PDA

Zobacz pełną wersję : studio i... dzwięki.



m.luszczak
16-06-2012, 21:11
Witam! może to głupie pytanie ale gdy idzie się zrobić zdjęcie do paszportu/dowodu po każdym wyzwoleniu lamp słychać takie "pipnięcie" :D co to jest?? ;)

Rafał_Sz
16-06-2012, 21:29
Witam! może to głupie pytanie ale gdy idzie się zrobić zdjęcie do paszportu/dowodu po każdym wyzwoleniu lamp słychać takie "pipnięcie" :D co to jest?? ;)
Info dla fotografa, że zdalne lampy zostały wyzwolone.

m.luszczak
16-06-2012, 21:38
Czy każdy wyzwalacz radiowy daje taki sygnał?

pm16v
16-06-2012, 21:59
To nie wyzwalacz lecz sama lampa potwierdza sygnałem dźwiękowym fakt wyzwolenia błysku. W większości typów lamp dźwięk można wyłączyć (zależy to już od indywidualnych preferencji pracy fotografa).

Sapphiron
16-06-2012, 22:07
to pytanie jest na serio czy to prowokacja?

!AGresT
17-06-2012, 03:08
Info dla fotografa, że zdalne lampy zostały wyzwolone.

A nie, ze lampy są gotowe-naładowane do kolejnego błysku?
Moje tak mają...

spiritwood
17-06-2012, 06:41
A nie, ze lampy są gotowe-naładowane do kolejnego błysku?
Moje tak mają...

No raczej tak ;) Przecież to potwierdzenie naładowania / gotowości do kolejnego błysku. W życiu nie widziałem lampy, która błyskając daje dodatkowy sygnał dźwiękowy (poza słyszalnym dźwiękiem wyładowania jako takiego).

Rafał_Sz
17-06-2012, 10:38
No raczej tak ;) Przecież to potwierdzenie naładowania / gotowości do kolejnego błysku. W życiu nie widziałem lampy, która błyskając daje dodatkowy sygnał dźwiękowy (poza słyszalnym dźwiękiem wyładowania jako takiego).Pytanie było na tyle nieprecyzyjne, że odpowiedź nie może być konkretna. :)
A nikonowskie SB w CLS po co piszczą? ;)

Sapphiron
17-06-2012, 10:45
A nikonowskie SB w CLS po co piszczą? ;)

Po to żeby wkurzać fotografa i resztę ekipy ;)

spiritwood
17-06-2012, 17:27
Kolega Sapphiron odpowiedział ;)