PDA

Zobacz pełną wersję : Autoportret.



routine
13-07-2012, 22:37
Śmieszny temat, wiem, ale mam z owym autoportretem problem.
Mianowicie - miałam fajny pomysł na zdjęcia ze mną w roli głównej. Namęczyłam się, napociłam, makijaż mi spłyną i żadnych efektów. :P Aparat na statywie, ofc., ja staram się przybierać modelinowe pozy, ale ostrości nie ma. :< Próbowałam ustawić ją na manualu, bo AF to w ogóle byłaby porażka pewnie... No ale na jakim punkcie mam ją ustawić, skoro mnie w tym miejscu NIE ma? Banał, wiem, ale mnie to zastanawia. :D Jak to zrobić?!

Nie wiem, czy dział dobry wybrałam. :x

will
14-07-2012, 00:15
Ustaw ostrość w manualu na jakimś przedmiocie, który znajduje się w tej samej odległości co Ty od aparatu podczas robienia zdjecia.

routine
15-07-2012, 12:39
Dziękuję, będę próbować (;

fotodemon
15-07-2012, 19:22
Wężyk spustowy, albo pilot i problem rozwiązany;)

bognik
15-07-2012, 20:21
Kup pilota, a makijaż nie zdąży Ci spłynąć ;)

kkokosz
15-07-2012, 20:47
Przydaje się miotła - ustawiasz ją tam, gdzie wypadnie twarz, ostrzysz ręcznie, włączasz timer i biegniesz na miejsce (albo nie biegasz, tylko - jak proponują koledzy wyżej - używasz pilota/wężyka) i już :)

krispike
15-07-2012, 21:50
Szkoda, że nie mieszkam bliżej. Zaproponowałbym kilka ujęć i problem z samowyzwalaczem, pilotem, statywem byłby z głowy. No ale w sumie to nie auto i nie byłabyś sobą. Coś za coś.... :-) Ustaw w body najdłuższy czas samowyzwalacza i ustaw ostrośc tak jak koledzy w/w.

hostman22
15-07-2012, 21:58
lubicie sobie życie utrudniać ;). Przy interwale działa AF, ustaw odstępy 1min i na nawet na rękach staniesz :P

routine
16-07-2012, 13:03
Dzięęęęęękuję, może jakoś to ogarnę. ;)