PDA

Zobacz pełną wersję : [ Reportaż ] Fotografia uliczna



wpkx
20-06-2012, 00:39
http://wpk.eltrakon.pl/L1012919E%20Fotografia%20uliczna.jpg
źródło (http://wpk.eltrakon.pl/L1012919E%20Fotografia%20uliczna.jpg)

mOSAd
20-06-2012, 01:52
Nie ten dział.

Gundrum
20-06-2012, 10:05
Nie ten dział.

Masz na myśli brak ludzi w dziale "ludzie..."?
Właśnie ten brak jest głównym przekazem tego zdjęcia.
Pokazuje brak ludzi w ludziach, niedostatek człowieka w człowieku.

Kolejna głęboka praca.
Jest w niej jeszcze coś dla mnie niejasnego, zagadka, drugie dno.
Nie spocznę dopóki tego nie rozgryzę.

mOSAd
20-06-2012, 10:44
Proponuję zatem wrzucić tu wszystkie zdjęcia bez ludzi, natomiast te z ludźmi wrzucić do działu przyrodniczego. ;) Będziesz miał jeszcze większą zagadkę.

pes
20-06-2012, 13:42
Są ludzie na tej focie. LG róg ;)

wpkx
20-06-2012, 13:58
To agenci Mosadu.

jm
20-06-2012, 21:10
Bardzo podoba mi się to foto, tak po prostu, bez dorabiania filozofii przekazu.

Baart1980
21-06-2012, 09:08
http://autofocus.blox.pl/2008/01/Wielcy-fotografowie-w-Internecie.html

Coraz czesciej zastanawiam sie, jaki jest sens oceniania cudzych zdjęć. 90 % opinii to zjadliwe komentarze ludzi, którzy często dużo do czynienia z fotografią nie mają.
Przecież nie znamy intencji, jaką kierował się fotograf. Polecam jako lekturę powyższy link.

kuman
21-06-2012, 09:56
powyższy artykuł ma wiele racji, heh ciekawe niektóre komentarze, szczególnie te pod zdjęciami, które znam jak np. to fenomenalne zdjęcie G.Winogrand'a :)

Dune
21-06-2012, 11:31
Bokeh zamienił metal w szkło, bardzo interesujące zdjęcie.

mOSAd
21-06-2012, 12:40
http://autofocus.blox.pl/2008/01/Wielcy-fotografowie-w-Internecie.html

Coraz czesciej zastanawiam sie, jaki jest sens oceniania cudzych zdjęć. 90 % opinii to zjadliwe komentarze ludzi, którzy często dużo do czynienia z fotografią nie mają.
Przecież nie znamy intencji, jaką kierował się fotograf. Polecam jako lekturę powyższy link.

Artykuł ma już taką brodę, że można się w nia zaplątać dwa razy. Dodatkowo jest tendencyjny i nieprawdziwy. Pozornie brzmi, jakby dobre zdjęcia nagle stawały się słabsze wraz z rozwojem techniki, a oceniający patrzyli wyłącznie przez pryzmat techniki. To jest bardzo złudne i prymitywne. Wynika głównie z tego, że na wszystkich niemal portalach, brak składowych ocen jak przy jeździe figurowej: za wartość artystyczną i techniczną. Technikę można skrytykować, ocenić, można z nią dyskutować. Z "artyzmem" ciężko polemizować, gdyż są to odczucia dość subiektywne. Choć wiele jest też uniwersalnych.

A krytyka ma jak najbardziej sens. Zarówno dla osoby krytykowanej, jak i tej, która krytykę przeprowadza. Można się w ten sposób bardzo dużo nauczyć. Problemem jest dystans i umiejętność oceny tego, co krytyka dla nas znaczy. Czy jest istotna, czy da się ją uwzględnić w przyszłości itd. Bez krytyki, w tym samokrytyki, nie ma rozwoju.

apple
21-06-2012, 21:09
Bardzo głębokie, trochę przerost treści nad formą ale mi się podoba. ...A jakby tak na pierwszoplanowym krześle ktoś siedział...

BeePee
03-07-2012, 13:49
...A jakby tak na pierwszoplanowym krześle ktoś siedział...

To by było inne zdjęcie.

Fajny efekt na na tych krzesłach z tyłu. Podoba mi się!

PS
Witam użytkowników forum :)

woda
08-07-2012, 00:27
O ile podoba mi się efekt jaki uzyskałeś na krzesłkach poza GO.. to zupełnie nie pasuje mi punkt ostrzenia. Ledwo wystający spoza dolnege brzegu kadru. Na dodatek w szczątkowej formie. Zastanawiam się czy przy takim podejściu do tematu nie warto byłoby w ogóle zrezygnować z jakiegokolwiek sotrego elementu. Pozostawiając wszystko nieostre.