Zobacz pełną wersję : Jak zrobić zdjęcie panoramiczne?
_lilith_
02-07-2012, 23:16
Koledzy i koleżanki, chciałabym zrobić zdjęcie panoramiczne ze zdjęcia, które nie jest panoramiczne, tak, żeby nie utraciło na jakości i nie mam pojęcia jak mam to zrobić. Czy należy je przyciąć w PS, przy czym tracę część zdjęcia, czy zmienić proporcję fotografii (ale wówczas nie wygląda dobrze)? Szukałam odpowiedzi w podręcznikach fotograficznych, ale nic z tego nie zrozumiałam. Mam nadzieję, że macie jakieś swoje sprawdzone sposoby na zdj. panoramiczne i że się nimi ze mną podzielicie. Z góry dziękuję:)
Z jednej klatki cudow nie wyczarujesz, panorama to panorama sklada sie z kilku(nastu) klatek. Najprostsza i chyba za razem jedyna sensowan to cropowanie(kadrowanie) w PS. Musisz zdecydowac czego bedzie wiecej czego mniej i co nie wnosi nic do fotografii. Nic innego nie wykombinujesz. Wstaw tutaj zdjecie to sie cos pomysli.
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=127754 :D
Koledzy i koleżanki, chciałabym zrobić zdjęcie panoramiczne ze zdjęcia, które nie jest panoramiczne...
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=127754 :D
:) Greg swietny masz tutorial, ale chyba nie doczytales dokladnie o co kolezanka pyta.
:) Greg swietny masz tutorial, ale chyba nie doczytales dokladnie o co kolezanka pyta.
Doczytalem, ale link ma pokazac kolezance jak sie robi zdjecia panoramiczne.....
Z jednego pliku to mozna tylko cropowac a to juz sie odbija na jakosci kiedy chcemy drukowac
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.