PDA

Zobacz pełną wersję : Czy moze ktos wie jak by to zrobic... ?



heniek85
10-03-2007, 16:05
Witam.
Moze ktos ma jakies tutoriale, albo jajas koncepceje, ktorą moglby sie podzielic i pomoc mi a takze innym forumowiczom w osiagnieciu takiego efektu jaki uzyskuje pan Andrzej Dragan, www.andrzejdragan.com. Portrety jak dla mnie piekne i obrobka niesamowita. Tak wiec czy jest ktos kto potrafi cos takiego ladnego zrobic i przy okazji pomoc potrezbujacym... Z gory bardzo dziekuje za pomoc i odpowiedzi. Pozdrawiam.

bukowy dziad
10-03-2007, 16:20
myslisz, ze gdyby to bylo tak proste, ze chociaz niewielką czesc dalo by sie zawrzec w jednym poscie to te zdiecia bylyby tak wyjatkowe?:)
zwroc uwage na same zdiecia - one juz przed obrobką sa znakomite - wspaniala praca ze swiatlem i modelem. tutaj to tylko doswiadczenie i talent - zdiecia robic, robic i robic. mozesz na poczatku sie wspomoc jakaś ksiazką (chocby na nowo wydanym ostatnio "oswietleniem w fotografii"w.dederki. mozesz sie zapisac na jakichs kurs (chocby do admina). mozesz ogladac kupe takich zdiec i rozgryzac jak to bylo zrobione...ale przede wszystkich robic i robic...

co do obrobki: tutaj musisz juz ksztalcic sie sam - nie widzialem jeszcze programu kursu photoshopa, ktory zawieralby poza podstawami (takimi co sie opanowuje na czuzja w 3 dni) cos sensownego (jak ktos widzial niech da cynk:) ). czyli przerabiaj tutoriale (w sieci znajdziesz mnostwo ,wystarczy uzyc google...i nie boj sie angielskcih stron - do tutkow w wiekszosci znajomosc jezyka niepotrzebna). mozesz czytac ksiazki (na poczatek swietny jest scott kelby). ale przede wszystkim siedz i cwicz. mozesz zrobic jakis portret, wziac potem ktorys ze strony dragana i kombinowac jak tu dojsc do porownywalnych efektow - zawsze cos tam odkryjesz...z tego co wiem najwieksze photoshopowe mastahy na tym forum, nawet niespecjalnie do ksiazek siegały, by osiagac dzis swietne efekty w obrobce zdiec...

pozdr

Czornyj
10-03-2007, 16:22
To proste. Photoshop, trochę zabawy curvami, a potem Dodge/Burn brush, Wacom i jedzieeeesz! :D

madmips
10-03-2007, 16:26
Dragan wie ;) napisz do niego, może ci pomoże...

Czornyj
10-03-2007, 16:34
Dragan ponoć za kasę wyjaśnia swoją metodę. Osobiście odradzam - bo problem polega nie tyle na metodzie, co na umiejętnym się nią posługiwaniu.

madmips
10-03-2007, 17:02
właśnie, śmieszy mnie jak ludzie pytają o technikę, bo chcą tak samo :D po pierwsze jak już napisał Czornyj to zdjęcia same w sobie są już dobre i odpowiednio oświetlone, po drugie każde robił podobnie ale indywidualnie. Ciężko taki efekt wyciągnąć z normalnej fotki. Moja rada, to ćwicz dużo w PS i sugeruję szukać własnej ścieżki zamiast naśladować innych. pozdrawiam

bukowy dziad
10-03-2007, 17:29
po pierwsze jak już napisał Czornyj to zdjęcia same w sobie są już dobre i odpowiednio oświetlone

tia, a potem bedzie, ze wszystko co madre i wiekopomne na forum to czornyj napisal, a po nas maluczkich tylko pył zostanie;)

heniek85
10-03-2007, 19:29
W zasadzie to powiniennem chyba przeprosic za takiego posta, ale to chyba taka przypadlosc laika, ktory chcialby szybko sie nauczyc ladne rzeczy robic. A bez pracy nie ma kolaczy, niby kazdy wie, ale nie kazdy sie do tego stosuje. Nie ma co trzeba cyztac madre ksiazki, tutki i rzezbic cos w PS, no a przed tem jeszcze dobra fotke pstryknac, no to mam nad czym myslec i co robic, robic, robic...

A co do pana Dtagana to podobno za 400$ daje 3 godzinna lekcje jak zrobic takie cóś...

Sam sie naucze
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikon.org.pl/images/icons/icon12.gif), moze kiedys...

dzieki za sprowadzenie mnie na ziemie

ArtX
11-03-2007, 00:26
byl gdzies ostatnio taki watek na tym Forum z opisem jendej z wariacji obrobki, a nawet smerfastycznym linkiem video - krok po kroku. Odnajde to dokleje, albo sam poszukaj.

o jest..
tutaj bylo (http://forum.nikon.org.pl/archive/index.php/t-26.html)

heniek85
11-03-2007, 02:11
ArtX dzieki !!! Bedzie latwiej chyba cokolwiek zaczac przynajmniej w tym temacie. Generalnie moglem sam tego poszukac, ale moze to glupie, to szukanie nie zawsze mi wychodzi... ;).

Andy_O
11-03-2007, 19:27
Wydaje mi się, że każda "obróbka charakterystyczna dla pana x" jest wynikiem nie tylko samej obróbki w PS.
Pewne techniki wymagają konkretnego typu oświetlenia, pewnego typu.. ubiorów, uczestania (stylizacji), użycia konkretnych obiektywów.
Próby naśladowania to wg mnie ślepy zaułek. Trzeba szukać własnego stylu przy użyciu dostępnych nam narzędzi.
Czy gdybyś naśladował styl Dragana, to stałbyś się sławny? Twoje zdjęcia i tak nie osiągnęłyby takiej popularności, bo ten styl.. pozostanie już stylem Dragana.

Chciałbym, żeby za 10 lat każdy szanujący się kolekcjoner oprócz zdjęcia autorstwa Dragana miał zdjęcie heńka 85, a nie "kogoś kto naśladuje Dragana".

heniek85
12-03-2007, 00:15
Wydaje mi się, że każda "obróbka charakterystyczna dla pana x" jest wynikiem nie tylko samej obróbki w PS.
Pewne techniki wymagają konkretnego typu oświetlenia, pewnego typu.. ubiorów, uczestania (stylizacji), użycia konkretnych obiektywów.
Próby naśladowania to wg mnie ślepy zaułek. Trzeba szukać własnego stylu przy użyciu dostępnych nam narzędzi.
Czy gdybyś naśladował styl Dragana, to stałbyś się sławny? Twoje zdjęcia i tak nie osiągnęłyby takiej popularności, bo ten styl.. pozostanie już stylem Dragana.

Chciałbym, żeby za 10 lat każdy szanujący się kolekcjoner oprócz zdjęcia autorstwa Dragana miał zdjęcie heńka 85, a nie "kogoś kto naśladuje Dragana".
Świete złowa Andy_O, ja też bym chciał żeby za 10 lat ktoś gdzieś miał moje zdjęcie i powiedział, że to dobra robota. Chciałbym żeby któś miał w kolekcji Twoje zdjęcie i mówił to samo. I wszystkim na tym forum tego życzę. Będzie nas dużo, miejmy nadzieję.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikon.org.pl/images/icons/icon7.gif)
Sam wiem, że naśladowanie np. Dragana to droga raczej nie zbyt dobra, ale w moim przypadku potrzebna jest jakas podpowiedz. I taką uzyskałem dzięki Wam. Link do filmiku pokazał mi jak to się mniej więcej robi. I teraz mogę sam probować, kombinować... a czerpanie z dobrych przykładów, chyba nikomu nic nie ujmuje. I dobrze.
Zgadzam się oczywiście, że zanim obróbka, to najpierw dobre zdjęcie: szkło, światło, charakteryzacja... Także przde mną dużo pracy, co mnie nie martwi. I mam nadzieję, że za czas nie długi bedę się mógł pochwalić jakimś swoim "dziełem".
Dzięki.

adrian
12-03-2007, 10:51
Wydaje mi się, że każda "obróbka charakterystyczna dla pana x" jest wynikiem nie tylko samej obróbki w PS.
Pewne techniki wymagają konkretnego typu oświetlenia, pewnego typu.. ubiorów, uczestania (stylizacji), użycia konkretnych obiektywów.
Próby naśladowania to wg mnie ślepy zaułek. Trzeba szukać własnego stylu przy użyciu dostępnych nam narzędzi.
Czy gdybyś naśladował styl Dragana, to stałbyś się sławny? Twoje zdjęcia i tak nie osiągnęłyby takiej popularności, bo ten styl.. pozostanie już stylem Dragana.

Chciałbym, żeby za 10 lat każdy szanujący się kolekcjoner oprócz zdjęcia autorstwa Dragana miał zdjęcie heńka 85, a nie "kogoś kto naśladuje Dragana".

Zgadza się Andy_O, że trzeba pracować nad własnym stylem, ale czerpanie z najlepszych jest imo jak najbardziej wskazane. Sam jestem początkujący i wiem co mówię :)

andrzej_laskowski
12-03-2007, 18:33
Mnie tam sie takie fotki średnio podobają. Draganizacja i owszem fajna, ale szybko sie nudzi i powielana wielokrotnie niepodoba się mi.
Proces nie jest specialnie skomplikowany, ale nie ma jednej recepty. Najważniejsze jednak to materiał wyjściowy, czyli odpowiednio naświetlona klatka.
Tu naprędce zrobiony przykład na kumplu obok. Thx Mariusz.:)) i sorki za oszpecenie.
Fotka z światłem zastanym i 5 min w PS.

http://www.digart.pl/zoom/721773/MARIUSZ.html

Można dowoli kontrastować i wyciągać detale jak komu sie podoba.

Cold
19-03-2007, 07:48
Mam gdzies gotowe actiony do "draganizacji" portretu. Naprawde bardzo dobre. Sa tak dobre, ze podejrzewam, iz ktos kupil od Andrzeja jego algoytmy i je opublikowal. Oczywiscie nic nie zwalnia z tego ze material wyjsciowy do obrobki musi byc 1 klasa. Wroce z pracy to poszukam. Chetnych prosze o przypomnienie na PM.

Cold
25-03-2007, 15:54
Wyslalem juz actiona kilku osobom i chetnie zobaczylbym efekty. Wrzuccie cos do obejrzenia :)

Maciej
25-03-2007, 22:36
Mnie tam sie takie fotki średnio podobają. Draganizacja i owszem fajna, ale szybko sie nudzi i powielana wielokrotnie niepodoba się mi.
Proces nie jest specialnie skomplikowany, ale nie ma jednej recepty. Najważniejsze jednak to materiał wyjściowy, czyli odpowiednio naświetlona klatka.
Tu naprędce zrobiony przykład na kumplu obok. Thx Mariusz.:)) i sorki za oszpecenie.
Fotka z światłem zastanym i 5 min w PS.

http://www.digart.pl/zoom/721773/MARIUSZ.html

Można dowoli kontrastować i wyciągać detale jak komu sie podoba.
Wejdźcie na jego digiarta i zobaczcie ile On ma zdjęć, które wygrały i były wysoko w konkursach na naszym forum. :)
Gratuluję.

kamil
26-03-2007, 02:28
To proste. Photoshop, trochę zabawy curvami, a potem Dodge/Burn brush, Wacom i jedzieeeesz! :D

To jednak nie takie proste. Sam autor pisze, ze obróbka jednego zdjecia trwa czasem wiele dni.
Niesamowity facet. Utalentowany fizyk po doktoracie, kompozytor, fotograf amator. 27 lat...

Andy_O
27-03-2007, 03:39
Często się zastanawiam, jak to się dzieje, że czyjeś zdjęcia stają się tak popularne, cenione itd. Oczywiście, trzeba umieć to robić, robić dobrze technicznie, a do tego dodać coś nowatorskiego, zwracającego uwagę wśród innych prac.
Ale to nie wystarczy. Na digart.pl czy deviantart.com widzę kilkunastu ganialnych autorów, których prace można rozpoznać z daleka, prace pięknie wykonane, dopracowane. Ale ich nazwisk nikt nie zna, nie sprzedają zdjęć po kilka tysięcy dolarów. Dlaczego?
Wg mnie jakość i zawartość zdjęć odgrywa tutaj nie aż tak dużą rolę. Za to trzeba znaleźć się we właściwym miejscu o właściwej porze, dać się wkręcić w machinę komercji, licząc na szczęście lub ciężko na to pracując.
Zauważcie, że mało który z "wielkich" zdradza szczegóły ze swojego życiorysu odnoszące się do okresu, kiedy z nikomu nie znanego autora stawał się właśnie "wielkim". A byłyby to informacje bardzo interesujące..

langus
25-06-2007, 07:55
Wyslalem juz actiona kilku osobom i chetnie zobaczylbym efekty. Wrzuccie cos do obejrzenia :)

Wielka prośba do tych co dostali actiona od Colda
czy zechciałby ktoś się nim podzielić gdyż Cold
nie ma możliwości dotarcia do niego
życzliwego proszę o przesłanie na maila langus2702@interia.pl
Z GóRY WIELKIE DZIEKI
Pozdrawiam

mariuniu
25-06-2007, 09:48
Witam

Korzystając z okazij i ja poproszę osby, które posiadają te akcje o podesłanie na komar751@wp.pl.
Z góry dzieki serdeczne.

mir
25-06-2007, 10:12
Ja tez bym prosil o przeslanie, bede bardzo wdzieczny.
muz31@interia.pl

Paweł Tometczak
25-06-2007, 23:06
Ja również poproszę
m.p.tometczak@kk.e-wro.pl

gALL
25-06-2007, 23:13
www.google.pl (http://www.google.pl) -> haslo "draganizer" akcji do PSa od metra

http://www.atncentral.com/download.htm

langus
26-06-2007, 21:03
www.google.pl (http://www.google.pl) -> haslo "draganizer" akcji do PSa od metra

http://www.atncentral.com/download.htm

dzięki dzięki gALL
znalazłem chyba coś dla siebie
muszę potestować i zobaczymy co z tego wyjdzie:)
pozdrawiam