PDA

Zobacz pełną wersję : Nissin Di 622 Mark II



kendo73
24-06-2012, 15:38
Witam wszystkich ,
na wstępie zaznaczę że jestem amatorem , także proszę bardziej zawansowanych o wyrozumienie,
moje pytanie odnośnie Lampy Di622MkII :
1. czy jest jakaś mozliwość ustawienia tej lampy by funkcjonował błysk stroboskopowy ?
2. czy ustawiając tą lampe w trybie CLS jest konieczne by lampa body była otwarta i musiała wyzwalać ?
tu idealnie było by aby lampa nissin była wyzwalana zdalnie bez lampy w body , robiąc zdjęcia zwierzakom lampa nissin na stopce z boku ustawiona na odbicie mimo to błyskam w pysk lampą z body = czerwone oczy i stress dla zwierzaków

czy ktoś ma jakiś pomysł ? czy muszę tu kupić zdalne wyzwalacze lub kabel synchro ?

Limax7
24-06-2012, 17:37
Ja posiadam Di622 (ale nie Mk II lecz jedynkę) i firmową SB-800 i Nissina nie da się wyzwolić błyskiem flasha z body ani SB-800ką zamontowaną w body.
Na odwrót się da tzn. Nissin na aparacie wyzwala SB-800kę poza aparatem (ale to oczywiste).

Być może w Di622MkII jest system CLS który pozwoli błyskać lampie poza body.

W mojej lampie też nie mam błysku stroboskopowego.

drdln
24-06-2012, 18:01
Witam wszystkich ,
na wstępie zaznaczę że jestem amatorem , także proszę bardziej zawansowanych o wyrozumienie,
moje pytanie odnośnie Lampy Di622MkII :
1. czy jest jakaś mozliwość ustawienia tej lampy by funkcjonował błysk stroboskopowy ?
2. czy ustawiając tą lampe w trybie CLS jest konieczne by lampa body była otwarta i musiała wyzwalać ?
tu idealnie było by aby lampa nissin była wyzwalana zdalnie bez lampy w body , robiąc zdjęcia zwierzakom lampa nissin na stopce z boku ustawiona na odbicie mimo to błyskam w pysk lampą z body = czerwone oczy i stress dla zwierzaków

czy ktoś ma jakiś pomysł ? czy muszę tu kupić zdalne wyzwalacze lub kabel synchro ?
1) nie
2) tak, lampa w body musi być otwarta, inaczej nie wyzwoli zewnętrznej. Co do czerwonych oczu - nie przejmuj się, błysk z lampy wbudowanej nie jest rejestrowany na zdjęciu = nie będzie też czerwonych oczu. Problemem może być tylko wystraszona mina zwierzaka, ale jest na to rada - możesz zasłonić lampę wbudowaną, żeby nie świeciła bezpośrednio na zwierzaka. Musisz tylko przy tym pamiętać, żeby lampa wbudowana i zewnętrzna się przy tym widziały.

adolfik9501
25-06-2012, 14:14
Ja posiadam Di622 (ale nie Mk II lecz jedynkę) i firmową SB-800 i Nissina nie da się wyzwolić błyskiem flasha z body ani SB-800ką zamontowaną w body.
Na odwrót się da tzn. Nissin na aparacie wyzwala SB-800kę poza aparatem (ale to oczywiste).

Jak się nie da wyzwolić DI622 błyskiem jak się da. Tylko ma fotocelę upośledzoną i lampa główna musi być w TTL.



Być może w Di622MkII jest system CLS który pozwoli błyskać lampie poza body.


Jest, ale poza błyskiem pozwala sterować zdalnie lampą.



W mojej lampie też nie mam błysku stroboskopowego.

Nie tylko w Twojej. Błysk stroboskopowy posiada tylko kilka modeli lamp.

Limax7
25-06-2012, 16:11
Ja posiadam Di622 (ale nie Mk II lecz jedynkę) i firmową SB-800 i Nissina nie da się wyzwolić błyskiem flasha z body ani SB-800ką zamontowaną w body.
Na odwrót się da tzn. Nissin na aparacie wyzwala SB-800kę poza aparatem (ale to oczywiste).

Jak się nie da wyzwolić DI622 błyskiem jak się da. Tylko ma fotocelę upośledzoną i lampa główna musi być w TTL.

Przed napisaniem powyższego sprawdzałem z różnymi ustawieniami w body na TTL i Manual (różne stopnie mocy) a z zamontowaną SB-800 też z różnymi trybami TTL, AA, TTL BL w opcjach (none, master, master RPT, SU i Remote) i Nissin mi nie błyskał.

Żeby było jasno mam pierwszy wypust Nissin Di622

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://gavardi.strefa.pl/IMG_2444_900x600.jpg)

adolfik9501
25-06-2012, 17:13
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Jedynym problemem może być (?) to, że lampę masz do Canona - skoro takiej zdjęcie wstawiłeś.

js70
25-06-2012, 17:18
Przed napisaniem powyższego sprawdzałem z różnymi ustawieniami w body na TTL i Manual (różne stopnie mocy) a z zamontowaną SB-800 też z różnymi trybami TTL, AA, TTL BL w opcjach (none, master, master RPT, SU i Remote) i Nissin mi nie błyskał.

Żeby było jasno mam pierwszy wypust Nissin Di622

No to najprawdopodobniej masz padniętą lampę. Miałem tego nissina i bez problemu błyskał wyzwalany zarówno wbudowaną lampą jak i od SB-600 na sankach (oczywiście lampa sterująca w TTL). Mało tego, wyzwalała go również lampka w kompakcie samsunga.

A prawidłowo przełączasz na slave? O ile pamiętam by włączyć tą funkcję trzeba było przez ileś tam sekund trzymać przycisk mode, aż dioda zacznie mrugać a potem ustawić moc błysku.

js70
25-06-2012, 17:29
Jedynym problemem może być (?) to, że lampę masz do Canona - skoro takiej zdjęcie wstawiłeś.

to nie powinien być problem. Nawet jeśli lampa pod canona to jako slave powinna działać (co innego na sankach). To nie kwestia konkretnego rodzaju ttl, ale pominięcia przez fotocelę przedbłysków. Jak pisałem wyżej Nissin odpalał mi nawet na błysk lampy kompakta.

adolfik9501
25-06-2012, 17:38
to nie powinien być problem. Nawet jeśli lampa pod canona to jako slave powinna działać (co innego na sankach). To nie kwestia konkretnego rodzaju ttl, ale pominięcia przez fotocelę przedbłysków. Jak pisałem wyżej Nissin odpalał mi nawet na błysk lampy kompakta.

Jako, że również mnie wydaje się to mało prawdopodobne, napisałem



Jedynym problemem może być (?) to, że lampę masz do Canona (...)

Albo nie ma aktywowanej fotoceli, albo lampa popsuta.

Limax7
25-06-2012, 21:09
Dzięki za grafikę. Faktycznie po przełączeniu na SLAVE wg. opisu lampa błyska :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://sv070.sendspace.pl/cache/img/2012/06/25/07/3f311fa1f1d0c6e436b12ef.1100x1100.jpg)

drdln
25-06-2012, 21:12
Ale po co te dywagacje o mkI, skoro autor posta pyta o mkII? Nie róbcie zamieszania. Nissin Di622 mkII obsługuje CLS - błyska zdalnie jako slave i można bezprzewodowo zmieniać parametry lampy z poziomu menu w aparacie.

kendo73
25-06-2012, 21:19
.... Co do czerwonych oczu - nie przejmuj się, błysk z lampy wbudowanej nie jest rejestrowany na zdjęciu ......
czyli nie rejstróje przed błysków ? myślałem że to tylko w przypadku na druga kurtynę

drdln
25-06-2012, 22:06
W menu jest osobna kompensacja błysku dla lampy wbudowanej i zewnętrznej - wbudowaną można też całkowicie wyłączyć. Ona de facto dalej błyska, bo w ten sposób komunikuje się z zewnętrzną, ale ten błysk nie rejestruje się na zdjęciu, widocznie jest minimalnie przesunięty w czasie. Jest tylko mały problem - dla (bardzo) bliskich obiektów ten błysk może się zarejestrować tak czy inaczej, ale są na to sposoby - Nikon ma coś takiego, jak nasadka SG-31R; można też sobie radzić jakimiś domowymi sposobami, typu folie, albo przygotowane specjalnie opakowania po jogurcie.