Zobacz pełną wersję : Autorski album Jedyna Puszcza Białowieska wydałem sam. Wam też polecam taką drogę.
Jednym słowem, Zosia-samosia. Ale nie tak, od razu. Najpierw - przez rok - wymieniałem z wydawnictwami całego kraju listy na temat "wyższości świąt jednych nad drugimi". Przez cały 2011 nasłuchałem się, że bez migoczących okładek i wesołych zwierzątek - to nie pójdzie. Że dlaczego takie smutne, ciemne, mroczne... Że niektóre foto piękne i biorą, ale pod warunkiem, że dodadzą więcej życia, koloru... własną okładkę, własne komercyjne doświadczenia.
A ja nie chciałem komercyjnej książki. Chciałem ich sieć dystrybucji. Chciałem włączyć się z dobrym produktem w ich sprawne maszynerie docierające do masowego klienta... z pożytkiem dla czytelnika, autora i wydawcy. Ale przenigdy autorskiej książki nie chciałem robić w najgorszym tego słowa znaczeniu - pod klienta, pod supermarket, pod rynek. W komercji pracuję na co dzień. Wystarczy, że szmacę się w reklamie. Autorska fotografia to coś zupełnie innego, to wyrwana część duszy. Poprzednia autorska z 2002 r, też była bez kompromisów. I też miała dodruk.
Dziś chciałbym się Wam pochwalić, że miałem dobrego nosa. I, że warto jest się uprzeć. Dziś mogę to mówić, bo po miesiącu 2/3 nakładu sprzedałem. Jestem na prostej. A we wrześniu będzie drugie wydanie, którego już część leży gotowa w drukarni. Rzeczy szczere niespodziewanie często spotyka nagroda.
Operację rozkręciłem na początku roku. Nie będę zanudzał szczegółami. Od miesiąca mam książkę w ręku i już dziś wiem, że gdy tylko wpadnie w ręce miłośnika książek - świat choć na chwilę staje się lepszy.
Wasze sugestie zamieszczane tu na forum, często pomogły mi w doborze fotografii. Czasem jedno słowo wystarczy, aby nadal trzymać się wiary, że nie jest się kosmitą. Albo raczej, że warto być kosmitą.
Mimo przeliczalności współczesnego świata, wszechwładnej taniochy i strachu przed kryzysem, warto jest zrobić coś po prostu uczciwie dobrego, najwyższej jakości, szczerego. Czasem :-)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/06/jaroslawchyra01-3.jpg
źródło (http://www.chyra.pl/books_jpb/grafika/jaroslawchyra01.jpg)
Gratuluje wytrwalosci!
Gdzie to cudo mozna zobaczyc?
Gdzie to cudo mozna zobaczyc?
Trzeba kupić i obejrzeć.
Rafał_Sz
26-06-2012, 18:15
A masz też gratisowe 55068 egzemplarzy dla forumowiczów? (ŻART).
Gratuluję wydawnictwa i samozaparcia!
Trzeba kupić i obejrzeć.
:-) w ciemno. Można pomacać w księgarniach Podlasia. Do Empiku i innych ogólnopolskich dystrybutorów jeszcze się nie przebiłem. Przeprawa jest równie trudna jak z dużymi wydawcami. Wielcy nie rozmawiają z wydawcami, którzy mają mniej niż kilkanaście tytułów do wprowadzenia na rynek. Trzeba ich zrozumieć - książek drukuje się tysiące dziennie - półki nie są z gumy - a nie każdy tytuł sprzedaje się w nakładzie 300 tysięcy rocznie. Nawet w supermaketach płaci się półkowe.
Miło słyszeć, że coś naprawdę fajnego się udało.
Nawet w supermaketach płaci się półkowe.
Gratuluje !
Wiesz obserwuje że coraz więcej twórców muzyki na świecie (przeważnie nowe zespoły) stawiają swoją stronkę na której sprzedają swoją nową płytę - od groma jest oczywiście innych wynalazków podobnych. Gdybym ja cokolwiek chciał sprzedać własnej produkcji - niezależnie próbowałbym robić to na własną rękę.
Gratuluję nakładu pracy, uporu i satysfakcji z efektów! Piękna sprawa :)
sokolnik
26-06-2012, 23:18
Nawet w supermaketach płaci się półkowe.
od dawna i to grubą kasę dla kierownika sklepu, żeby zechciał Twój towar postawić bliżej kas, bliżej głównej alejki sklepowej, żeby postawił obok napis promocja !
a jak nie zapłacisz to Twój towar leży pod ścianą, w kącie i dziwisz się...czemu się nie sprzedaje?
to tak jak z lekarzami...chodzisz do niego, 10 razy w roku i dziwisz się że Cie nie leczy tylko przyjmuje na wizytę, coś tam pieprzy i wychodzisz... nie zapłacisz to Cie nie wyleczy :) proste i smutne.
poza tym, teraz sprzedaję się to co chce sklep sprzedać, a nie to co chce klient kupić...
trzeba sprzedać stare towary, zalegające w magazynie, by dla tych nowych zrobiło się miejsce na sklepie...
już prawie jest coś takiego:
przychodzi baba do sklepu i pyta:
- chciałabym kupić pralkę, doradzi mi pan coś?
Owszem- odpowiada sprzedawca- mamy teraz w promocji świetny telewizor, 40 calowy, SZAJSUNG, i do tego w promocji...a pralki nie polecam żadnej bo są słabe, ale TV jest Pani bardziej niezbędny...
sory za ot, ale widzę co się dzieje mimo że tkwię w tym po kostki... całe szczęście że nie po uszy...
Fajna okładka, taka mroczna...
:)
Ile kosztuje Twój album?
miron19j
27-06-2012, 13:08
Fajna okładka, taka mroczna...
:)
Ile kosztuje Twój album?
fajna. Album kosztuje ok. 52 zł. plus wysyłka.
Już zamówiłem
Trzeba kupić i obejrzeć.
kupujac cokolwiek preferuje jednak odwrotna kolejnosc ;)
MEGALOPOLIS
27-06-2012, 16:04
kupujac cokolwiek preferuje jednak odwrotna kolejnosc ;)
To będzie chyba ciężkie w przypadku takiego produktu jak książka ;)
A gdzie można zamówić? Sprzedajesz też na własną rękę?
A masz też gratisowe 55068 egzemplarzy dla forumowiczów? (ŻART).
Gratuluję wydawnictwa i samozaparcia!
A to jest myśl! Przecież forumowicze powinni dostać... jeden z autorskiej puli egzemplarz książki. Ale, że jestem przeciwnikiem dawania - będzie konkurs. Jeszcze nie wiem jaki, ale coś wymyślę.
Sprawa druga. I od razu przepraszam, że odpisuję hurtowo zamiast na PM. Cały czas biję się z myślami czy nie zająć się również sprzedażą detaliczną tej książki. Ale mam w pamięci. Hmm. Jakiś rok temu - również poprzez nasze forum - sprzedałem ponad 100 książek Kłosowskich w jednym tylko miesiącu. Na początku było fajnie, tym bardziej, że miałem skromny wkład w te wydanie. Ale potem okazało się, że spacery na pocztę, sprawdzanie (szczególnie tych źle nadanych) przelewów, monitorowanie przesyłek, ogarnięcie co za pobraniem a co płatne przelewem, gigantyczna wręcz korespondencja zabrały mi bardzo dużo czasu. Zarobku było kilkaset złotych. Do tego rozliczenie faktur wypisanych na osoby prywatne jest pracochłonne jeśli nie ma się kasy fiskalnej. Jeszcze bardziej doceniłem pracę pośredników.
Niestety, na razie nie jestem w stanie wysyłać pojedynczych książek. Może jak wrócą moi rodzice (jesteśmy małą rodzinną firmą) wezmą na siebie ten dodatkowy obowiązek. Ja jestem nieustannie w rozjazdach. Na przykład w następnym tygodniu ruszam na cały tydzień do Puszczy Knyszyńskiej. Tak że, uczciwie mówiąc, mógłbym wysyłać książki raz na dwa tygodnie :-) Natomiast zamówienia hurtowe (już od 11 książek, bo tyle mieści się w kartonie) wychodzą błyskawicznie w cenie zaledwie 39 zł sztuka, w tym koszty przesyłki. A co do detalu (jeśli ktoś jest spoza Podlasia) polecam przyrodnicze.p (http://www.przyrodnicze.pl/jedyna-puszcza-bialowieska-cat-357-id-11204.aspx)l Mają doskonałą cenę i wysyłają niezawodnie błyskawicznie.
Dziękuję za wszystkie miłe słowa. Idę rozmyślać nad formą konkursu.
To będzie chyba ciężkie w przypadku takiego produktu jak książka ;)
To ksiazki juz nie mozna obejrzec w ksiegarni/sklepie?
Co za czasy ;)
Konczmy ten bezsensowny OT...
Marta Baranowska
28-06-2012, 09:27
Ale ja... chcę miec ten album...
MEGALOPOLIS
28-06-2012, 10:03
To ksiazki juz nie mozna obejrzec w ksiegarni/sklepie?
Co za czasy ;)
Konczmy ten bezsensowny OT...
Ciężkie czasy, autorskich albumów jest jak na lekarstwo, i jeśli juz ktoś taki wydaje, to zazwyczaj jest to coś godnego uwagi. Sam kupuje książki/albumy i muzykę przez internet i jakoś nie jest problemem to że wcześniej czegoś nie słuchałem bądź nie czytalem. Jesli znasz zdjęcia Jarka choćbyby z tego forum, to wiesz czego możesz sie spodziewać.
Wymyśliłem temat konkursu. Album otrzyma osoba, która napisze najlepszą recenzję (może być jednozdaniowa) jednej z moich leśnych (tylko leśnych) fotografii zamieszczonych na naszym forum. Z góry zaznaczam, że recenzje pochlebne niczego nie wnoszą, niczego nie uczą - tak więc promowane będą teksty konstruktywnie krytyczne. A słabizn przez te lata trochę się nazbierało.
Najlepiej piszcie w tym wątku i podpinajcie foto z oryginalnego wątku. Tak aby nie trzeba było klikać. Cięgi zbieram do 10 lipca, kiedy to wyślę książkę autorowi najostrzejszego pióra. I podziękowanie za konstruktywne uwagi.
sokolnik
28-06-2012, 21:47
Wymyśliłem temat konkursu. Album otrzyma osoba, która napisze najlepszą recenzję (może być jednozdaniowa) jednej z moich leśnych (tylko leśnych) fotografii zamieszczonych na naszym forum. Z góry zaznaczam, że recenzje pochlebne niczego nie wnoszą, niczego nie uczą - tak więc promowane będą teksty konstruktywnie krytyczne. A słabizn przez te lata trochę się nazbierało.
Najlepiej piszcie w tym wątku i podpinajcie foto z oryginalnego wątku. Tak aby nie trzeba było klikać. Cięgi zbieram do 10 lipca, kiedy to wyślę książkę autorowi najostrzejszego pióra. I podziękowanie za konstruktywne uwagi.
nagroda za krytykę ??? Tomaszewski pewnie by wygrał ;)
Wszystko zależy od poziomu konkursu. Może jury będzie musiało wybrać spośród dwóch opinii. Pierwsza - imo za ciemne. Druga - imo za jasne. :-)
miron19j
02-07-2012, 17:45
właśnie przed chwilą listonosz mi go przyniósł. I nie dziwię się, że komercja nie chciała go wydać. To nie są zdjęcia "łatwe, lekkie i przyjemne". Poprzez swoją "mroczność" świetnie oddają majestat puszczy.
Mam tylko jedno zastrzeżenie: jak dla mnie za dużo jest zdjęć, zresztą świetnych, pokazujących pień drzewa w tym miejscu, gdzie przechodzi on w korzenie. Pewnie ma to swoją nazwę.
Polecam każdemu, obowiązkowa pozycja na półce.
Kasandra
02-07-2012, 20:03
To wrzucilibyście parę nawet i zdjęć stron takiego albumu.
Naprawdę ciężko kupić coś w sumie drogiego w ciemno.
No i gratuluję oczywiście.
To wrzucilibyście parę nawet i zdjęć stron takiego albumu.
Naprawdę ciężko kupić coś w sumie drogiego w ciemno.
No i gratuluję oczywiście.
masz tutaj klika zdjęć http://www.chyra.pl/index.html [ kliknij na omawiany album a otworzy się ]
Kasandra
02-07-2012, 21:31
Aha są, dzięki!
witam, zainteresowalem sie twoja ksiazka i natknalem sie na blad ortograficzny, znalazlem ten obrazek http://www.chyra.pl/books_jpb/grafika/jaroslawchyra05.jpg
słowo "blizkich" powinno byc przez "s"
Już wyjaśniam - tu na forum - jest to włożony do publikacji zeskanowany fragment (pasek kilku wierszy) oryginalnej książki i oryginalnej pisowni z epoki. Niektóre cytaty mają ponad 100 lat. Można w nich znaleźć takie relikty jak "przedewszystkiem". Do tego dochodzi urok starego papieru i piękne kroje czcionek.
Pod tymi pełnymi patyny paskami za każdym razem znajdują się trzy akapity z tłumaczeniem na języki: angielski, rosyjski i niemiecki. Zapisane już klasyczną techniką.
właśnie przed chwilą listonosz mi go przyniósł. I nie dziwię się, że komercja nie chciała go wydać. To nie są zdjęcia "łatwe, lekkie i przyjemne". Poprzez swoją "mroczność" świetnie oddają majestat puszczy.
Mam tylko jedno zastrzeżenie: jak dla mnie za dużo jest zdjęć, zresztą świetnych, pokazujących pień drzewa w tym miejscu, gdzie przechodzi on w korzenie. Pewnie ma to swoją nazwę.
Polecam każdemu, obowiązkowa pozycja na półce.
Dziękuję za tę szczerą i celną recenzję. Miło jest mi słyszeć, że zamierzony cel (zdjęć mrocznych i krajobrazów bez nieba) nie rozmył mi się w projekcie, że jest odczuwalny, nie przykryły go fotografie detali i bliskich planów. W kadrach jak ognia unikałem widoku choćby skrawka nieba. Prześwity nieba zabierają poczucie przepastnej ciemności tego lasu. Już mam za sobą publikację, więc mogę zdradzić - będzie tego więcej - jedną z podstawowych wskazówek jak fotografować w puszczy: unikać światła między koronami drzew.
A co sądzisz o okładce? Ta z drugiego wydania, jesiennego będzie już inna. Jaśniejsza i w oprawie miękkiej.
miron19j
03-07-2012, 23:04
A co sądzisz o okładce? Ta z drugiego wydania, jesiennego będzie już inna. Jaśniejsza i w oprawie miękkiej.
okładka doskonale pasuje do zawartości.
Wymyśliłem temat konkursu. Album otrzyma osoba, która napisze najlepszą recenzję (może być jednozdaniowa) jednej z moich leśnych (tylko leśnych) fotografii zamieszczonych na naszym forum. Z góry zaznaczam, że recenzje pochlebne niczego nie wnoszą, niczego nie uczą - tak więc promowane będą teksty konstruktywnie krytyczne. A słabizn przez te lata trochę się nazbierało.
Najlepiej piszcie w tym wątku i podpinajcie foto z oryginalnego wątku. Tak aby nie trzeba było klikać. Cięgi zbieram do 10 lipca, kiedy to wyślę książkę autorowi najostrzejszego pióra. I podziękowanie za konstruktywne uwagi.
Aż tak druzgoczącej krytyki nie spodziewałem się 8-)
Będzie nowy termin rozwiązania konkursu?
Gratuluję wydania albumu :)
Gratuluję wydania albumu :)
Dziękuję
Będzie nowy termin rozwiązania konkursu?
Skoro są chętni, to jak najbardziej. Więc termin do 20 lipca.
(w walce o album)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img38.imageshack.us/img38/6011/pb1007.jpg)
Chaos, gmatwanina, plątanina, zamęt, mętlik, bezład i do tego szaro - szare. Nie zatrzymujące.
Mam nadzieję, że autor konsekwentnie zaniechał B/W
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img175.imageshack.us/img175/9901/99980734dp2.jpg)
Aż trudno uwierzyć, że to ten sam autor. Tu się zatrzymałem.
(w walce o album)
Mam nadzieję, że autor konsekwentnie zaniechał B/W
Tak właśnie się stało. Zaniechał.
Ta felerna seria nie weszła do książki. Tym bardziej utwierdziłem się w przekonaniu, że nie powinna. Gratuluję, gustu i archeologicznych umiejętności - to było wieki temu. Zasłużoną nagrodę - album - wyślę na wskazany adres. Prosiłbym jedynie o przesłania adresu na e-mail jaroslaw(a)chyra.pl Od jakiegoś czasu nie ogarniam do końca forumowo-fejsowych piemów. A to co na e-mailu na 100% zostanie... spełnione.
Dziękuję za recenzję i życzę miłej lektury.
To będzie jeszcze egzemplarz ze specjalnej ręcznie numerowanej edycji. Na każdej sztuce wykaligrafowałem kolejny, niepowtarzalny numer. Donatorem wydania był Unibep. We wrześniu będzie drugie wydanie dedykowane dzieciom z Domu Dziecka w Białowieży przygotowane we współpracy z Fundacją BGŻ.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img26.imageshack.us/img26/1258/jpb1979.jpg)
W najbliższą sobotę, 25 sierpnia o godzinie 17:00, w Galerii Kresy, odbędzie się promocja mojej książki "Jedyna Puszcza Białowieska" Zapraszam. Zapraszam również na wernisaż wystawy Joanny Kiersnowskiej.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img705.imageshack.us/img705/6229/jpbkresyplakatw2.jpg)
Już za parę dni. Zapraszam. Szczególnie te osoby, które nie mogły być w Galerii Kresy.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img222/9180/jpbhkaplakat.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img17.imageshack.us/img17/2251/plakatbialowieza.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img43.imageshack.us/img43/7264/wizjejpg.jpg)
miron19j
16-11-2012, 17:36
będziesz w Izabelinie?
24 lub 25 listopada?
Oczywiście, że będę. Przywiozę drugie wydanie, świeżutkie z października. Już nie autorskie i nie numerowane, ale w odmienionej oprawie. A do tego będę promował wydanie na iPada i iPhona.
I z tej okazji mam pomysł aby jeden kod promocyjny uprawniający do pobrania aplikacji za zero $ rozlosować pomiędzy Nikoniarzy na tej samej zasadzie jak było to przy wydaniu papierowym. Czyli szczegóły konkursu kilka postów wcześniej. A aplikację można zobaczyć (dzisiaj premiera) tu: http://bit.ly/SzQEEW
Jestem bardzo ciekaw Waszej opinii.
miron19j
18-11-2012, 21:48
ja też będę.
Od której w sobotę?
Przeklejam
Temat konkursu. Album otrzyma osoba, która napisze najlepszą recenzję (może być jednozdaniowa) moich leśnych (tylko leśnych) fotografii zamieszczonych na naszym forum.
Piszcie w tym wątku i podpinajcie foto z oryginalnego wątku. Tak, aby nie trzeba było klikać. Cięgi zbieram do 22 listopada, kiedy to wyślę kod promocyjny do pobrania aplikacji za zero $ autorowi najostrzejszego pióra.
Żubrerek
19-11-2012, 00:48
Hip Hip - Chyra! ;)
Jarku podrzuć jakiś plakacik promocyjny to w Muzeum (BPN) będzie lepiej schodził. Póki co powolutku....
To jest myśl. Leci to wszystko w tak szaleńczym tempie, że nawet nie pomyślałem o stałym, eleganckim i na wszystkie okazje plakaciuku.
ja też będę.
Od której w sobotę?
Program festiwalu WIZJE NATURY 2012
SOBOTA
10:00 – 11:00 Otwarcie Festiwalu, pokazy nagrodzone w poprzedniej edycji konkursu Wizje Natury, relacja ze zjazdu IFWP, informacja o zjeździe ZPFP w 2013
11:00 – 12:30 Konkurs ZPFP na fotografa roku
12:30 – 13:00 Przerwa
13:00 – 13:15 Otwarcie wystawy OW ZPFP
13.15 - 14:00 Okręg Wielkopolski ZPFP – prezentacja Okręgu
14:00 – 14:30 Marcin Lenart „Z Puszczy Solskiej”
14:30 – 16:00 Przerwa obiadowa
16:00 – 17:00 Adam Ławnik & Łukasz Kuczkowski
17:00 – 19:00 Pokazy konkursowe
19:30 Ognisko
NIEDZIELA
10:00 – 10:45 Artur Tabor – „Bug, pejzaż nostalgiczny”
10:45 – 11:10 Jarosław Chyra - promocja albumu „Jedyna Puszcza Białowieska”
11:10 – 12:00 Krzysztof Onikijuk
12:00 – 12:30 Przerwa
12:30 – 13:00 Joanna Antosik
13:00 – 14:00 Mikołaj Gospodarek
14:00 – 14:30 Ogłoszenie wyników konkursów i rozdanie nagród
14:30 – 15:00 Pokaz galowy
15:00 Zakończenie festiwalu
miron19j
19-11-2012, 12:08
Jarku,
czy będziesz również w sobotę? Czy tylko w niedzielę?
W sobotę zjawię się bardzo późno, bo dzień wcześniej też promcja... Końska
miron19j
19-11-2012, 19:25
w takim razie do zobaczenia w niedzielę
piter670
19-11-2012, 21:44
Na myapple.pl promocja aplikacji na ios :-)
http://myapple.pl/content/4082-jedyna-puszcza-bialowieska.html
Na myapple.pl promocja aplikacji na ios :-)
http://myapple.pl/content/4082-jedyna-puszcza-bialowieska.html
Jaki ten Internet mały... ;)
Chciałbym podziękować Jarkowi za otwartość (bo nie zawahał się wydać swoje "dziecko" w obce ręce) i świetną współpracę. Dzięki.
Pozdrawiam,
też Nikoniarz ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.eck.elk.pl/images/eck/slad/2013/puszczaa_plakat.jpg)
Szczegóły tutaj: http://www.eck.elk.pl/index.php/galerie/1548-jedyna-puszcza-biaowieska
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img560.imageshack.us/img560/3959/wxjw.jpg)
Wystawa otwarta do końca miesiąca.
Świętujemy pierwszą rocznicę obecności aplikacji Jedyna Puszcza Białowieska w App Store. Wiem, że pojedyncze egzemplarze wersji drukowanej trafiły do Niemczech, Białorusi, Austrii czy Watykanu, ale to właśnie dzięki wersji wirtualnej (przygotowanej przez Demarca.pl) książka nabrała międzynarodowych skrzydeł. Viva wirtual!
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-a-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/1393166_723546534340049_887373332_n.jpg)
Jest konkurs, jest okazja wygrać "Jedyną". Szczegóły na forum fotoedytorów. Polecam! http://fotoedytorzy.pl/viewtopic.php?t=1050
RobertMiernik
17-03-2014, 19:45
Niestety wymaga rejestracji, może coś otwartym tekstem?
Niestety wymaga rejestracji, może coś otwartym tekstem?
Poniżej wklejam cały tekst, fotografii nie wklejam. Taki cytat prosto z forum fotoedytorów. Może warto się zarejestrować, przecież gro naszych fotografii trafia właśnie w ręce fotoedytorów. I to oni decydują czy dzieło trafi do publikacji. Jest tam na forum duży dział: Baza Fotoreporterów.
A oto cytat:
Witajcie!
Udało nam się w końcu zorganizować nowy konkurs. Tym razem do wygrania pięknie wydane
albumy ze zdjęciami Jarka Chyry "Jedyna Puszcza Białowieska".
Żeby nie było aż tak łatwo, zadamy jedno, proste pytanie związane z Puszczą:
W którym roku zabity został ostatni białowieszczański (obecne stado jest odtworzone), wolno żyjący żubr nizinny?
Wśród tych, którzy wyślą prawidłową odpowiedź, wyłonimy z pomocą sierotki
dwóch/dwoje/dwie osoby, którym wyślemy albumy.
Wysyłajcie zgłoszenia na adres
[email protected] z tytułem KONKURS PUSZCZA.
Bardzo dziękujemy Jarkowy Chyrze za przekazanie nam konkurswoych albumów!
Powodzenia!
Wystawę "Jedyna Puszcza Białowieska" można oglądać do września w galerii Nadleśnictwa Łopuchówko na Dziewiczej Górze k. Poznania. Polecam!
http://www.lopuchowko.poznan.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/1M8a/content/otwarcie-wystwy-jedyna-puszcza-bialowieska-#.U7m3IlZQEr0
W którym roku zabity został ostatni białowieszczański (obecne stado jest odtworzone), wolno żyjący żubr nizinny?
Naprawdę mówią "białowieszczański"?
:-)
Puszcza Białowieszczańska na mapie nie istnieje. Ale gości w sercach i wyobraźni wielu miłośników dzikiego ostępu. Podobnie Biebrznięci to nie tylko mieszkańcy Bagien Biebrzańskich, ale też pewnego rodzaju wyznawcy pewnego stylu życia. Celowo powtarzam "pewnego" bo to są sprawy trudne do opisania, ulotne, indywidualneâŚ
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.