PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka karta pamięci CF



Quisto
30-06-2012, 14:43
Być może taki temat już istnieje, ale nie znalazłem żadnego aktualnego. Szukam około ośmiu GB pamięci do d70s. Myślałem do tej pory nad rozbiciem tego na 2x4GB.

Proszę o jakieś sugestie co do konkretnych modeli i informacji gdzie ich szukać, żeby nie kupić podróbki.

Quisto
30-06-2012, 22:29
Forumowicze, za tydzień mam wesele więc czas nagli, bardzo proszę o jakieś sugestie. Wystarczy "Mam xxx i jestem (nie)zadowolony".

Michaelg
30-06-2012, 22:57
Też jestem za "rozbijaniem" . Jednak 4 to za mało. Ja polecam SanDiska Ultra 30 MB/s 8gb- niedawno kupiłem, wcześniej na 4GB jechałem i że była bardzo okej postanowiłem tą samą tylko większą kupić.
Lepiej mi gra niż Lexar Professional 8gb.

Quisto
01-07-2012, 12:29
Tylko wiesz, na razie mam d70s, więc raz że nie jestem pewien czy 'pociągnie' więcej niż 4GB, a dwa, to na owe 4GB wchodzi 710 rawów.

rychu_cmg
01-07-2012, 12:50
Sandisk ultra II powinien Ci spokojnie starczyć, chyba, że myślisz o zmianie body na DXXX wtedy lepiej dołożyć do eXtreme.
Tu masz listę kart zatwierdzonych przez Nikona: https://nikoneurope-pl.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/27276/~/zatwierdzone-karty-pami%E4%99ci-dla-lustrzanek-cyfrowych#D3

Quisto
01-07-2012, 13:03
Myślę o zmianie, ale kartę kupuję pod kątem d70s, bo przy zakupie takiego d700, 100zł na kartę to nie jest duży wydatek.

A co do listy którą podałeś - czy to znaczy że karty spoza listy nie będą działać?

rychu_cmg
01-07-2012, 13:20
Myślę o zmianie, ale kartę kupuję pod kątem d70s, bo przy zakupie takiego d700, 100zł na kartę to nie jest duży wydatek.

A co do listy którą podałeś - czy to znaczy że karty spoza listy nie będą działać?
Karty spoza listy mogą działać i w większości przypadków będą, choć Nikon nie gwarantuje ich poprawnego działania.

Michaelg
01-07-2012, 14:14
Sandisk ultra II powinien Ci spokojnie starczyć, chyba, że myślisz o zmianie body na DXXX wtedy lepiej dołożyć do eXtreme.
Dlaczego? Nie koniecznie, chyba , że chce fotografować np gimnastykę artystyczną albo rajdy samochodowe i złapać milion klatek na sekundę ;) Ultra II akurat jest po prostu dość wolna i stara - możliwe, że z D70s będzie grała okej i body i tak więcej nie wyciągnie, ale pisałem o Ultra (nie II )ponieważ tam używam posiadając DXXX i nawet przy seriach jest bardzo przyjemnie i pewnie.

wasilewk
01-07-2012, 14:42
Być może taki temat już istnieje, ale nie znalazłem żadnego aktualnego. Szukam około ośmiu GB pamięci do d70s. Myślałem do tej pory nad rozbiciem tego na 2x4GB.

Proszę o jakieś sugestie co do konkretnych modeli i informacji gdzie ich szukać, żeby nie kupić podróbki.

Ja zakładam taką kartę, jaka w danej chwili jest potrzebna. Chodzi o to, by jedną sesję obsłużyć jedną kartą. Mam to szczęście, że nie mam D800, więc karta 64GB wystarcza zawsze. W zasadzie to jest mi wszystko jedno czy w aparacie siedzi 2GB czy 64GB --> i tak dana karta ma obsługiwać jedną sesję (zawsze rozpoczęcie sesji to włożenie nowej karty - o pojemności zależnej od potrzeby).

Takie zasady stosuję od paru lat i nie mam problemów z katalogami, nazwami plików itp.

Tutaj muszę niestety nieładnie napomknąć, że stosuję tylko karty Sandiska - może dlatego nie mam problemów.

rychu_cmg
01-07-2012, 14:43
(...)Ultra II akurat jest po prostu dość wolna i stara - możliwe, że z D70s będzie grała okej i body i tak więcej nie wyciągnie(...)
Sam sobie odpowiedziałeś ;)
Mimo wszystko proponował bym przyszłościowy zakup SanDiska eXtreme lub podanego przez Michaelg SanDiska Ultra 30 MB/s.

dziadzior
01-07-2012, 14:46
też dodam od Siebie , ze stosuje tylko sandiski w swoim d700 8gb i 16 gb oby dwie extrimy III 30mb/s i w zupełności dla moich wymagań jest wystarczająca , przyjdzie czas i kasa kupi się coś znacznie szybszego i większego .

Michaelg
01-07-2012, 14:58
Tak stary XQD 6TB - może Ci styknie. . . Bez przesady.

Quisto
03-07-2012, 09:33
To jeszcze jedno pytanie na koniec - ma ktoś z Was Nikona d70s i używa karty większej niż 4GB?

durom
03-07-2012, 10:47
Ja ostatnio dokonywałem zakupu i postanowiłem jednak że zamiast 16Gb lepiej będzie 2x8Gb.
Cenowo oczywiście wychodzi drożej ale w trakcie sesji niech pójdzie coś nie tak z kartą to mam w plecy całą sesję jak i całe 16Gb.
Jest mniejsze prawdopodobieństwo że obie 8Gb się zepsują ;)

Jolania
07-07-2012, 09:44
SanDisk ULTRA, co to? Nikon poleca ULTRA II...

costi
08-07-2012, 10:40
Jak nie trzaskasz wielominutowych serii, to tak naprawdę każda karta będzie ok. 8GB spokojnie będzie działać. Ja używam Sandiska Extreme III (4GB i 8GB) oraz Lexara Professional (8GB), pierwsza i ostatnia jeszcze w D70s, z żadną nie miałem nigdy żadnych problemów. Niezłe i niedrogie są karty Transcenda, choć mało u nas popularne.

Jedyny problem z Sandiskiem to kupienie oryginału - karty te są tak masowo podrabiane, że najlepiej iść do jakiegoś MediaMarktu albo podobnego, bo na Allegro to loteria.

Kondi3012
09-07-2012, 10:08
Żeby nie zakładać nowego tematu, zapytam się tutaj, czy macie jakiś sklep czy też sprzedawcę na allegro, od którego braliście karty pamięci i są one oryginalne?

Lucas Z
10-07-2012, 07:43
To jeszcze jedno pytanie na koniec - ma ktoś z Was Nikona d70s i używa karty większej niż 4GB?

8 GB chodzi u mnie bez problemu

Flik
10-07-2012, 09:48
Żeby nie zakładać nowego tematu, zapytam się tutaj, czy macie jakiś sklep czy też sprzedawcę na allegro, od którego braliście karty pamięci i są one oryginalne?
Ja bralem w Morele... 100% oryginał :) w dobrej cenie

ASAHI
13-07-2012, 22:32
Ja karty brałem w FJ i śpię spokojnie.

rychu_cmg
13-07-2012, 22:35
Swoje karty kupowałem na fotozakupy.pl i w Komputroniku.

sevenoo
14-07-2012, 17:49
sandisk ultra do d70s ci styknie , 2x 8gb

Rafał_Sz
14-07-2012, 21:23
Ja karty brałem w FJ i śpię spokojnie.Też w FJ. Co prawda jeszcze nie śpię, ale jestem spokojny. ;)

Quisto
14-07-2012, 21:26
Kupiłem Sandiska Extreme 60MB/s 8GB i jestem bardzo zadowolony :)

gibber
16-07-2012, 17:18
Również to, co kolega wyżej. CF 8GB Sandisk Extreme 60MB/s w trybie UDMA. Kupowałem w Saturionie bo było najtaniej.
Nie mogę polecić Pretec'a 32GB o szybkości 233x. Aparat włącza się wyraźnie dłużej - ok. 3s. Na karcie Sandisk (ułamek sekundy, może 0.5s)

marszull
24-07-2012, 10:11
a ja polecam sandiski utra i extreme, i jestem za rozbijaniem na jak najmniejsze karty, raz przy padzie, dwa przy zgubie jednak lepiej stracic mniej zdjec niz wiecej ;)
ja mam 2,4 i 8 GB karty i nawet na te 2 nie narzekam, kewstia ktora puszka robie i jakie pliki

wasilewk
24-07-2012, 13:52
... jestem za rozbijaniem na jak najmniejsze karty, raz przy padzie, dwa przy zgubie jednak lepiej stracic mniej zdjec niz wiecej ;)
...

Już mi gula zaczęła latać !

Jakie Sandiski są najmniejsze ? 512KB a może 128 ?
Chyba jednak jednak 32MB (nie 32 GB)...
Ludzie ! Nie dajcie się zwariować !

Jestem za wygodą i logiką: stosujemy karty, które są najwygodniejsze - nie zawsze potrzeba najszybszych, czasem potrzeba kart najbardziej niezawodnych. A nagrywamy tyle zdjęć ile nam się podoba: w przypadku bardzo ważnej sesji - należałoby zmieniać kilka razy karty --> dla pewności (oraz powtarzać po kilka razy te same ujęcia na różnych kartach).

Choć mam różne karty - to na codzienny wypad rowerowy biorę Sandiska III 16GB --> jeszcze nigdy od 5-ciu lat mnie nie zawiódł (5x365= ponad 1800 nagrywań --> i nic, wszystko ok.

No tak, ja wiem: latają meteoryty, nagle mnie też może jakiś w głowę trafi --> bo czemu by nie ? Prawdopodobieństwo takiego zdarzenia jest takie samo jak to, że przeleci daleko ode mnie...

Powtarzam: NIE DAJMY SIĘ ZWARIOWAĆ.

gibber
24-07-2012, 14:02
Zakładam, że na kartę powinno wejść od 150 do 300 RAWów. Teraz zależy czy to karta do K-5, D700 czyli 4 czy 8GB. Jakbym miał D800 to pewnie odrazu kupiłbym 2x16GB albo 1x16GB i 1x32GB.

wasilewk
24-07-2012, 15:01
Zakładam, że na kartę powinno wejść od 150 do 300 RAWów. Teraz zależy czy to karta do K-5, D700 czyli 4 czy 8GB. Jakbym miał D800 to pewnie odrazu kupiłbym 2x16GB albo 1x16GB i 1x32GB.


Akurat Ty masz takie potrzeby. Ja po powrocie z wycieczki też ok. 300-400 fotek mam do przejrzenia (robię JPG + NEF oraz x2 - braketing). Ale są ludzie, potrzebujący więcej i szybciej --> wtedy dopasowują kartę do swoich potrzeb ---> i to jest to, o czym wcześniej pisałem.

Pzdr.

marszull
25-07-2012, 13:28
wasilewk nowych sandiskow mniejszych niz 2 GB nie kupisz a i z tymi pewnie nie bedzie latwo
i niech Ci tak gula nie lata, bo kazdy moze napisac co preferuje (patrz w moje wypowiedzi dokladnie zaznaczone "ja")

igorrro
30-07-2012, 23:50
FAKE???

http://www.mymemory.co.uk/SDHC/SanDisk/SanDisk-4GB-Extreme-SD-Card-%28SDHC%29-30MB_s---Class-10

rychu_cmg
31-07-2012, 00:10
FAKE???

http://www.mymemory.co.uk/SDHC/SanDisk/SanDisk-4GB-Extreme-SD-Card-%28SDHC%29-30MB_s---Class-10
Nie ma ich na liście autoryzowanych dystrybutorów. Adres mają też dziwny . I duży rozstrzał opinii z wieloma negatywami http://www.trustpilot.co.uk/review/www.mymemory.co.uk