PDA

Zobacz pełną wersję : Pierwsza sesja w plenerze.



xmaniekx
10-03-2007, 17:38
Witam.

Za kilka dni mam sesje z modelka w plenerze. Sesja bedzie z gatunku fashion portraits. Chciałbym sie was zapytać na co zwracac uwage, co sie przyda na takiej sesji i co ewentualnie wziasc z domu.
dzieki za pomoc.


ps: ktos mi moze powiedziec jak uzyskac taki efekt oswietlenia ? da rade wbudowana lampa?
http://www.digart.pl/praca/528489/---_256_---.html

Borowa
10-03-2007, 18:10
wg mnie w życiu nie zrobisz takiego światła
zwróć uwagę że światło pada z prawej strony i źródło jest bardzo duże (jakiś soft 80x100 w pionie - być może) i wali bardzo mocno - światło na trawie nie różni się wiele pomiędzy prawy stroną a środkiem zdjęcia
Wbudowana lampa może posłużyć jedynie do wyzwolenia dużej.

co do pracy z lampami polecam ten link (http://www.photoflexlightingschool.com/Equipment_Lessons/Soft_Boxes___Continuous/index.html)

co do Twojej sesji - będziesz mieć jeszcze jakieś szkło dodatkowo?

Czornyj
10-03-2007, 18:21
Witam.

Za kilka dni mam sesje z modelka w plenerze. Sesja bedzie z gatunku fashion portraits. Chciałbym sie was zapytać na co zwracac uwage, co sie przyda na takiej sesji i co ewentualnie wziasc z domu.
dzieki za pomoc.


ps: ktos mi moze powiedziec jak uzyskac taki efekt oswietlenia ? da rade wbudowana lampa?
http://www.digart.pl/praca/528489/---_256_---.html

lort-fenix podawał na naszym forum linka do bekstejdża tej sesji:
http://www.vidoq.pl/filmy/lui/lui.html

Na cytowanym przez ciebie zdjęciu przysmażył z boku i lekko z góry lampą studyjną o mocy gdzieś z 500Ws. Wbudowana lampka raczej tego nie załatwi...

xmaniekx
10-03-2007, 18:22
niestety tylko te dwa co mam w stopce..

bede musial polegac na swietle dziennym..
narazie odkladam na lampe 180ws ale niestety nie zdazylem odlozyc do tej sesji

a co do filmiku to chyba nie z tej sesji. Te zdjecia byly robione na naszym polu w Łodzi a sesja byla dla O-zone. Nie mniej filmik bardzo ciekawy i obrazuje mi jak wyglada backstage do takiej sesji

Czornyj
10-03-2007, 18:30
Użyj 50-tki i światła zastanego. Tej wbudowanej popizdułki lepiej nie używać. Pilnuj się by mieć światło raczej z tyłu niż z kontry, lub użyj blendy.


a co do filmiku to chyba nie z tej sesji. Te zdjecia byly robione na naszym polu w Łodzi a sesja byla dla O-zone. Nie mniej filmik bardzo ciekawy i obrazuje mi jak wyglada backstage do takiej sesji

Być może, ale w obu przypadkach sądzę, że użyto identycznych środków - nb. dość oszczędnych. Gdybyś ew. miał SB800 i statyw z parasolką, mógłbyś osiągnąć nieco zbliżony efekt - choć raczej bez tak dramatycznego kontrastu.

xmaniekx
10-03-2007, 18:42
Dzieki wielkie za odpowiedz :mrgreen: A co radzicie wziasc jeszcze na taka sesje? Oprocz sprzetu foto oczywiscie :)

Czornyj
10-03-2007, 18:45
Tematykę modelingu najlepiej podrążyć na tym forum:
http://forum.promodels.pl

xmaniekx
10-03-2007, 18:49
znam to forum :)
A co do rzeczy potrzebnych na sesji uzgodnie to osobiscie z modelka.
Dzieki wszystkim za pomoc :mrgreen:


Pozdrawiam

xmaniekx
20-03-2007, 00:41
sorry ze w tym temacie ale nie chce zakładać nowego. Moja sesja z uwagi na pogodę zostanie przeniesiona do kawiarni.

Mam wiec oto pytanie.. Jak uzyskać najciekawsze efekty przy tego typu zdjęciach ? Bawić sie dłuższymi czasami czy może krótkie ale dać większe ISO ? A może doświetlać wbudowaną lampa na 1/16 mocy ? Może i trochę amatorskie pytania ale człowiek sie uczy całe życie :mrgreen:

KJO
20-03-2007, 01:58
lort-fenix podawał na naszym forum linka do bekstejdża tej sesji:
http://www.vidoq.pl/filmy/lui/lui.html

Na cytowanym przez ciebie zdjęciu przysmażył z boku i lekko z góry lampą studyjną o mocy gdzieś z 500Ws. Wbudowana lampka raczej tego nie załatwi...


Dokładnie tak, użyliśmy wtedy 500Ws i tak naprawdę gdyby nie to że było zachmurzenie to i ona by nam nic nie dała.


BTw oczywiście te zdjecie z pierwszego linka nie jest z "naszej" sesji ;)