PDA

Zobacz pełną wersję : Tamron SP DI 90 mm 1:2,8 macro1:1



benekdp
18-06-2012, 15:12
Witam, mam kilka pytań, ponieważ dzisiaj (w końcu) otrzymałem zamówione w/w szkło i......
Jak je zamawiałem na obrazku było pokazane szkło z pierścieniem do regulacji przysłony, otrzymałem bez tego pierścienia z regulacją pokrętłem z korpusu, które jest lepsze ?Oddać je czy zostawić ? Czym się różnią te dwa obiektywy w nazwie ?
Inne pytanie światło 2,8 mam, ale tylko (chyba) jak ostrość jest na nieskończoność, a jak obiekt jest bliżej, że szkło się wysuwa, żeby znaleźć ostrość światło spada na 4,5 o co c'man ? Obiektyw stałka ze światłem 2,8 !!! ??? To co mnie jeszcze zaskoczyło to, to, że jak szkło się wysunie na maxa do ostrości mam możliwość ustawienia F64 <łał>. W opisach, testach itp. widziałem max F32. Proszę o szybkie wyjaśnienie ponieważ nie wiem czy szkło jest skopane czy je oddawać, czy zostawić, czy wymienić na to z pierścieniem...

Wszem i wobec czytałem, że szkło ostre na maxa itd. itd. po pierwszych kilku fotkach wcale mi kapcie nie spadły, ostrość jak ostrość - jeszcze będę testował, ale mam obawy, że coś może być nie tak.
Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

krzysiozboj
18-06-2012, 16:13
Co do przysłony - tak jest i już. Na forum masz to ileś razy wytłumaczone dlaczego tak się dzieje, czasem odrobina własnej dociekliwości w szukaniu wiedzy dałaby więcej niż agresywna postawa.

benekdp
18-06-2012, 16:22
Żadna agresywna postawa, tylko ostatnimi czasy bardzo często, dostaje paczki uszkodzone, połamane zawartości, niedziałające rzeczy itp. dlatego pytam. A co ze szkłem z tym pierścieniem ? Które jest lepsze ?

sebar1
18-06-2012, 21:42
A co ze szkłem z tym pierścieniem ? Które jest lepsze ?

Problem czysto teoretyczny bo wersji z pierścieniem nie kupi się już od kilku lat więc nie bardzo masz na co wymienić....
Obiektyw, który dostałeś to najnowsza wersja bez pierścienia ale za to z wbudowanym silnikiem.
To bardzo dobry obiektyw.

benekdp
26-06-2012, 09:49
Problem czysto teoretyczny bo wersji z pierścieniem nie kupi się już od kilku lat więc nie bardzo masz na co wymienić....
Obiektyw, który dostałeś to najnowsza wersja bez pierścienia ale za to z wbudowanym silnikiem.
To bardzo dobry obiektyw.

Dzięki za odpowiedź, wszędzie nawet na tamron.pl jest zdjęcie z pierścieniem dlatego moje zdziwienie i pytanie w tym kierunku. Oczywiście testuje uczęsię robić tym fotki itp. Jednak chcąc podpiąć mieszek to jużlipa trza inwestować w trzy komplety pierścienie ECO :))
A mam jeszcze pytanko wszędzie w testach, opisach itp. jest zakres F 2,8 -F 32, jak mi się szkło całe wyciągnie mam F 64 :\ ?

sebar1
26-06-2012, 10:15
A mam jeszcze pytanko wszędzie w testach, opisach itp. jest zakres F 2,8 -F 32, jak mi się szkło całe wyciągnie mam F 64 :\ ?

ale nie masz f2.8...
tamte wartości podawane są dla nieskończoności, przy skali 1:1 szkło "ciemnieje" i możesz je przymknąć do f64 ale analogicznie nie możesz otworzyć do f2.8.
Wszystko o.k.

TOP67
26-06-2012, 13:11
Na obydwa pytania odpowiadałem na forum kilkanaście razy.

1. Są dwie wersje tego obiektywu z bagnetem F. Nie różnią się symbolem i większość sprzedawców wystawia złą fotkę. Dla kupującego jest to jednak powód do zwrotu, łącznie z kosztami wysyłki (bo i tak może oddać bez powodu). Wersja z pierścieniem przysłony nie ma silnika.
2. Tak ma być. Każdy obiektyw ciemnieje przy ostrzeniu na bliskie odległości. Wartości napisane na pudełku dotyczą tylko w pozycji na nieskończoność (dotyczy to również ogniskowej).