PDA

Zobacz pełną wersję : Co to za ptak?



zawodnique
06-07-2012, 12:22
Witam!
Zrobiłem zdjęcie ptaka ale nie mogę rozpoznać co to jest. Zdjęcie zrobione dzisiaj, przy stadionie im. Edmunda Szyca (były stadion Warty Poznań). Był wielkości Szpaka (może troszkę większy) i siedział w miejscu gdzie latało spore stado Szpaków.

Zdjęcia (https://picasaweb.google.com/108344498674467738919/Ptak?authkey=Gv1sRgCKvg7eHw97nYpQE#576199584639604 6722)

Niestety innych (lepszych) ujęć nie mam.

Ktoś wie co to jest?

pozdrawiam

zawodnique
07-07-2012, 20:02
W końcu znalazłem czas żeby więcej pogrzebać w necie.
Według poniższych zdjęć wychodzi mi, że to jest młody Szpak. Pewnie jakiś z ostatniego jajka i dlatego inny niż cała reszta latająca razem z nim.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/07/7172559511_78c40af8a7_c-1.jpg
źródło (http://farm8.staticflickr.com/7230/7172559511_78c40af8a7_c.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/07/4653659996_8c73131a63_z-1.jpg
źródło (http://farm5.staticflickr.com/4021/4653659996_8c73131a63_z.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.nationalgeographicstock.com/comp/MI/001/1338580.jpg)

Wszystkie powyższe zdjęcia były opisane Sturnus vulgaris juvenile.

Znajdzie się znawca, który potwierdzi moje rozpoznanie? Albo podpowie, że to coś innego ;)