PDA

Zobacz pełną wersję : Co to za lampa ??



H1TM4N1500
29-06-2012, 12:42
Witam.
Ze względu na bardzo niskie fundusze które mogę przeznaczyć na fotografię ( inne nieprzewidziane wydatki ) kupiłem całkiem niedrogo lampę Carena 300AF fur Nikon AF. Czy ktoś może miał/ma taką lampę i może powiedzieć mi jak ona się sprawdza ?? Wiadomo że będzie to działać w manualu z moim Nikonem D3000 ale mam zamiar dokupić do niej fotocele i dyfuzor wyzwalać lampę za pomocą wbudowanej i doświetlać modelkę. Za wszelkie info będę wdzięczny.

XXL
29-06-2012, 14:28
Niewiele z niej bedziesz miał pożytku. Z tego co pamiętam (kupiłem ją do Fuji S9600) lampa nie ma trybu automatyki własnej więc pozostaje Ci tylko "M" Lampa ta z D3000 może pracować tylko w manualu, niestety nie ma ona podziału mocy (mogę się mylić bo miałem tę lampe ok. 5 lat temu ) więc będzie walić pełną mocą. TTL z D3000 nie działa (D3000 obsługuje iTTL). Ma ona drugi mały palnik, działa on tylko na pełną moc, nie ma żadnej jego kontroli, poza ON/OFF.

H1TM4N1500
29-06-2012, 15:18
W niedziele za tydzień lampa będzie już u mnie wtedy wrzucę moje spostrzeżenia na jej temat. Może się nada :) Jak na razie jestem dobrej myśli :)

H1TM4N1500
12-07-2012, 23:09
Trochę to trwało ale mogłem się już pobawić lampą. Rzeczywiście lampa nie ma regulacji mocy co mnie strasznie denerwuje ale nie jest tak ze mocy lampy nie można zmniejszyć i błyska ona ciągle pełną mocą. Jest włącznik on/of, przełącznik zoom ( W - wide, N - normal, T1 - tele 1, T2 tele 2 ), ustawienie czułości ISO oraz przełącznik low/hi i z przodu do dodatkowego palnika. Wszystko sprowadza się do przełącznika low/hi gdzie po przełączeniu na hi lampa wali pełną mocą a na low cos jakby 1/4. Duzego pożytku z lampy mieć nie będę ale zawsze się przyda do doświetlenia ( zawsze lepsze to niż nic ). W sumie to tyle jakby jeszcze kogoś ta lampa interesowała to mogę sprawdzić to i owo lecz wątpię by była ona obiektem zainteresowań :)

Borat1979
16-07-2012, 13:19
W sumie to tyle jakby jeszcze kogoś ta lampa interesowała
To chyba tylko w ramach ciekawostki :)

H1TM4N1500
20-07-2012, 11:30
Jak się kasiorkę nazbiera na coś lepszego to się kupi :) Jak na razie stoję przed dylematem 50mm 1.4 sigmy lub nikkora ale pełnej kwoty jeszcze nie mam. U mnie wszystko dzieje się powoli :D