PDA

Zobacz pełną wersję : [F1_2012] 10 GP Niemiec



adolfik9501
18-07-2012, 11:08
Witam.

Przed nami FORMULA 1 GROSSER PREIS SANTANDER VON DEUTSCHLAND 2012 na Hockenheimringu. Tor obecny w kalendarzu F1 jest z przerwami od 1970 roku. Będzie to 32 wyścig F1 na tym obiekcie.

Obecnie tor ma układ następujący:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

(cały diagram (http://www.formula1.com/races/in_detail/germany_873/circuit_diagram.html))

Rzut oka na widok z satelity:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

( 49°19'41.19" N, 8°34'05.55" E (https://maps.google.com/maps?q=49.327778,8.565833&ll=49.332534,8.584571&spn=0.022765,0.065789&t=h&z=15))

Zanim 2002 roku dokonano skrócenia toru, był to obiekt niezwykle szybki i długi, podobnie jak Spa-Francorchamps. Poszczególne odmiany tego układu różniły się jedynie ilością i profilem szykan.

Cofając się w czasie w Google Earth można zobaczyć takie coś:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Trochę danych technicznych (w nawiasach tradycyjnie dane dotyczące pierwszej wersji toru):

Długość toru: 4574 m (6789 m)
Ilość okrążeń: 67 (45)
Dystans wyścigu: 306.458 km (305.505 km)
Pierwszy wyścig F1: 2002 (1970)
Ilość wyścigów F1: 6 (7)

Strefa DRS:

Pomiar: na wyjściu z zakrętu nr 4.
Aktywacja: 260 m po wyjściu z zakrętu nr 4, aż do hamowania przed nawrotem.

Pierwszy zwycięzca:

2002 - Michael Schumacher (Ferrari F2002/Ferrari 051 3.0 V10) 1:27'52.028 hrs. 209.263 km/h.
(1970 - Jochen Rindt (Lotus 72C/Ford Cosworth DFV 3.0 V8 ) 1:42'00.3 hrs. 199.667 km/h.)

Ostatni zwycięzca:

2010 - Fernando Alonso (Ferrari F10/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1:27'38.864 hrs. 209.788 km/h.
(1982 - Patrick Tambay (Ferrari 126C2/Ferrari 126C 1.5 V6T) 1:27'25.178 hrs. 209.682 km/h.)

Najlepszy czas Pole Position:

2004 - Michael Schumacher (Ferrari F2004/Ferrari 053 3.0 V10) 1'13.306 min. 224.626 km/h.
(1980 - Alan Jones (Williams FW07B/Ford Cosworth DFV 3.0 V8 ) 1'42.85 min. 230.897 km/h.)

Najlepszy Fastes Lap czyli rekord toru:

2004 - Kimi Raikkonen (McLaren MP4/19B-Mercedes FO 110Q 3.0 V10) 1'13.780 min. 223.182 km/h.
(1980 - Alan Jones (Williams FW07B/Ford Cosworth DFV 3.0 V8 ) 1'48.89 min. 224.450 km/h.)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W zeszłym roku nie było wyścigu na tym obiekcie, więc nie będzie wyników ;)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Harmonogram:

Piątek, 20 lipca 2012 r:

1 trening: 10:00 - 11:30
2 trening: 14:00 - 15:30

Sobota, 21 lipca 2012 r:

3 trening: 11:00 - 12:00
Kwalifikacje: 14:00

Niedziela, 22 lipca 2012 r:

Wyścig: 14:00

Live timing znajdziecie tutaj (http://www.formula1.com/live_timing/), a streamy można znaleźć m.in. na stronach:http://www.vipbox.tv/, http://www.drhtv.com.pl/ (http://www.drhtv.com.pl/index.html), http://www.meczyki.pl/.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Z informacji przedwyścigowych:

Romain Grosjean wymienił skrzynię biegów, nie osobiście oczywiście ;) , szybciej niż ustawa przewiduje, wobec czego dostał karę przesunięcia o 5 miejsc do tyłu na starcie do wyścigu.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Z wideoteki YT:

3__4XNcGIbg

oraz dla porównania stary układ:

m0nVspbf4vo

oraz widok z toru:

gue4wyqQsiM

Zapraszam.

MadOnion
20-07-2012, 09:22
Osobiście bardziej wolę stary układ toru ktory przypomina mi Monze.

adolfik9501
20-07-2012, 09:33
No ba. Stary układ miał klimat, zwłaszcza część w lesie.

MadOnion
20-07-2012, 10:14
Leśne ssaki : D na torze wyścigowym

shaolin
20-07-2012, 10:26
Lepiej niech ratuja Nurburgring (wlasciciel toru zbankrutowal), a nie bawia sie w F1 na Hockenheimringu :D Mam nadzieje, ze uda mi sie obejrzec jutro kwalifikacje i wyscig w niedziele bo ostatnio cos mnie za duzo omija :D

adolfik9501
20-07-2012, 12:17
Wyniki pierwszego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

107% najlepszego czasu: 1:21,956.


Lepiej niech ratuja Nurburgring (wlasciciel toru zbankrutowal), a nie bawia sie w F1 na Hockenheimringu :D (...)

To fakt obecny Hockenheimring jest mało fajny ;) Co się zaś tyczy Nurburgringu to Bernie ma plana, coś w tym stylu, że nie będzie pobierał opłaty licencyjnej, w zamian zakosi całą kasę z imprezy, a nie tylko to co zawsze.

shaolin
20-07-2012, 12:22
Bernie niech lepiej idzie na emeryture komentowac wyscigi z Borowka i Maurycym :D Co to za Hans Kloss na P24? :D

R
20-07-2012, 12:38
Co to za Hans Kloss na P24? :D



aaaa... ten... to kumpel brunera.

McSimus
20-07-2012, 13:56
Spokojnie można skasować ostatnią czwórkę. Nawet dublowanie specjalnie ani efektywne ani efektowne nie jest.

adolfik9501
20-07-2012, 22:22
Wyniki drugiego (mokrego) treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

107% najlepszego czasu: 1:33,599.

EDYTA: W bolidzie Rosberga zmieniono skrzynię biegów, za co musi zapłacić w miejscach. 5 miejsc w tył na starcie.

adolfik9501
21-07-2012, 11:39
Webber również dołączył do szczęśliwców z wymienioną skrzynią. Pięć miejsc do tyłu na starcie.

EDYTA: Wyniki trzeciego, zakłócanego przez opady treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

107% najlepszego czasu:1:21,335.

Yanluk
21-07-2012, 14:33
No i zaczelo padac w Q2 i robi sie ciekawie.

adolfik9501
21-07-2012, 15:08
Wyniki kwalifikacji:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Przypominam, że ustawienia z kwalifikacji obowiązujące są w wyścigu - jak nie będzie padać, to Schumacher nieźle będzie cierpiał... Pozostali ciężko powiedzieć, poza Lotusami, które również wydają się być ustawione na sucho.

Grosjean, Rosberg, Webber - kara pięć miejsc w tył za wymianę skrzyni biegów.

EDYTA: Alonso fajnie jechał w części stadionowej - w górnej części profilowanych zakrętów.

adolfik9501
21-07-2012, 23:59
Kolejna kara: Perez za blokowanie Alonso i Raikkonena w Q2 - 5 miejsc w tył.

shaolin
22-07-2012, 14:09
Niezly poczatek. Groszek spadl na sam koniec. Massa rowniez (przed pierwszym zakretem zgubil caly przedni spojler :D). Hamilton dostal rade od swojego ziutka, zeby zjechal do garazu i zakonczyl wyscig (a jest dopiero 5 okrazenie :shock:).

Na razie przejechal przez pita i zmienil kapcie.

EDIT: Groszek tez zmienial nosa, razem z Massa.

Zobaczymy co dalej wykombinuja.

EDIT: Kimi ladnie idzie do przodu.

Sebastianito
22-07-2012, 14:36
kurka wodna przegapilem start! WRRRR!

shaolin
22-07-2012, 15:00
Guzik ladnie zrobil Vettela i teraz musi sie bronic, walka o P2!

Sebastianito
22-07-2012, 15:00
Wspaniały wyścig!

kisio
22-07-2012, 15:51
Fajnie im Hamilton poprzeszkadzał. Ciekawe czy przesuną Vetela na 3. miejsce..

Erie
22-07-2012, 16:23
Fajnie im Hamilton poprzeszkadzał. Ciekawe czy przesuną Vetela na 3. miejsce..

zapewne nie, ciekawi mnie linia obrony paluszka, jakby tam była ściana to by już go nie było - dlatego jest ten punkt regulaminu - jeździ się po torze, a nie poza nim

Erie
22-07-2012, 18:05
a jednak dostał karę 20 sekund i z 2. na 5. miejsce spadł

shaolin
22-07-2012, 18:10
Wlasnie mialem o tym pisac, ale zaczalem czytac o motocyklach... :mrgreen:

http://planetf1.com/news/3213/7926891/Vettel-Loses-P2-After-Penalty

adolfik9501
22-07-2012, 19:03
Wyniki wyścigu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Całkiem fajny wyścig był. Alonso rzeczywiście mocny. Button również mocny wyścig. Miejmy nadzieję, że to powrót do zeszłorocznej formy. Paluchowi zaś chyba trochę psychika siada, tyle razy co wyjeżdżał poza tor, to chyba tylko Groszek był lepszy, o bezczelnym wyprzedzaniu poboczem nie wspomnę. Ciekawe co sobie myślał jak wykonał taki manewr - zamiast oddać pozycję pognał do przodu jak gdyby nigdy nic.

EDYTA: Złote usta za wypowiedź po wyścigu: "To nie było miłe. Nie wiem dlaczego się z nami ścigał. Jeśli chciał jechać szybciej, to powinien zwolnić i wytworzyć odpowiednią różnicę. Biorąc pod uwagę że jechał okrążenie za nami, to był to głupi manewr. (...)" ("That was not nice of Lewis. I don't see why he was racing us," said Vettel. "If he wants to go fast he should drop back and find a gap. It was stupid as he was a lap down.") - Paluch o manewrze Hamiltona. Swoją drogą to w innych seriach wyścigowych (m.in. IndyCar, Nascar, V8) oddublowywanie się jest na porządku dziennym, a ten tu beczy, że szybszy kierowca go wyprzedził.

siona
22-07-2012, 20:41
wentyl zrobił się gwiazdor i tyle - jako kierowca nie udowodnił nic wielkiego (oba tytuły były przy ogromnej przewadze technologicznej). zgadzam się wygrał 3 lata temu świetny wyścig na monza ale teraz to mu ewidentnie palma odbija. na przeciwnym biegunie jest szinken - ten wydoroślał niemożliwie.