PDA

Zobacz pełną wersję : M 055xprob+804rc2 VS Benro A-650 EX+HD-38



emet_b
22-06-2012, 14:32
Niestety nigdzie w mojej okolicy nie mogę pomacać porządnych statywów, więc odwołuję się do Waszego doświadczenia.

Zapragnąłem porządniejszego statywu (Slik pro 330dx idzie do żyda), siedzę, czytam i do wyboru mam:

A) Manfrotto 055xprob+804rc2 (cena około 700zł)
B) Benro A-650 EX + HD-38 (cena około 550zł)


Do Manfrotki przekonują mnie:
-zaufanie do marki
-znajomość sprzętu (miałem już kiedyś taki zestaw)
-dobre opinie/niezawodność
Jedyne co mnie od M odstrasza to mały udźwig, przede wszystkim głowicy (4kg). D700+grip+S70-200/2.8 będzie praktycznie na granicy tej nośności (najbardziej boję się trzymania szybkozłączki z body w pionowych kadrach).

Do Benro przekonują mnie:
-dobre opinie w sieci
-cena (choć nie jest tak ważna)
-dwukrotnie większy udźwig zestawu
In minus jest fakt, że nie macałem żadnego z produktów tej firmy i tu liczę na Wasze sugestie.

Rozważam jeszcze ewentualnie zakup 055xprob+ 808rc4, ale to już koszt około 900pln.

Statyw ma mi służyć do:
-plener rzadko, ale jak już to czasami może postać w wodzi, albo piachu
-max założone będzie D700+grip z dwoma aku+S70-200/2.8+SB800
-najczęściej będzie na nim lądował Kiev88 ze szklarnią lub inny średni format, jeśli ma to w ogóle znaczenie;)


Jeszcze jedna ważna info: mam 193cm wzrostu więc chcę dość wysoki statyw-minimum 170-180cm.
Lekki być nie musi, bo większość czasu spędzi podróżując autem ;)

Liczę na Waszą podpowiedź, która z moich dwóch opcji jest lepsza lub może inny zestaw do około 700pln? Acha, głowica 3d, żadnych kulek ;)

chory
26-06-2012, 12:13
Jesli Manfrotto to 055 jest jak najbardziej ok., tylko glowice to raczej wersje RC4 niz RC2. Wieksza plytka mocownia i udzwig 2x wiekszy. D700+grip+700-200 to sie juz spory ciezar robi.

emet_b
26-06-2012, 15:11
nie mogłem znaleźć RC4, więc ostatecznie wziąłem 055+804rc2.

Najwyżej z czasem ją wymienię ;)

FHR
27-06-2012, 00:47
Używam zestawu nr 1 czyli 055xprob z 804rc2 i całkiem sobie chwalę.

Proponuję wziąć pod uwagę jedną kwestię. Nie wiem jak z Benro, ale w przypadku Manfrotto jest dobry dostęp do części zamiennych. Ostatnio pękła mi w obejma łącząca nogi. Kupiłem nową za 35zł i sobie wymieniłem. Warto chyba zapłacić więcej za produkt i w razie czego mieć taką możliwość, niż zaoszczędzić na statywie i zostać z niczym, gdy coś się zepsuje.