PDA

Zobacz pełną wersję : [F1_2012] 08 GP Europy



adolfik9501
21-06-2012, 12:02
Witam.

W najbliższy łikend odbędzie się wyścig 2012 FORMULA 1 GRAND PRIX OF EUROPE na torze Valencia Street Circuit. Będzie to piąty wyścig na tym obiekcie.

Układ toru jest następujący:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

(Pełny diagram (http://www.formula1.com/races/in_detail/europe_871/circuit_diagram.html)).


Z satelity tor nie wygląda, gdyż zdjęcia są stare, zresztą sami zobaczcie (wyrysowałem coś co przypomina tor, dłuższe o jakieś 100 metrów i niezbyt dokładne, ale lepsze to niż nic):


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

(39°27'26.35" N, 0°19'50.25" W (http://maps.google.com/maps?q=39.458778,-0.325556&ll=39.458082,-0.332487&spn=0.013138,0.032895&t=h&z=16))

Trochę danych technicznych:

Długość toru: 5419 m
Ilość okrążeń: 57
Dystans wyścigu: 308.883 km
Pierwsze GP F1: 2008
Ilość wyścigów F1: 4

Strefa DRS:

W tym roku, podobnie jak w Kanadzie, zrezygnowano z podwójnej strefy DRS.

Pomiar: jakieś 132 metry przed zakrętem nr 8.
Aktywacja: pomiędzy zakrętami 10 a 12, a konkretnie w zakręcie nr 11.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pierwszy zwycięzca:

2008 - Felipe Massa (Ferrari F2008/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1:35'32.339 hrs. 193.983 km/h.

Ostatni zwycięzca:

2011 - Sebastian Vettel (Red Bull RB7/Renault RS27 2.4 V8 ) 1:39'36.169 hrs. 186.068 km/h.

Najlepszy czas Pole Position:

2011 - Sebastian Vettel (Red Bull RB7/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'36.975 min. 201.169 km/h.

Najlepsiejszy Fastes Lap, czyli oficjalny rekord toru:

2009 - Timo Glock (Toyota TF109/Toyota RVX-09 2.4 V8 ) 1'38.683 min. 197.687 km/h.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wyniki wyścigu w 2011 roku:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Harmonogram:

Piątek, 22 czerwca 2012 r:

1 trening: 10:00 - 11:30
2 trening: 14:00 - 15:30

Sobota, 23 czerwca 2012 r:

3 trening: 11:00 - 12:00
Kwalifikacje: 14:00

Niedziela, 24 czerwca 2012 r:

Wyścig: 14:00

Dostępny powinien być Live Timing (http://www.formula1.com/live_timing/) oraz dla potrzebujących streamy do wyszperania m.in. na stronach: www.meczyki.pl/ (http://www.meczyki.pl/), www.vipbox.tv/ (http://www.vipbox.tv/), www.drhtv.com.pl/ (http://www.drhtv.com.pl/index.html).

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Z wideoteki YT:

YXJOwSaSxuE

GSval75GTq4


Zapraszaml.

MadOnion
21-06-2012, 13:11
Akcja Roberta mistrzostwo świata!

shaolin
21-06-2012, 13:14
Znowu sie beda telepac na tym mostku... zeby se tam mozna wybic :D

Moze przynajmniej ten wyscig obejrze bo ostatnie dwa mnie ominely niestety :cry:

adolfik9501
22-06-2012, 12:50
Wyniki pierwszego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

107% najlepszego czasu: 1:47,952.

adolfik9501
22-06-2012, 15:37
Wyniki drugiego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

107% najlepszego czasu: 1:46,287.

adolfik9501
23-06-2012, 12:52
Wyniki trzeciego treninigu:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

107% najlepszego czasu: 1:45,461.

adolfik9501
23-06-2012, 15:05
Wyniki kwalifikacji:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

shaolin
23-06-2012, 15:14
Groszek i Kimi wysoko, aj lajk. Co z Webberem? Bo nie ogladalem...

mirtius
23-06-2012, 17:50
wow, jestem pod wrażeniem, w Q1 między 1 a 20 pozycją było tylko 0,8 s różnicy... Będzie ciasno i mam nadzieję ciekawie, o ile nikt nie rozszyfruje opon ;)

GreGoriO
23-06-2012, 19:29
dla tych co mają jeszcze ochotę i czas jechać... ceny wejściówek....
http://www.valenciastreetcircuit.com/entradas_gran_premio_de_europa_de_f1_en_valencia.h tml

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.valenciastreetcircuit.com/userfiles/microweb/f1/images/tabla_entradas_gran_premio_europa_2012_formula1_va lencia_ES.jpg)

miłej zabawy...

adolfik9501
23-06-2012, 21:28
Groszek i Kimi wysoko, aj lajk. Co z Webberem? Bo nie ogladalem...

Webber miał problemy z bolidem (chyba nie za bardzo sobie poradzili od T3), a do tego lepiej się prowadził na twardszej mieszance - więc jak przystało na dobrych strategów wyjechali na miękkiej ;)

mirtius
23-06-2012, 21:59
Te "problemy z bolidem" jak to nazywali w Polsacie, widać było w relacji BBC ;)
Zobaczmy co powiedział sam Webber:


Nie miałem systemu DRS, co kosztowało mnie 1,3 sekundy na okrążeniu. Toczyliśmy dzisiaj dużą walkę z samochodem. Przejechałem dzisiaj tylko cztery okrążenia, w tym trzy podczas kwalifikacji. Pierwsze okrążenie wykonałem na twardych oponach, a kolejne dwa na miękkich, lecz było zbyt ciasno. Czasy okrążeń nie były aż tak złe, biorąc pod uwagę to, że nie mogłem korzystać z DRS'u, jeednak nie mogliśmy nic zrobić w tej sytuacji. Mamy jutro dużo pracy do wykonania. Chcieliśmy naprawić tylne skrzydło przed zakończeniem pierwszej części czasówki, ale nie udało się, więc będziemy musieli zrobić to jutro. (f1wm.pl)

adolfik9501
23-06-2012, 22:32
Dzisiaj Borówa przeszedł sam siebie jak zaczął podniecać się, że Hamilton jest na "super szybkim" kółku, a to tylko się mu oczko omksnęło, temu Andrew, na tabeli LT, i nie zauważył, że Lewis w boksie już siedzi :) Jak Myślisz Maurycy po chwili go poprawił - analiza tabeli LT jednak trwa.

adolfik9501
24-06-2012, 09:50
Timo Glock nie weźmie udziału w wyścigu. Bóle brzucha go nie opuszczają. Opuścił już kwalifikacje, jednak z powodu "dobrych" czasów w treningach został dopuszczony do wyścigu. Dzisiaj jednak podjęto decyzję (Glock i Marussia), że nie będą się wygłupiać ;) HRT w połowie odetchnęło z ulgą...

shaolin
24-06-2012, 15:10
Dobry wyscig, a to dopiero 3/5 :D

Slon
24-06-2012, 15:47
dzieje się! :D

shaolin
24-06-2012, 15:47
Miazga koncowka :D Borowka widze, ze zna wszystkie jezyki swiata :D

adolfik9501
24-06-2012, 22:08
Wyniki:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Tym razem Walencja była ciekawa. SC jak to ma w zwyczaju namieszał.

SC - czy te sieroty w F1 nie potrafią wysłać SC przed lidera!? Vettel w ogóle na SC nie stracił, a skoro nie zjechał to powinien (zjazd na następnym kółku pod SC, lub później mając już zredukowaną przewagę). Na szczęście problem sam się rozwiązał i Palec nie dojechał ;)

Podium - w sumie całkiem fajne, nawet dziadek mi nie przeszkadzał, choć fuksem się na nie dostał.

Vergne - manewr na Heikim mistrzostwo świata głupoty. Sędziowie docenili - 10 miejsc w tył na starcie do następnego GP oraz 25k ojro kary.

Senna - kara dla niego IMHO moooocno dyskusyjna. Osobiście traktowałbym to jak normalny RA.

Maldonado - szkoda, że Automobilklub Monaco się ugiął i odsprzedali bana dla Pastora. Ten koleś jest niebezpieczny. Jak można w powrocie na tor, nie będą nawet na nim 4 kołami wbić się w konkurenta (HAM). Sędziowie nie docenili za bardzo tego wyczynu, a szkoda - doliczono 20 sek. do wyników wyścigu, a powinno być moim zdaniem co najmniej 5 miejsc w tył na starcie kolejnego GP. Nie wspominając o przejechaniu kolejnego okrążenia bez przedniego spoilera.

Kobayashi - za przytulenie się z Massą dostał karę 5 miejsc do tyłu na starcie kolejnego wyścigu.

Alonso - bardzo mi się podobało jak świętował z porządkowymi przed trybuną pełną rodaków. Ciekawym czy zatrzymał się z powodu braku paliwa na dojazd i próbkę, czy po prostu miała ochotę podziękować kibicom.

ekonet
25-06-2012, 00:04
miała ochotę podziękować kibicom.
Ooo, wiesz coś, czego my nie wiemy...? ;)

A co się stało ze Swetrem, że nie dojechał? To przez niego był SC? (bo nie widziałem części wyścigu)

mirtius
25-06-2012, 01:05
Ooo, wiesz coś, czego my nie wiemy...? ;)

A co się stało ze Swetrem, że nie dojechał? To przez niego był SC? (bo nie widziałem części wyścigu)

Hm, nie jestem pewien kogo masz na myśli, w wynikach powyżej masz przyczyny odpadnięcia z wyścigu.

A kraksa Maldonado z Hamiltonem wyglądała następująco:
EqhiYXP0KNE

adolfik9501
25-06-2012, 08:52
Ooo, wiesz coś, czego my nie wiemy...? ;)

Ja jestem tylko zwykłym użyszkodnikiem forum, a nie prezesem... :twisted:



A co się stało ze Swetrem, że nie dojechał? To przez niego był SC? (bo nie widziałem części wyścigu)

SC wyjechał, by można było posprzątać tor z kawałków opony Vergne po walnięciu w Kovalainena. Spore fragmenty rozrzucił po torze w drodze do boksu. Resztki gumy tak się zakręciły wokół osi, że mimo ściągnięcia felgi, nowego koła już nie zakładano.

Kim jest Sweter bo nie mogę zlokalizować? ;)

MadOnion
25-06-2012, 10:24
Chyba K. Kononowicz; )

ekonet
25-06-2012, 10:29
Kim jest Sweter bo nie mogę zlokalizować? ;)
S. Vettel. ;)

MadOnion
25-06-2012, 10:38
Aaaaa no fakt.

adolfik9501
25-06-2012, 13:36
S. Vettel. ;)

Aaaa. U mnie występuje jako TW Palec. Alternator się zepsuł to i fura stanęła. To samo spotkało Romka.

MadOnion
25-06-2012, 13:55
Ferdynand grzebał w obu bolidach ; )

adolfik9501
25-06-2012, 14:03
Ferdynand grzebał w obu bolidach ; )

Jeździć szybko i grzebać w bolidach konkurencji potrafi... Ferdynand Wspaniały ;)