PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z bateriami



Loop
23-06-2005, 01:02
Witam serdecznie wszystkich, jestem tu nowy i szkoda,ze pisze w dosc przykrej sprawie. Mam problem z zasilaniem mojego Coolpixa 4100. Wiem,ze ma on opinie bateriozernego,ale to przesada, zeby baterie (Duracell) padaly po wykonaniu 3-6 zdjec...Do tego odbywa sie to w bardzo dziwny sposob:na ekranie nie wyswietla sie ikona,ze bateria jest slaba, dopiero w chwili robienia zdjecia wyswietlany jest komunikat,ze bateria jest wyczerpana. Zeby bylo zabawniej, kiedy po takim komunikacie wylaczam apart, zakladam nowe baterie prosto z pudelka, problem pozostaje, co wiecej-nie da sie wtedy zrobic ANI JEDNEJ fotki...Nie jestem specem od aparatow,ale to chyba niemozliwe, zeby wykonanie paru fotek tak wyczerpywalo aparat, zeby musial wysysac dodatkowo takze ten drugi komplet baterii jeszcze przed trzasnieciem fotki. Ustawilem aparat na prace z bateriami AA, wiec to nie to jest przyczyna, myslalem ze moze karta pamieci firmy Hama, bo pierwsza zepsula sie po 2 dniach, a teraz przy problemie z bateria tez czasami widze komunikat, ze ta karta nie moze byc uzyta...Bardzo prosze wszystkich mogacych pomoc, o jakies porady-boje sie reklamowac sprzet w Media Markt, bo tam zapewne pan z serwisu trzasnie 2 fotki i stwierdzi, ze "przeciez dziala". Pozdrawiam

admin
23-06-2005, 01:08
Przede wszystkim sprawdz czy z akumulatorami problem jest ten sam. Trudno wyjasnic czemu jest tak po wymianie na inny komplet ale z doswiadczenia wiem ze baterie to nie jest najlepszy sposob zasilania kompakta. Kup dobre akumulatory okolo 2500 mAh i zapomnisz o klopotach z zasilaniem.

Witaj na forum :)

Loop
23-06-2005, 01:39
Pogooglalem troche i okazalo sie, ze nie tylko ja mam taki problem, oraz ze jesli juz wystepuje, to dotyczy takze akumultorkow. Szarpnalbym sie na ten zakup nawet z czystej ciekawosci, ale wydaje mi sie, ze mimo wszystko cos jest nie tak z samym aparatem-wczesniej, jeszcze przed zakupem karty, pstrykalem po 50 zdjec pod rzad i nie dzialo sie nic. O aparat dbam wzorowo, wiec raczej zadne styki nie powinny byc uszkodzone.

Marcin Stawiarz
23-06-2005, 10:48
z doswiadczenia z Minolta Z1 i Canonem A85 wiem, ze po wlozeniu nawet Duracell aparat robi kilka zdjec i baterie padaja, jedyne wyjscie to zakup akumulatorow 2300-2500mAh i problem znika.

Czornyj
23-06-2005, 10:53
Każden aparat cyfrowy zwykłe baterie, nawet najcudniejsze wyssie momentalnie - tylko akumulatory cie ratują!!!

Loop
23-06-2005, 15:04
Ale mi nie chodzi juz nawet o to,ze szybko baterie siadaja, tylko o to,ze po zalozeniu nowych aparat dalej krzyczy, ze ma wyczerpane baterie...Czyzby kilkurazowe uzycie lampy blyskowej tak zuzywalo energie, ze trzeba pozniej zlaozyc 3-4 komplety baterii, zeby dlaej mzona bylo zrobic fotki ? Tego nie kumam wlasnie,a najdziwniejsze jest to,ze wczesniej pstrykalem foty jak szalony, po kilkadziesiat dziennie na 2 bateriach, teraz zeby zrobic osiem fotek na allegro musze kupic minimum jedna paczke i dygac przed kazdym zdjeciem,czy jeszcze starczy energii,czy nie...

Czornyj
23-06-2005, 15:21
za jakieś 100 pln kupisz akumulatorki z ładowarką GP, i masz po problemie. Pobór mocy w aparatach cyfrowych jest zbyt duży by korzystać ze zwykłych baterii

wojtas
23-06-2005, 15:57
Nie wiem czy pomogę, ale miałem kiedyś podobną przypadłość w canonie. Baterie szły jak woda! Może nie tak jak u Ciebie. Aparat poszedł do serwisu i został naprawiony. W karcie gwarancyjnej napisali: naprawa układu sterującego zasilaniem w obiektywie.

Może u Ciebie jest coś podobnego.