Zobacz pełną wersję : I jak tu się nie w...wić?
SeventhSon
02-07-2012, 14:01
Koleżanki i koledzy!
Dzisiaj sprawdzam swoje konto internetowe i co widzę?
Naliczone odsetki (mój zysk za posiadane na koncie pieniądze): +0,02 PLN
Podatek od tego zysku : -0,02 PLN
Za miesiąc posiadania konta i pieniędzy na nim uzyskałem: 0.00 PLN
boję się, co będzie, gdy osiągnę +0,01 PLN - chyba będę musiał dopłacić?
O ile pamiętam, to tzw. 'podatek Belki' wynosi 18% a nie 100%
http://podstawy-inwestowania.pl/podatek-od-lokat-ile-wynosi-jak-liczyc-i-czy-da-sie-go-ominac/
Sendilkelm
02-07-2012, 14:26
http://podstawy-inwestowania.pl/podatek-od-lokat-ile-wynosi-jak-liczyc-i-czy-da-sie-go-ominac/
Właśnie podstawy. Nie da się ominąć już Belki.
Tzn. da się, ale w inny sposób niż kiedyś :wink: i już nie tak prosto.
Właśnie podstawy. Nie da się ominąć już Belki.
Tzn. da się, ale w inny sposób niż kiedyś :wink: i już nie tak prosto.
Chodziło o pokazanie sposobu naliczania a nie omijanie.;-)
Sendilkelm
02-07-2012, 14:41
Chodziło o pokazanie sposobu naliczania a nie omijanie.;-)
Ale teraz nalicza się inaczej.
EDIT:
1 art.
http://biznes.wieszjak.pl/wiadomosci/271011,Podatek-Belki-od-kazdego-grosza-odsetek.html
W 2012 się to zmieniło, więc artykuły z 2008 są już nieaktualne.
SeventhSon
02-07-2012, 18:31
Panie i Panowie, Koleżanki i Koledzy!
Chodzi mi po prostu o to, że jeżeli ktoś (patrz Państwo Polskie) chce,żeby mu płacić podatki, to i owszem.
TYLKO!
Podatek miał wynosić 19% a nie 100%!
Szybka kalkulacja:
Nawet, jeżeli ok. 80% (czyli z górką licząc ok. 27 milionów) obywateli ma zysk jak ja (czyli 0,02 PLN) i w ramach 'podatku Belki' zabiera się te cholerne 0.02 PLN, to daje:
- CO MIESIĄC: około 540 tys. PLN (PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH - licząc bardzo ogólnie!),
- W ROKU: PONAD 6 MILIONÓW ZŁOTYCH!
Minister Rostowski pewnie stwierdzi, że to niewiele - dla mnie to ku...kie 100% wypracowanego zysku (o którym mnie bank poinformował) zabrane z mojej kieszeni!!!!!!!
za co?
Chodziło o pokazanie sposobu naliczania a nie omijanie.;-)
Sposób naliczania powoduje, że realnie podatek Belki wynosi w moim przypadku 100%.
Dla porównania w zeszłym miesiącu było to 66%. Jak tak będzie do końca roku, to jestem OGOŁOCONY z około 80% moich 'zysków'.
Wiem, że sama ktora jest śmieszna, ale procent kładzie mnie na kolana!
Sposób naliczania powoduje, że realnie podatek Belki wynosi w moim przypadku 100%.
Dla porównania w zeszłym miesiącu było to 66%. Jak tak będzie do końca roku, to jestem OGOŁOCONY z około 80% moich 'zysków'.
Wiem, że sama ktora jest śmieszna, ale procent kładzie mnie na kolana!
No cóż, "rekompensata inflacyjna" od banku za to, że trzymamy w nim kasę nazywa się u nas "zyskiem" kapitałowym. Dlatego, że wychodzisz na "zero" musisz zapłacić podatek.:wink:
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.