znaczenia czy masz na stronie cennik czy nie bo większość nie ma. Za to wszyscy, w tym Ty macie odnośnik: kontakt". Lekko naciągając sytuacje, jeśli zadzwoni do Ciebie ktokolwiek i zapyta o fotografię ślubną odmówisz? Zrobisz za darmo, etc?

foto4deg
23-07-2012, 13:41
Wydaje mi się, że ktoś podłożył koledze kłodę pod nogi. Oczywiście rozumiem podejście Piotra i moderatorów, jednakże w tym momencie należałoby sprawdzić pozostałych 55432 użytkowników. Przecież komercja nie odnosi się tylko do fotografii ślubnej, ale także produktowej, fashion itd...w tym wypadku należałoby usunąć wszystkie nieopłacone stopki. Z drugiej strony kolega zrobił raptem 2 sesje narzeczeńskie i jedną ślubną, a z bloga aż bije, że jego głównym zainteresowaniem jest motoryzacja.

stock
23-07-2012, 13:47
słusznie - musiał podpasć albo komus zaszedł za skórę - bo dam sobie uciąc rękę, noga i kto wie co jeszcze że znajdziemy na forum co najmniej 100 "komercyjnych" blogów/stron które nie były opłacone. Oczywiście z zgodzie z ta jakże "twórczą" zieloną definicja komercyjnego bloga :)

admin
23-07-2012, 13:55
I jak mniemam spoziewacie się że wszystkie znajdziemy i usuniemy w trzy dni. Prosilem o to od 3 miesięcy. Szkoda że ludzie sami nie mogą tego zrobić... Tak z czystej przyzwoitości i uszanowania mojej prośby.

Wysłano z Galaxy Note. Pozdrawiam. Piotr Milecki.

marekb
23-07-2012, 13:55
to teraz pytanko: czy jeśli mam artykuł sponsorowany na tym forum, czy w stopce mogę mieć link do tego artykułu..??

marszull
23-07-2012, 14:06
a jescze tak dopytam czy taka stopka pojawia sie przy wczesniej napisanych postach czy tylko na tych napisanych od momentu wstawienia stopki?
bo temat mnie zainteresowal ;)

qualin
23-07-2012, 14:17
Jak ktoś będzie chciał to zdjęć ślubnych mu nie zrobię bo po prostu za słaby w te klocki jestem to raz, dwa nie mam sprzętu typu zapasowe body wiec nie będę ryzykować że komuś zmarnuje wesele. Te sesje co mam to tylko bliscy znajomi i rodzina, tworzę sobie na blogu podział na kategorie, żeby było jasno i czytelnie. Jak niby miałem nazwać kategorie z fotkami narzeczenskimi? Romantyczne zdjęcia moich bliskich znajomych? Nie przesadzajmy trochę. Poza tym komercyjne robić nic nie mogę, pracuje w służbach mundurowych i aby prowadzić jakakolwiek działalność musze mieć na pismie zgodę komendanta, a żeby robić śluby przydałoby się też wolne weekendy, które trafiają mi się raz na jakiś czas.
Wychodzi na to ze jak ktoś ma schludnego bloga to zaraz jest to komercja, a jak blog sweetasnie napackany gifami i w stylu stron www z lat 90tych to amator. Ehhhh

admin
23-07-2012, 14:31
Widzę że wciąż się nie rozumiemy. Ja już nie dyskutuję na temat tego czy robisz zdjęcia ślubne i dla kogo. Rozmawiamy, a dokładniej staram się zwrócić Ci uwagę na fakt że jeśli ktoś nie przeczyta tego wątku, nie zna Ciebie, nie obcuje z Twoimi znajomymi a trafi na Twoją stronę czy bloga, widzi że "uprawiasz fotografię ślubną". Tak, czy nie? Gdybyś na swoim blogu czy stronie nie miał takiego odnośnika, może łatwiej byłoby przyswoić że jesteś amatorem i nie masz nic wspólnego z fotografią ślubną zawodowo. Na marginesie, żeby wszystko było jasne. Zdziwiłbyś się ilu ludzi, pracujących na etatach czy to w służbach, czy gdziekolwiek indziej wykonuje takie zdjęcia komercyjnie. Uwierz mi, zdziwiłbyś się :)

admin
23-07-2012, 14:34
a jescze tak dopytam czy taka stopka pojawia sie przy wczesniej napisanych postach czy tylko na tych napisanych od momentu wstawienia stopki?
bo temat mnie zainteresowal :wink:Pojawia się we wszystkich postach, również w archiwum.


Jak ktoś będzie chciał to zdjęć ślubnych mu nie zrobię bo po prostu za słaby w te klocki jestem to raz

Ps. http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=211511/ :)

marszull
23-07-2012, 15:38
Pojawia się we wszystkich postach, również w archiwum.

o to git, jak wroce z urlopu to zrobie przelew i stopke sobie zrobie ;)

admin
23-07-2012, 15:47
Zapraszam serdecznie :-)

Wysłano z Galaxy Note. Pozdrawiam. Piotr Milecki.

qualin
23-07-2012, 16:07
To teraz pytanie, mogę mieć adres do swojego "komercyjnego" bloga czy nie?

Nadal też nie uzyskałem odpowiedzi jaki punkt regulaminu zlamalem mając w stopce informacje o moim sprzęcie foto?
Może d700 to komercyjny aparat i również nie wolno go w podpisie umieszczać? ;)

admin
23-07-2012, 16:23
Niestety wciąż jestem zdanie że nie i proszę o uszanowanie tego. Nie chcę żadnych precedensów i setki wpisów dlaczego komuś wolno a mnie nie. Co do treści części podpisu niestety proszę mi wybaczyć, nie będziemy się bawili w wycinanie fragmentów. To sprawa użytkownika.

admin
23-07-2012, 16:25
Niniejszym zamykam ten wątek i pozostawiam aby można go było potraktować jako stanowisko w ewentualnych "sporach". Pełną dyspozycyjność co do decyzji w tym temacie mają moderatorzy i to Oni decydują o charakterze wpisu. Dziękuję za uwagę.