siema
02-07-2012, 15:24
Witam,
Zapragnąłem mieć zestaw do filmowania samochodowych on-boardów.
Kupiłem zatem przyssawkę Manfrotto (http://www.manfrotto.com/pump-cup-with-flat-base), która w teoretycznym połączeniu z moją głowicą głowicę 488RC2 (http://www.manfrotto.com/midi-ball-head-with-rc2-rapid-connect-system) miała spełnić ww. zadanie.
Jednej rzeczy nie przewidziałem- że wszystkie szyby w samochodzie (łącznie z boczną, do której miałem nadzieję się przyczepić) są nachylone w stronę środka auta, co za tym idzie przyssawka+głowica w której mogę uzyskać maksymalnie kąt 90 stopni nie równa się obraz w poziomie :)
I tutaj pytanie, jest jakieś "kolano" pozwalające zyskać mi te 90 stopni? W sumie wystarczyłoby nawet 45 albo i mniej, gdyż różnica od poziomu wynosi tylko tyle ile nachylenie szyby, ale sądzę że +90 stopni zrobić najłatwiej, gdyż sprowadzi się to np. do czegoś kształtu kwadratu (z jednej strony otwór do wkręcenia na statyw, a na sąsiedniej ścianie śruba do wkręcenia głowicy). Zdaję sobie sprawę, że istnieją ramiona Manfrotto umożliwiające mi ustawienie niemal każdej pozycji, ale ich cena dwukrotnie przewyższająca cenę same przyssawki skutecznie mnie zniechęca, a możliwości nie przekonują ;) Ja potrzebuję tanio zyskać parę stopni, które dzielą mnie od poziomu :D
Macie jakieś pomysły?
Zapragnąłem mieć zestaw do filmowania samochodowych on-boardów.
Kupiłem zatem przyssawkę Manfrotto (http://www.manfrotto.com/pump-cup-with-flat-base), która w teoretycznym połączeniu z moją głowicą głowicę 488RC2 (http://www.manfrotto.com/midi-ball-head-with-rc2-rapid-connect-system) miała spełnić ww. zadanie.
Jednej rzeczy nie przewidziałem- że wszystkie szyby w samochodzie (łącznie z boczną, do której miałem nadzieję się przyczepić) są nachylone w stronę środka auta, co za tym idzie przyssawka+głowica w której mogę uzyskać maksymalnie kąt 90 stopni nie równa się obraz w poziomie :)
I tutaj pytanie, jest jakieś "kolano" pozwalające zyskać mi te 90 stopni? W sumie wystarczyłoby nawet 45 albo i mniej, gdyż różnica od poziomu wynosi tylko tyle ile nachylenie szyby, ale sądzę że +90 stopni zrobić najłatwiej, gdyż sprowadzi się to np. do czegoś kształtu kwadratu (z jednej strony otwór do wkręcenia na statyw, a na sąsiedniej ścianie śruba do wkręcenia głowicy). Zdaję sobie sprawę, że istnieją ramiona Manfrotto umożliwiające mi ustawienie niemal każdej pozycji, ale ich cena dwukrotnie przewyższająca cenę same przyssawki skutecznie mnie zniechęca, a możliwości nie przekonują ;) Ja potrzebuję tanio zyskać parę stopni, które dzielą mnie od poziomu :D
Macie jakieś pomysły?