PDA

Zobacz pełną wersję : pytanie o ofertę ebay



tot1977
30-06-2012, 10:19
Witam.
Mam do was pytanie czy macie jakieś doświadczenia z zakupami oryginalnych ale podejrzanie tanich akcesoriów na ebay-u.
Kupiłem wczoraj Grip MBD10 za 91$ . Grip ponoć nowiutki i oryginalny. Zdjęcia OK, sprzedawca niby też, ma tego kilka sztuk. Towar pewno dojdzie za jakies 2 tyg. ale co sadzicie o takich aukcjach ??
Wstawiam link choć jeśli to zabronione to proszę moda o wykasowanie tej linijki:
http://www.ebay.com/itm/New-Battery-Grip-For-Nikon-MB-D10-MBD10-Camera-MultiPower-D300-D300s-D700-EL3e-/130722579311?pt=US_Camera_Battery_Grips&hash=item1e6fac436f#ht_3178wt_1396

Pozdrawiam
Tomek

ASAHI
30-06-2012, 10:34
Witam.
Mam do was pytanie czy macie jakieś doświadczenia z zakupami oryginalnych ale podejrzanie tanich akcesoriów na ebay-u.

Pozdrawiam
Tomek

No właśnie - niby oryginalne a podejrzanie tanie.. Albo spadły z jakiegoś tira, albo nie są oryginalne. Teraz to musisz poczekać na przesyłkę.

grudzinsky
30-06-2012, 10:45
Tani bo prosto z fabryki. Bedziesz musial zaplacic clo, ale to i tak wyjdzie taniej niz kupowanie w sklepie ;)
kiedys trafilem 85 1.4 za 400 $ i myslalem, ze to jakas podpucha, ale szklo doszlo, nowiutkie i pieknie ostrzace :)

tot1977
30-06-2012, 10:54
No właśnie - niby oryginalne a podejrzanie tanie.. Albo spadły z jakiegoś tira, albo nie są oryginalne. Teraz to musisz poczekać na przesyłkę.

Na zakup namówił mnie znajomy ( handluje z chinczykami) od dłuższego czasu i nigdy się nie przejechał, a różnice w niektórych przypadkach są aż nieprawdopodobne. On akurat ściąga drobną elektronikę.
Mam nadzieję że będzie wszystko OK


Tani bo prosto z fabryki. Bedziesz musial zaplacic clo, ale to i tak wyjdzie taniej niz kupowanie w sklepie ;)
kiedys trafilem 85 1.4 za 400 $ i myslalem, ze to jakas podpucha, ale szklo doszlo, nowiutkie i pieknie ostrzace :)

Mam nadzieję że tak jest i nie będzie zoonka ;)
Z cłem bywa różnie, nie koniecznie mnie dopadną i sprawdzą zawartość.
No cóż teraz zostało tylko czekać na przesyłkę. Na pewno podzielę się w tym wątku moimi spostrzeżeniami jak już towar dojdzie.
Pozdrawiam
Tomek

PS: Jak zweryfikować oryginalność takiego produktu. Przypuszczam że przyjdzie w takim stanie jak na zdjęciach ale czy da się jakoś potwierdzić czy wykonała to fabryka Nikona czy jakiś prywaciarz z wtryskarka w warsztacie ;) Może ktoś ma jakies doświadczenie z takimi rzeczami ??

arek-hs
30-06-2012, 13:13
https://nikoneurope-en.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/49662
na 99,99999% dostaniesz podróbkę

tot1977
30-06-2012, 13:38
https://nikoneurope-en.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/49662
na 99,99999% dostaniesz podróbkę

Dzięki za link !!!!
Po otrzymaniu przesyłki sprawdzę dokładnie i opiszę co i jak ;)
Kolega dziś kontaktował sie ze sprzedawcą i ten potwierdza oryginalność produktu ;) hihihh ale co może innego powiedziec ;)
Na szybko porównując zdjęcia to sprzedawany nie ma tej 3 śrubki czyli OK ale znów zaślepki inne czyli be. Choć własnie oglądam oryginalne gripy po 300$ i mają tez takie białe zaślepki.
Cóż zdjęcia zdjęciami, przyjdzie i się okaże ;)
Pozdrawiam.
Tomek

grudzinsky
01-07-2012, 00:27
wiem, ze z clem bywa roznie ;) ja za szklo zaplacilem 50 funtow cla wiec przy jego wartosci to i tak kropla w morzu ;)
zanim przeprowadzilem sie do Irlandii mieszkalem w Szkocji i bardzo czesto robilem zakupy na ebay.co.uk, przynajmniej raz w tygodniu i bardzo czesto rzeczy szly z Chin (Casio ProTrek kupilem za 1/3 rynkowej ceny) :D

Greg77
02-07-2012, 02:42
Na zakup namówił mnie znajomy ( handluje z chinczykami) od dłuższego czasu i nigdy się nie przejechał, a różnice w niektórych przypadkach są aż nieprawdopodobne. On akurat ściąga drobną elektronikę.


Jakies 2 miesiace temu kupilem zegarek SEIKO mojej zonce, sama sobie wyszukala i wybrala......
Zegarek w sklepie kosztuje w granicach 200 euro, na Amazonie znalazlem za ok 160 euro a moja malzonka wyszukala sklep SEIKOuk.com na ktorym to zegarek byl przeceniony ze 180 euro na zaledwie 99 euro z przesylka, postanowilem kupic jej ten wyszukany zegarek.....
Po jakis dwoch tygodniach zaczelo sie wysylanie emaili z zapytaniami gdzie jest moja przesylka, dostawalem odpowiedzi po kilku dniach jak od osoby prywatnej, bez podpisu o tresiach typu "zegarek w drodze" albo Sadze, ze ten zegarek juz u Ciebie jest".....powodowalo to zielony kolor na mojej twarzy ze zlosci!!!
Zegarek przyszedl po miesiacu, okazalo sie, ze firma jest w Chinach, adres nadawcy na paczce nieczytelny a w srodku meeeeeega bubel podrobiony zegarek SEIKO wygladajacy zupelnie inaczej niz ten ktory zamawialem, damski, ale zupelnie inny, dodatkowo wygladaj jak tania podrobka.
Ze zlosci nawet go nie ogladam, lezy w szufladzie zawiniety w babelkowa folie tak jak przyszedl, nawet kartonik mam, uzywany karton z jakims adresem (na stronie jest info, ze przesylka 5 dni w oryginalnym opakowaniu), narazie odechcialo mi sie zakupow od niepewnych osob i z niepewnych miejsc a duzo kupuje w necie.
Moja przygoda z Chinolami tak sie zakonczyla i juz nigdy nie kupie jak zobacze krzaczki zamiast alfabetu!
Jak przeboleje strate 100 euro ktore moglem przeznaczyc na zegarek dla mojej zony to wysmaruje im email z seria zdjec i pogroze im troche zgloszeniem na Policje, wiem, ze to nic nie da, ale choc troche im podniesie cisnienie.
Jedyne co zrobilem to napisalem email do firmy SEIKO.co.uk z informacja o sklepie ktory sie pod nich podszywa i sprzedaje podrobki, odpisali i podziekowali....tyle.
Oczywiscie zakupy z Chin to norma i czesto wszystko jest ok, ale jak cena jest w miare normalna a jak jest tak tanio to poprostu smierdzi!

Zycze Tobie zebym sie mylil i zebys dostal oryginalny grip;)

ekonet
02-07-2012, 08:52
pogroze im troche zgloszeniem na Policje
Lepiej będzie, jeśli postraszysz ich naszym shaolinem, jest tam na miejscu i zaraz zrobi porządek. Ze strachu wyślą Ci wagon Rollexów jako zadośćuczynienie. ;) Nie wiedzą, z kim zadarli. ;)

Greg77
02-07-2012, 14:15
Ze strachu wyślą Ci wagon Rollexów jako zadośćuczynienie.

Jak beda wykonane tak jak zegarek ktory dostalem to dziekuje:D

elanek
02-07-2012, 15:23
Jedyne co zrobilem to napisalem email do firmy SEIKO.co.uk z informacja o sklepie ktory sie pod nich podszywa i sprzedaje podrobki, odpisali i podziekowali....tyle.

Częsta praktyka. Jest płacz o podróbki, ale w razie czego nikomu nie chce się ścigać.

Ew. są firmy, którym podróbki paradoksalnie wręcz służą :)

freefly
02-07-2012, 15:43
Jedyne co zrobilem to napisalem email do firmy SEIKO.co.uk z informacja o sklepie ktory sie pod nich podszywa i sprzedaje podrobki, odpisali i podziekowali....tyle.


Sądzisz , że oni nie wiedzieli o tym skoro po wpisaniu w googlach seiko.uk.com, SEIKOuk.com wyświetla się na trzeciej pozycji . Więc co mieli odpisać.

Greg77
02-07-2012, 17:31
Nie jest wazne co odpisali, olewam ich a ten bubel traktuje jako nauczke......
Chodzi o glowny temat watku, tanie oferty sa dziwnie podejrzane i tyle, czekamy na grip co by sie dowiedziec czy to nie jest walek:)

miron19j
02-07-2012, 18:26
jest płatność via PayPal, więc wałek raczej odpada. Pozostaje kwestia orginalności.
Chociaż? Firma jest w HK, więc cena też może być sporo niższa.

ropusz
05-07-2012, 21:52
Ja tam czasem kupię coś z elektroniki i póki co się nie zawiodłem. Oni są strasznie przewrazliwieni na punkcie negatywów, więc przez ebaya można śmiało kupować. A kupować na podejrzanych stronach nie przyszło by mi do głowy.

marszull
05-07-2012, 22:40
jesli na ebay i przez paypal to akurat o zwrot kasy nie ma sie co martwic
inna sprawa, to czy orginal czy podrobka ;)

ropusz
05-07-2012, 23:17
jesli na ebay i przez paypal to akurat o zwrot kasy nie ma sie co martwic
inna sprawa, to czy orginal czy podrobka ;)
Jak ktoś dużo sprzedaje na ebay no nie ryzykuje negatywów sprzedając podróbki, więc bym się nie obawiał.

Motorniczy
05-07-2012, 23:25
Nie przejmuj sie, zrobisz z tym gripem setki zdjec i zapomnisz szybko, ze to podrobka... jeszcze z napisem Nikon to ja np. nie mam takiego napisu i robie bez zadnego problemu zdjecia na podrobce (podobno plastiki pekaja i psuja sie aparaty ..bla,bla,bla - to mity ). Z drugiej strony mozesz do nich zadzwonic i powiedziec, ze masz ich gleboko w odwloku oraz, ze ich podasz do sadu i wygrasz na 100% bo masz za plecami stado prawnikow .. itd, itp.. bla,bla,bla . Pozdro

tot1977
09-07-2012, 17:38
Witam. Grip dotarł i już czeka na mnie. Z racji tego że jestem na wakacjach osobiście sprawdze go dopiero w przyszły poniedziałek. Kolega odbierajacy paczkę stwierdził że wygląda na oryginalny i oby tak było.
Pozdrawiam

AndrzejMirek
16-07-2012, 08:12
Tani bo prosto z fabryki. Bedziesz musial zaplacic clo, ale to i tak wyjdzie taniej niz kupowanie w sklepie ;)
kiedys trafilem 85 1.4 za 400 $ i myslalem, ze to jakas podpucha, ale szklo doszlo, nowiutkie i pieknie ostrzace :)

Gdzie tak trafiłeś?

tot1977
17-07-2012, 07:47
Witam.
Grip odebrałem i PODRÓBA ;). Aż dziw bierze bo pudełko, instrukcja (nawet z PL) wszystko oznakowane logiem NIKON-a.
Dziękuję arek-hs za linka do strony nikona która informuje i pokazuję podróbę ich produktu.
Sprawa już trafiła do sprzedawcy, ebay i peypal-a.
No cóż człowiek stary a dalej głupi ;D.
Pozdrawiam Wszystkich
Tomek