PDA

Zobacz pełną wersję : Zaginiony/przywłaszczony Nikkor 80-200mm ED f2.8D



dru
27-06-2012, 22:36
UWAGA KRAKÓW

Dzisiaj w okolicach 6 rano zostawiłem na ławce na plantach (na wysokości ul. św Tomasza) Nikkor 80-200mm ED f2.8D (nr seryjny 1025984) w czarnym pouch'u (znaki szczególne - brak śrubki przy mocowaniu górnego tubusu, w tym miejscu obiektyw jest oklejony czarną taśmą). Po 15 minutach zorientowałem się, że mam za lekką torbę, szkło zdążył już ktoś niestety zabrać. Gdyby ktoś przypadkiem okazał się uczciwym znalazcą lub widział taki sprzęt na allegro, w lombardzie, etc - proszę o wiadomość". Kontaktujcie się ze mną gdyby ktokolwiek coś wiedział.

zapomniałem dodać, przewidywane znaleźne : )

photoaction
28-06-2012, 10:41
wspolczuje..

Strus
28-06-2012, 12:44
Gapowe się płaci niestety

photoaction
28-06-2012, 16:50
Jesli szkło znalazł jakiś pasjonat fotografii to na pewno się ucieszył. Ale jeśli znalazł ktoś kto nie ma nic wspólnego z fotografią i nie wie kto zgubił to zapewne wystawi na allegro. Czy coś takiego jest karalne? Przecież w końcu znalezione, nie kradzione..

sokolnik
28-06-2012, 16:52
myślę że karalne...powinien oddać na policję, bądź szukać na własną rękę właściciela... dać ogłoszenie itp.
na policję chyba najlepiej i potem domagać się znaleźnego.

Art 284 kk § 3. W wypadku mniejszej wagi lub przywłaszczenia rzeczy znalezionej, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.