PDA

Zobacz pełną wersję : Czy Fuji S5 Pro współdziała z MB-D200?



Ciacho
12-03-2007, 08:04
Rodacy Nikoniarze i inni.mam pytanie czy ktoś z Was wie czy do Fuji S5 Pro będzie pasował MD-D200 do Nikona D200.Fuji zrobione jest z puszki D200 więc powinno ale czy ktoś czegoś nie przeoczył i o czymś nie zapomniał projektując S5? Bardzo jestem ciekaw tej informacji.

fotoGRAFIK
12-03-2007, 11:27
jak go oglądałem to mi jakieś extra styki mignęły w środku...

Czornyj
12-03-2007, 11:41
Nie

fIlek
12-03-2007, 12:07
Czornyj ma rację. Zasilanie S5 PRO to akumulator NP-150, który ma się raczej nijak do Nikonowskiego. Zdaje się, że na dpreview na to również narzekali. Pewnie na upartego byś przerobił, ale po co ryzykować...

marusek
12-03-2007, 12:56
No jak nie jak tak?
Instrukcja S5 pro s. 201 jako uzupelnienie body podaje wprost MB-D200. Z opisem:
"MB-D200 Multi-Power Battery Pack**
Caution: The camera functions are not
guaranteed when using the MS-D200
AA Battery Holder (supplied accessory
of MB-D200).

**Nikon products"

Dodane:
upsss - zasugerowalem sie tytulem watku. Czy MD-D200 to cos innego niz MB-D200?

Ciacho
20-03-2007, 08:33
A czy przewidziano w ogóle jakiś batery pack na paluszki dla S5 Pro? te akumulatory co robia 300 fotek na jednym nałoadowaniu to pała.Może Fuji coś wypuściło?Wiecie coś?

Czornyj
20-03-2007, 10:45
Cofam to, co powiedziałem. Otóż Fufu działa również z Nikonowskim MB-200. Zmyliło mnie to, że nie da się używać baterii od D200 oraz że Fuji pokazało na targach swój własny wyrób gripopodobny dedykowany do S5 Pro - jednakowoż korpus ten działa ponoć w najlepsze z gripem od D200. Jedyny zonk to konieczność stosowania orginalnych baterii NP-150

bukowy dziad
20-03-2007, 11:24
tzn fujikowe aku do nikonowskiego gripa? bo wlasnie to mnie najbardziej zastanawialo: fuji z nikonowską baterią nie wspolpracuje, a z gripem tak. to co wkladac do gripa? gdzies -chyba na dpreview przeczytalem, ze slabo lata tez z koszykiem na AA, ale to pewnie plota...

Czornyj
20-03-2007, 11:33
Też myślałem, że Fuji klasycznym manewrem pazernych producentów wykombinowało coś, by akcesoria Nikonowskie nie pasowały, podobnie jak baterie od D200. W tym jednak wypadku popełnili drobną niedoróbę - http://www.letsgodigital.org/html/review/fujifilm/finepix/s5pro/fujis5pro_EN1.html

Ciacho
20-03-2007, 14:13
Panowie skoro tak sobie gawędzimy o S5 Pro to może ktoś z Was podzieli się wiedzą na temat jego matrycy.Różnie się mówiło o S3 że ma matrycę 12 mln (sensorów) a teraz fuji pisze że miał 6 mln.Czym więc różni się ta nowa matryca S5 od tej z S3 Pro.
Marzy mi się S5 Pro ale muszę tak pokombinować aby albo był na paluszki Ni MH, albo w ostateczności na jakieś bardziej pojemne akku niż to fuji akku "150" co wystarcza na 300strzałów -porażka.

Czornyj
20-03-2007, 14:30
Obydwa mają po 6mln par sensorów, co daje 12mln sensorów. Z faktu, że owych sensorów jest aż 12mln nie wynika jednak wyższa rozdzielczość - w trybie normalnej dynamiki z tych dodatkowych nawet nie jest pobierana informacja. Możliwa jest natomiast interpolacja do 12MP, która z uwagi na ukośne ułożenie sensorów pozwala na uzyskanie większej ilości detalu niż w przypadku zwykłej matrycy.

markB
22-03-2007, 21:53
Matryce S3 i S5 są identyczne. Oprócz zmiany puszki zmieniło się software, m. in. nieco większy bufor, silniejsze algorytmy odszumiające, wiecej możliwości ustawień w menu. Akumulator jest chyba identyczny jak nikonowski, ale cwane fuji zmieniło na nim chipa i aparat nie rozpoznaje EL3e. Ogólnie aparat robi lepsze jpegi, a zdjęcia wymagają mniej PP niż z Nikonów.

marusek
23-03-2007, 03:46
A skad ta pewnosc, MarkB, ze matryce sa identczne? Jesli fuji podaje oficjalnie, ze Super CCD SR Pro (w S5) jest inne niz Super CCD SR (w S3) czemu musze zakaldac, ze to tylko marketingowa papka?
A co do jpgow, to robi inne niz s3. Czy lepsze? NIe wiem. Mam na raztie mieszane odczucia z sampli i testow umieszczonych w necie.

markB
23-03-2007, 17:59
Struktura matrycy, a rozumiem, że pytanie tego dotyczyło, jest identyczna. Zmianie uległ procesor i filtr dolnoprzepustowy. Jak ktoś jest zainteresowany to bardzo dokładne review (z pozytywnymi akcentami w podsumowaniu) jest w ostatnim numerze British Journal of Photography, dostępnym też online (dwutygodniowy trial). Pisząc "lepsze jpegi" miałem na myśli porównanie z nikonowskimi, szczególnie d200.

!AGresT
29-03-2007, 00:04
Witam
Mam S5 Pro z gripem MB-D200 i jak najbardziej działa, lecz nie na bateriach nikona. Można włożyć w grip jedną lub dwie pobiera wtedy energię ze słabszej, lub oczywiście 6 paluszków - w menu ustawia się wtedy jakie to są, - Ni-Nm Ni-MH cyz Alkaline ale nie wiem po co...

Pozdrawiam

Adam