PDA

Zobacz pełną wersję : [ Reportaż ] Perspektywa



wpkx
16-06-2012, 10:31
http://wpk.eltrakon.pl/L1012944E%20Perspektywa.jpg
źródło (http://wpk.eltrakon.pl/L1012944E%20Perspektywa.jpg)

ranbir kapoor
16-06-2012, 12:37
no to juz wiemy jaka masz rejestracje

wpkx
16-06-2012, 14:43
W odpowiedzi na Szanownego Pana stricte merytoryczny komentarz do zdjęcia mego spieszę odnieść się doń równie merytorycznie i donoszę, że to nie mój numer a klerykowskiego Raiffeisena.

Czornyj
16-06-2012, 15:08
że to nie mój numer a klerykowskiego Raiffeisena.

Woytek - nie chwaliłeś się, że masz powiązania z austriackim klerem... Aż strach pomyśleć czym obdaruje Cię Herr Raiffeisen, gdy zakończy formację seminaryjną :twisted:

wpkx
16-06-2012, 15:10
Oby mnie tylko do krzyża nie przybił.

swider
17-06-2012, 17:15
I tu musicie pitolić? Mało Wam cały dział analogowy i nie kończące się wątki z jednym wielkim OT? Sio! :D

Dział w którym jest sobie ten wątek, na samym początku w nazwie, ma bardzo wyraźnie zaznaczone: Ludzie - fotografia uliczna, reportaż. A na zaprezentowanej fotografii ludziów -- brak (chyba, że z pomocą przyjdzie nam zabieg antropomorfizacji i z Mercedesa zrobimy śliczną Mercedes ;)). Ale… to gdzie w takim razie to zdjęcie umieścić?
Dział Inne, jak wszyscy doskonale wiemy, jest traktowany raczej jako kolonia karna i bardzo niechętnie przenoszę tam wątki zdjęciowe.
Motoryzacja? No nie bardzo… widać gołym okiem dlaczego.

Problem niektórych zdjęć polega na tym, że są stricte dokumentem (nowym dokumentem), a na forum takiego działu nie mamy. Szkoda, żałuję bardzo…
Więc co w takim razie? Myślę sobie, że niektóre fotografie w ostateczności mogą siedzieć sobie w streetcie, bo ma on dość pojemną definicję, a tego pierwszego słowa na „L”… czasem (nie myślcie proszę, że można zalać ten dział zdjęciami jakimi popadnie) udaję, że nie widzę. Tak jest i tym razem, ale zaznaczam, że są to sytuacje na ogół rzadkie. ;)

wpkx
17-06-2012, 17:17
Wojtku, dziękuję.

telly
18-06-2012, 09:59
Oby mnie tylko do krzyża nie przybił.

Ale to raczej nie kler jest odpowiedzialny za ukrzyżowanie. ;)

A co do zdjęcia - zastanawiam się, co chciałeś uczynić tematem tego zdjęcia?

Czornyj
18-06-2012, 10:05
zastanawiam się, co chciałeś uczynić tematem tego zdjęcia?

No toż to przecież jest oczywiste - ewidentna alegoria zjednoczenia Niemiec Wschodnich i Zachodnich, z ironiczną i gorzką refleksją w tle. Zdjęcie aż kipi od spiętrzenia symboliki - szczególnie wymowny jest choćby maszt telefonii komórkowej, mur, szklarnie (szklane domy).

Mamy więc tutaj istną epopeję, a ty się pytasz co jest jej tematem?

Wypada tylko pogratulować autorowi i zacytować słowa André Kertésza:
"Aparat jest mym narzędziem. Przez niego nadaję znaczenie wszystkiemu, co mnie otacza"

Gundrum
18-06-2012, 15:45
ewidentna alegoria zjednoczenia Niemiec Wschodnich i Zachodnich, z ironiczną i gorzką refleksją w tle.

Moim zdaniem nie wgryzłeś się dostatecznie, alegoria zjednoczenia Niemiec jest oczywista, ale podejrzewam że Autor przemyca pod nią coś dużo bardziej wartościowego.

Zdjęcie ma wydźwięk ewidentnie optymistyczny. Zwróciłeś uwagę na Polskie tablice rejestracyjne zauważone wcześniej przez wprawne oko Maria?
Dla mnie to alegoria postępu, rozwoju. Sen o pięknej przyszłości spełniony dzięki ciężkiej i wytrwałej pracy.
W tym kontekście Ciebie Szklane Domy symbolizują niewyraźną na razie, majaczącą na horyzoncie, świetlaną przyszłość.

Autorowi dziękuję bardzo za ogromny ładunek pozytywnej energii którego dzisiaj potrzebowałem.

wpkx
20-06-2012, 00:50
Panie Marcinie, Panie Tomku: jesteście w błędzie, ponieważ próbujecie nadinterpretować, czytając od prawej ku lewej.
A przecież u nas czyta się od lewej ku prawej.
Więc to takie proste: ci, którzy jeżdżą eSkami powinni zawsze pamiętać, że mogą nagle wylądować we wraku, bo koniunktura rozpieszcza tylko z pozoru.
Zatem - memento mori... ;)

Czornyj
20-06-2012, 08:34
Panie Woytku - od kiedy to autor jest od interpretacji swego dzieła :?: :lol:

pinio
20-06-2012, 09:09
Zdjęcie ma wydźwięk ewidentnie optymistyczny. Zwróciłeś uwagę na Polskie tablice rejestracyjne zauważone wcześniej przez wprawne oko Maria?
Dla mnie to alegoria postępu, rozwoju. Sen o pięknej przyszłości spełniony dzięki ciężkiej i wytrwałej pracy.
W tym kontekście Ciebie Szklane Domy symbolizują niewyraźną na razie, majaczącą na horyzoncie, świetlaną przyszłość.

Autorowi dziękuję bardzo za ogromny ładunek pozytywnej energii którego dzisiaj potrzebowałem.

Ja wprost przeciwnie - zostałem zdołowany przez obraz z ZUS-em i OFE w tle :( Od samego rana mój organizm został nafaszerowany pesymizmem wynikającej z przesłania: Dzisiaj piękny i młody, a jutro dziad ;)

pes
20-06-2012, 10:40
Hmm... koniunktura bywa psotna i faktycznie droga od W221 do W114 w stanie jak na zdjęciu może być krótsza niż to się nam wydaje ;) Dobre zdjęcie. Jedyne co bym zmienił to skręcił koła W221 w drugą stronę ;)

Gundrum
20-06-2012, 11:57
A przecież u nas czyta się od lewej ku prawej.


Jedyne co bym zmienił to skręcił koła W221 w drugą stronę ;)

Faktycznie, jak mogłem przegapić takie wskazówki?!