PDA

Zobacz pełną wersję : Podłączenie usługi FunPack do monitora PC.



wasilewk
27-06-2012, 20:43
Kupiłem tę usługę w Orange. Mam neostradę 40Mb/s i TV kablową. Tylko nie umiem sygnału z dekodera UHD 88 podłączyć do monitora - ten dekoder ma wyjścia SCART oraz HDMI a mój monitor: DB25.

Jaki kabel trzeba dokupić ? Da się to w ogóle podłączyć ?

Dzięki za podpowiedzi.

Psychotrop
27-06-2012, 22:15
DB25.

a nie chodzi ci przypadkiem o D-Sub ?

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://static1.tme.eu/katalog_pics/6/e/f/6efa2fa2cd76fa5f59e2d519080dd31a/c-15gw_3.jpg)

jeśli tak, to to jest złącze analogowe

http://www.mikam.com.pl/sklep/scart-vga-sub-rgb-2m-p-483.html
jeśli chcesz samemu zrobić, to na elektrodzie są schematy jak to polutować :)


natomiast D-Sub (VGA) to przesył sygnału analogowego , w HDMI sygnał jest przesyłany cyfrowo i nie są w żaden sposób ze sobą kompatybilne.

edit
oczywiście na rynku można spotkać zewnętrzne konwertery VGA<->HDMI, ale to jest taka rzeźba, że szkoda gadać ;)

wasilewk
27-06-2012, 22:19
Dzięki Bardzo !!!

O to chodziło !!

Pzdr.

wasilewk
01-07-2012, 10:28
Pisałem:

...

Jaki kabel trzeba dokupić ? Da się to w ogóle podłączyć ?

Dzięki za podpowiedzi.

Okazuje się, że to:
http://www.mikam.com.pl/sklep/scart-...-2m-p-483.html (http://www.mikam.com.pl/sklep/scart-vga-sub-rgb-2m-p-483.html)
nie zadziała, bo sygnał telewizyjny jest inny niż komputerowy i monitor lcd nawet nie drgnie.

Monitor nie ma wejścia innego - tylko VGA (analog).

Czy da się jakoś inaczej zmusić ten monitor, żeby wyświetlał TV z tego dekodera UHD-88 ?


P.S.
Dotychczas odbieram TV na tym monitorze z zewnętrznego tunera AVerTV Box7 --> wyjscie z PC jest podłączone do tego tunera i pilotem wybieram: TV albo PC. Tylko, że ten tuner ma specjalne gniazdo VGA do podłączenia monitora lcd a dekoder UHD-88 ma tylko złącze euro (SCART) i HDMI --> niestety monitor ma VGA analogowe.

puciek
01-07-2012, 10:52
Podłącz ten FunPack do tego tunera zewnętrznego - on musi mieć wejście AV Composite (w postaci dwóch chinchów) Będziesz musiał mieć taką przejściówkę http://allegro.pl/adapter-zlaczka-scart-euro-na-rca-chinch-rgb-i2433853373.html + przewód 2xchinch lub od razu przewód: http://allegro.pl/kabel-euro-6x-chinch-rca-wtyk-1-5m-scart-i2446349860.html W tunerze pilotem zamiast kanałów wybierz AV.

wasilewk
01-07-2012, 10:56
Podłącz ten FunPack do tego tunera zewnętrznego - on musi mieć wejście AV Composite (w postaci dwóch chinchów) Będziesz musiał mieć taką przejściówkę http://allegro.pl/adapter-zlaczka-scart-euro-na-rca-chinch-rgb-i2433853373.html + przewód 2xchinch lub od razu przewód: http://allegro.pl/kabel-euro-6x-chinch-rca-wtyk-1-5m-scart-i2446349860.html W tunerze pilotem zamiast kanałów wybierz AV.


Dzięki za odzew !

Mam i to i to (i przejściówkę i kabel z chinch-ami) zaraz wypróbuję !

puciek
01-07-2012, 10:59
Powinno działać i nie sądzę abyś w jakikolwiek inny sposób bez np. zewnętrznego tunera TV to podłączył. Żaden przewód w tym wypadku nie załatwi sprawy, bo monitor na złączu D-sub nie rozpozna sygnału Composite Video.

wasilewk
01-07-2012, 11:40
Ha, ha !

Coś działa ! Jesteś WIELKI !

puciek
01-07-2012, 11:41
To miłego oglądania.

wasilewk
01-07-2012, 14:17
To miłego oglądania.

Jestem tak szczęśliwy, że muszę coś jeszcze napisać:

- ten pośrednik SCART-CHINCH (http://www.conrad.pl/Przej%C5%9Bci%C3%B3wka-AV-SpeaKa-Professional,-3-x-cinch-%28%C5%BCe%C5%84ski%29-%3d%3e-SCART-%28m%C4%99ski%29.htm?websale7=conrad&pi=325204&ci=SHOP_AREA_17473_0410006) nie bardzo, bo nie wszystkie styki ma obsadzone,
- za to kabel SCART-CHINCH (http://www.conrad.pl/Kabel-przej%C5%9Bci%C3%B3wka-SpeaKa-Professional,-SCART-%3c%3d%3e-5-x-cinch,-2,5-m.htm?websale7=conrad&pi=325158&ci=SHOP_AREA_17473_1310170) ma 4 chinche i ten dodatkowy (czarny) jest tym z Video,
- w tej chwili na jednym monitorze mogę wybierać: PC-internet, TV kablowe Orange, TV kablowe Vectry,
- jak podłączę antenę siatkową do routera DGT, to będę miał kanały TV naziemnej DVBT.

Suuper !

Pzdr.