PDA

Zobacz pełną wersję : Nikkor 20mm f/2.8 AF i Nikkor 50mm f/1.8 D AF f1.8



JAREK_001
23-06-2005, 09:17
Staram sie szukać wszystkich informacji na forum, jest ich bardzo dużo i bardzo się z tego cieszę, ale czasami nie majac mozliwości (net tylko w pracy) doszukać się wszystkiego mam prośbę o choć krótką ocenę tych obiektywów albo podanie innych propozycji. Dziekuję za wszystkie sugestie.

lamP.Art
23-06-2005, 09:28
Ja mam ten zestaw i jest bardzo udany. CZasem brakuje mi tylko czegoś pomiędzy. Pewnie niedługo jakiś 35 się szykuje. W każdym razie do zooma już nie wrócę :)

alpine
23-06-2005, 09:49
Mam oba te szkiełka i muszę powiedzieć, że to zestaw bardzo dobrych szkieł, ale do D70 jakoś lepiej mi leży 18-70. Przede wszystkim ze względu na to że nie trzeba go wymieniać. Obawa przed zabrudzeniem matrycy skutecznie zachęciła mnie do sprzedaży stałek. Tym bardziej, że porównując kita do nich muszę stwierdzić, że bardziej soczyste kolory wychodzą z kita. Oczywiście przy kiepskich warunkach oświetleniowych i przy większej dziurze przysłony przewagę mają zarówno 20 i 50, ale ja nie lubię focić w takich warunkach, bo focę rekreacyjnie, wtedy gdy wiem że wyjdzie ładne zdjęcie... W każdym bądź razie na allegro leżą moje oferty, a na mojej stronie są efekty tych szkieł ze wszystkimi mankamentami zwłaszcza 20-stki...

st_luk
23-06-2005, 22:48
Staram sie szukać wszystkich informacji na forum, jest ich bardzo dużo i bardzo się z tego cieszę, ale czasami nie majac mozliwości (net tylko w pracy) doszukać się wszystkiego mam prośbę o choć krótką ocenę tych obiektywów albo podanie innych propozycji. Dziekuję za wszystkie sugestie.

Mam 50 mm f/1.8 D i nim właśnie zrobiłem najlepsze zdjęcia :) (w podpisie widniej że posiadam również AF Nikkora 180 mm f/2.8 D IF - ED ale dopiero jutro oddaje rolkę do wywołania więc narazie najlepsze zdjęcia zrobiłem 50 mm :) ) Ten obiektyw jest po prostu TANI, a jakość zdjęć jest rewelacyjna!!! POLECAM z pełną odpowiedzialnością :)

Sam przymierzam się do AF Nikkora 24 mm f/2.8 D, wiem że ma lepsze recenzje niż 20 mm, ale jak jest w praktyce naprawdę nie wiem.

Jutro podziele się opinią na temat zdjęć ze 180 :)

alpine
24-06-2005, 07:11
Wini pozwalam :D . Ale takie są moje odczucia. Kiedyś przy analogu byłem tym obiektywem po prostu zachwycony, robiłem nim piękne, otre i jasne zdjęcia. I teraz przy cyfrze też podobne zdjęcia on produkuje, ale ich jakość naprawdę niewiele odbiega od Kita. Przynajmniej przy powiększenia maks. 13x18. Są ostrzejsze przy zbliżeniach na monitorze, na papierze różnica jest niedoszczegalna. Kiedyś gdy miałem analoga, też uważałem że stałe ogniskowe to jest to. Porównywałem 35-70/2.8 z 50-tką i różnica wyszła mi duża na korzyść 50-tki. Teraz przy cyfrze doceniłem Kit-a. Być może mam naprawdę dobry egzemplarz Kit'a i tyle... :)

Boomerang
24-06-2005, 08:54
Alpine masz 100% racji. Matrycy po prostu daleko jeszcze do negatywu czy slajdu. Też byłem zdziwiony minimalnymi różnicami. Sprzedałem stałki i zostawiłem sobie jedną do analoga.

alpine
24-06-2005, 10:05
Tylko Jarek, żebyś nie odniósł wrażenia, że ci odradzam kupno zwłaszcza 50. To doskonały obiektyw, zwłaszcza jeśli posiadasz lub zamierzasz nabyć analogowe body. Tym bardziej że jego stosunek cena - jakość jest wprost fenomenalny...

JAREK_001
24-06-2005, 13:44
Oczywiście mam i analog Nikona ale ze względów ekonomicznych, szczególnie jak już mam teraz D70 wolę wykonywać właśnie nim zdjęcia. Ogólnie rzecz biorąc narobiłem sobie odrobinkę problemu bo kupilem samo body i mam do dyspozycji teraz tylko 28-80. Szczerze mówiąc brakuje mi czegos bardziej szerokiego ale rowniez zalezy mi na jakosci do tego dolożyć rozsądek w kwocie do zapłacenia i chyba jedynie idzie się załamać bo temat mało ciekawie się rysuje :)

gALL
24-06-2005, 15:56
Ze wzgledow finansowych nadal robie F80 na Velvii, HP5+ ... bo mysle, a nie wale foty (mam tez D70).

A co do zestawu szkiel to 20/2.8 i 50/1.8 oraz 85/1.8lub 105/2.8 DC to moj wymarzony zestaw (brakuje tylko tego najdluzszego szkla). Kupuj te stalki i sie nie zastanawiaj, nawet w wersji bez D.