PDA

Zobacz pełną wersję : co to może być na zdjęciu?



paparazzi89
25-06-2012, 12:05
Cześć, znajomy wysłał mi zdjęcie z zapytaniem co to jest na zdjęciu ta pomarańczowa plama, czy to możliwe żeby była to kropla albo kurz? Zdjęcie było robione zwykłym fotopstrykiem z lampą błyskową.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/06/IMG_1419JPG-3.jpg
źródło (http://f.cl.ly/items/2R1K3G2X3w0D311I0G42/IMG_1419.JPG)

duża rozdzielczość:
http://f.cl.ly/items/3i131q2M0M220R360L13/IMG_1419.JPG

shaolin
25-06-2012, 12:08
co to jest na zdjęciu ta pomarańczowa plama,

Data? :twisted:

Slon
25-06-2012, 12:09
blik od lampy. Byla po prawej poza kadrem

paparazzi89
25-06-2012, 12:21
błyskowej czy latarnii ulicznej?
latarni ulicznej nie ma tam przez kilka metrów- a i tak widać że się nie świeciły

Rafał_Sz
25-06-2012, 12:28
Zdjęcie popełnione z lampą, jest to odbicie jakiegoś obiektu znajdującego się po prawej stronie. Zmartwię Twojego kolegę, to nie ufo ani nie objawienie. ;)

paparazzi89
25-06-2012, 12:30
zdjecie zrobione z okna, po prawej jest ściana widać róg i nawet rynne na górze dlatego pytam bo tam nie miało się od czego chyba odbić, padał wtedy deszcz ale nie wydaje mi się aby to była kropla?

Greg77
25-06-2012, 13:01
To jest 100% blik......prawa strona wyjarana, wiec odbicie bylo...;)

grudzinsky
25-06-2012, 13:05
to jest nowo odkrta planeta :mrgreen:

Majek
25-06-2012, 14:33
To może być kropelka wody. Ale nie na przedniej soczewce, tylko przelatująca przed oiektywem.

Archibald
25-06-2012, 15:10
Data? :twisted:

Hehehehehe, popłakałem się :mrgreen:

zdyboo
25-06-2012, 15:12
to jest nowo odkrta planeta :mrgreen:

Tam zaraz nowa, to tranzyt Wenus na tle tarczy słonecznej. A pisali, że przy pochmurnym niebie nie będzie widać.

puchbeary
25-06-2012, 15:57
W przypadku lampy umieszczonej zbyt blisko obiektywu przy błysku może dojść do zblikowania elementu znajdującego się w polu błysku w pobliżu obiektywu. To może być unosząca się w powietrzu kropla wody, pyłek kurzu lub każde inne dość małe tałatajstwo. Proponuję zrobić zdjęcie na sali gimnastycznej lub w czasie występu na scenie w jakimś Domu Kultury - całe galaktyki tego wychodzą.

Vall
25-06-2012, 16:10
Death Star. Widać nawet Darth Vadera. ;-)