Zobacz pełną wersję : boczne punkty AF w D5100...?
Używacie bocznych punktów AF w d5100 ? Są wg Was używalne w ogóle ?
O ile na dłuższym końcu jest OK, to na szerokim kącie autofocus strasznie sie gubi.
Sytuacja wygląda podobnie z 18-105, jak i 24-120 F4.
Środkowy punkt działa jak należy i osiągam satysfakcjonującą ostrość.
Może za dużo wymagam od aparatu tej klasy ;), w dodatku przyzwyczajenia do wyższej robią swoje ;),
no ale jeśli już te punkty są, to powinny działać jak należy, czy to tylko moje zdanie ? :)
Michał44
28-06-2012, 15:19
W D70 używałem, w D90 nie używam bo trafność AF to loteria.
Sniper10000
29-06-2012, 16:48
Ja regularnie używam bocznych z ob. 18-105 i nie zauważyłem żadnych problemów. Wydaje mi się nawet, że fotki wychodzą ostrzejsze na punktach bocznych niż na centralnym z przekadrowaniem. Inną sprawą jest, że mój D5100 był w serwisie na kalibracji AF, właśnie z powodu jego błędnego działania. Od tamtej pory strzelił nieco ponad 7000 fotek i wszystko jest ok.
chuck.norris
29-06-2012, 20:58
Ja także używam wszystkich punktów, mój nie był jeszcze w serwisie, nie nażekam na brak celnośći, no może te dwa na krańcach po lewej i po prawej są troche gorsze ale reszta dla mńe ok
Kupiłam do tego aparatu spacerzooma : N18-105.
Na bocznych punktach, na szerokim kącie było koszmarne mydło. Wymieniłam szkiełko. Jest teraz naprawdę nieźle :).
Jeszcze lepiej będzie po kalibracji w serwisie..., ale to przy okazji, a na razie wystarczy jak jest ;).
Ja także używam wszystkich punktów, mój nie był jeszcze w serwisie, nie nażekam na brak celnośći, no może te dwa na krańcach po lewej i po prawej są troche gorsze ale reszta dla mńe ok
Zlituj się nad nami!
Środkowy jest krzyżowy, boczne chyba nie, więc tu może częściowo leżeć przyczyna.
chuck.norris
30-06-2012, 11:25
Sorry, częściowo klawiatura w ipadzie (mńe) a częściowo lekka dysortografia :-)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.