PDA

Zobacz pełną wersję : Poręczny aparat dla motocyklisty



Locter
10-07-2012, 21:34
Witam,

Sprawa ma się tak, że mam kumpla motocykliste który poprosił mnie o pomoc w wyborze aparatu dla niego, robi sporo kilometrów po Europie i chcialby czasami coś tam pstryknąć. Ja obecnie nie nadążam za tymi wszystkimi "bezlusterkowacami" i innymi mniejszymi aparatami, dlatego pytam Was.
Założenia jakie ma spełniać aparat to przede wszystkim:

- możliwie najlepsza jakość zdjęć prosto z aparatu, bo kumpel raczej na aparatach sie nie zna (woli wykręcać gaźniki albo bawić się większymi kluczami ect. ;))

- aparat ma być poręczny, żeby można było go sobie schować do większej kieszeni

- zmiana obiektywów nie wchodzi w gre, wiec obiektyw ma byc jeden

- zakres ogniskowych powinien btyć uniwersalny , mysle że zoom okolo 10x wystarczy spokojnie

- stabilizacja

- dobrej jakości filmy

Budżet to okolo 400 euro,

Bardzo bede wdzieczny za wszelkie propozycje.

Pozdrawiam.

Mekano
10-07-2012, 23:42
Ja jak jade na wycieczke motorem uzywam Nexa-5N, - bardzo dobra jakos zdjec.

124miko
11-07-2012, 00:13
Do tej pory na wyjazdy używałem zestawu D40 +N18-200 + N10-24, ale (jak Mekano ) na wyprawę motocyklową ( Szwecja, Norwegia, Dania, Niemcy ) zabrałem NEX 5N + 18-200 +16 + UWA. Foty wyszły nadspodziewanie dobrze. Nie żałuję przesiadki.

Locter
11-07-2012, 00:25
Właśnie tak myslalem o nex5, ale z obiektywem 18-200 to chyba przekroczy budżet, hmm pomysle jeszcze a tymczasem czekam na dalsze propozycje...

PS - mozna teraz kupic w dobrej cenie Olympusa
Olympus E-PL1 (http://www.argos.ie/static/Product/partNumber/5597570/Trail/searchtext%3EOLYMPUS.htm) , tylko nie wiem jak ze szklami do tego, przydalby sie wlasnie jakis zoomik pokroju 18-200, i jak jakosc zdjec, ktos uzywal; ??

Onsajt
11-07-2012, 00:51
Nikon P300

P.R.P.
11-07-2012, 06:31
Skoro ma być, zoom, nie wymienne obiektywy to może canon g1x? Mniejsze to niż nex z 18-200,do większej kieszeni prędzej się zmieści.. Jakość zdjęć raczej dobra.

mjr
11-07-2012, 23:33
Locter, jako że sam jestem motocyklistą i fotografem (amatorem), to polecam z czystym sumieniem Fuji X10.

Zastąpił mi D700 w użytku.
97% zdjęć jest na takim poziomie, że nie ma obawy o jakość.
Do tego jest bardzo szybki i celny.

To jest to co bym z czystym sumieniem polecił.

Buzulux
12-07-2012, 01:11
Polecam w tej cenie Canon s100 albo canon g12

verus
12-07-2012, 23:25
Fuji X10 i będzie bardzo zadowolony.