PDA

Zobacz pełną wersję : Alternatywa dla Benro MP-66 M8?



Mariuszmistrz
30-06-2012, 18:49
witam,
umyśliłem zakupić monopod. Fotografuję makro i przyrodę, rzadziej krajobrazy.
MP-66 M8 byłby dla mnie idealny, gdyż potrzebuję monopodu jak najbardziej kompaktowego (by zmieścił się w plecaku i umożliwiał cykanie na jak najmniejszej wysokości robaczków ;)), ze sporą odpornością na obciążenie (MP-66 M8 miał 10kg). Niestety, powyższy model jest już nieprodukowany i bardzo trudno go dostać, o ile to możliwe. Wiem, że producenci bardzo ostrożnie podchodzą do sprawy zalecanego obciążenia, ale nie wiem, czy monopod z napisem do 2kg będzie dla mnie odpowiedni (fotografuję d3100+55-300 w 'najcięższym wypadku :), jednak mam w planie czasem 'oprzeć się' na moim statywie dla zwiększenia stabilności, lub w trudnej pozie (z wyczuciem rzecz jasna). Obawiam się, że 2kg oznacza sprzęt lichej jakości.

Macie jakieś propozycje? Mój budżet to powiedzmy 150pln + 100pln na głowicę.
pozdrawiam

Mariuszmistrz
06-07-2012, 07:13
dziękuję wszystkim za propozycje. Ostatecznie zdecydowałem się na Fotopro NRA-55

Pirko
06-07-2012, 15:09
Benro A29T to jest ten sam model o który pytałeś tylko pod nową nazwą.

Mariuszmistrz
06-07-2012, 21:52
lepiej późno niż wcale. Nie tak jak w przypadku firmy Benro, która na swojej oficjalnej stronie nie wprowadziła jeszcze nowych modeli, mimo iż to już 2 lata od zmiany nazewnictwa. Monopod dojdzie do mnie w poniedziałek, ale pewnie odeślę, lepiej dopłacić i kupić sprzęt dobrej marki. W połączeniu z głowicą Benro DJ80 powinienem nie żałować wyboru.

dzięki za odzew.